Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Pavel Cepek
Tajemství jednoho domuFILMYPo dlouhé době, zase jeden podařený film s nálepkou S.K.
Ponuré rodinné sídlo je dějištěm duchařského příběhu, který ač poněkud zdlouhavý, rozhodně nenudí.
Doufám, že pokračování (i když asi už bez Kingova autorství) nebude o nic horší...

80%

Pavel Cepek
6.9.2003, 22:41
Film Dům v růžích   
Jonathan Harker dnešní dobyKNIHY

Spisovatel Ben Mears se vrací do rodného městečka aby si pronajal opuštěný dům, který byl v jeho dětství zdrojem nejedné noční můry…Takto začíná jeden z nejlepších upírských příběhů, které kdy byly napsány.
Ocitáme se v typickém maloměstě, kde nejprve smrt psa a pak zmizení malého chlapce roztáčí ponurý kolotoč hrůzy, která vyústí v totální destrukci města a takřka všech jeho obyvatel.
King dokonale rozehrává partie jednotlivých postav a popisy “podivuhodného domu“ na kopci, patří k vrcholům celé knihy. Příchod zla v podobě postaršího obchodníka je naprosto dokonalý. Myslím, že PROKLETÍ SALEMU je tou nejčistší esencí hororu a po právu mu patří místo vedle nepřekonatelného Draculy.

90%

Pavel Cepek
6.9.2003, 22:20
Kniha Prokletí Salemu   
Stephenův tanec smrtiKNIHY

Danse Macabre je bohužel kniha, která u nás stále nevyšla a pro svou nekomerčnost zřejmě nebude jen tak figurovat v edičních plánech nakladatelství Beta.
King nás provází filmovou a literární hrůzou s takovou bravurou, že i odpůrci tohoto žánru se při čtení musí výborně bavit. Obzvláště pak část nazvaná : Iritující autobiografická přestávka, která by se dokonale hodila i do knihy O PSANÍ. Dozvídáme se jak se malý Stephen v domě svého strýce, objevil malý podkrovní pokojík a bednu paperbeckových horrorů nakladatelství Avon. Mezi mnoha autory ho však nejvíce zaujal „Podivný pán z Providence“ H.P. Lovecraft a Stephen se ocitl na ponurých místech jako Dunwich nebo Arkham a jak sám tvrdí: Někde tady, uprostřed toho všeho zaprášeného haraburdí se růžice jeho životního kompasu posunula na stranu temné půlnoci…
Za zmínku stojí i Kingův seznam oblíbených filmů a knih. Namátkou : Alien, Halloween,Them!, Dahl:Kiss Kiss, Golding:Lord of the Fines atd.
Nicméně je jisté, že jestli se někdy Beta rozhoupe k vydání této knihy, bude jen velmi těžko hledat překladatele, který se vyzná v té změti literárních a filmových odkazů…z nichž většina je už dávno zapomenuta. Jednu jistotu však máme už teď: Iva Pekárková tím vyvoleným nebude.

90%

Pavel Cepek
6.9.2003, 21:54
Kniha Danse Macabre   
Smutné "kolo štěstí"KNIHY

Úžasný příběh mladého učitele, který získá „dar“ vidět do budoucnosti, byl prvním románem, který jsem od Stephena Kinga četl. Kniha vyšla kdysi v osmdesátých letech na Slovensku a doslova mne ztrhla svou atmosférou a stavbou příběhu. Především pasáž, kdy Johnny přijíždí do Castle Rocku na pozvání šrifa Bannermana (tehdy jsem samozřejmě netušil, že imaginární městečko Castle Rock bude ještě dějištěm mnoha dalších Kingových příběhů a, že šerif Bannerman zemře o pár knih později zásluhou zubů šíleného bernardýna), aby vypátral nebezpečného vraha.
O deset let později vyšla kniha česky v nakladatelství Beta v geniálním překladu Tomáše Hrácha . Škoda jen, že na obálce se na nás šklebí odporná koláž a nakladatelství místo tradičního černého podkladu zvolilo veselé oranžovočervené barvy. Jsem rád, že mé první setkání s Mistrem bylo právě prostřednictvím této knihy.

100%

Pavel Cepek
6.9.2003, 21:06
Kniha Mrtvá zóna   
Prokletí odlišnostiKNIHY

Románový debut Stephena Kinga nás zavádí do ospalého městečka Chamberlain kdesi v Maine. Tam se seznamujeme s neatraktivní dívkou Carrií, která vyrůstá v područí matky-náboženské fanatičky a je nemilosrdně pronásledována svým okolím. Sám King v knize „O PSANÍ“ dokonale popsal zrod třídních outsiderů, kteří sloužili jako předobraz pro Carii a dokonce přiznal, že si tuto svou hlavní hrdinku nikdy příliš neoblíbil.
Odstrkovaná dívka (takřka na prahu dospělosti), v sobě objeví schopnost ovládat telekinezi a čtenář od začátku tuší, že se ji rozhodne použít v nesprávný okamžik, který vyústí v tragické finále…
Knihu Carrie lze zařadit do Kingova lepšího průměru a nebýt tak často vkládaných novinových zpráv, které hloupě tříští děj a snižují čtivost příběhu, mohla by se tato novelka řadit ještě o nějaký ten stupínek výše.

70%

Pavel Cepek
6.9.2003, 20:40
Kniha Carrie   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Tajemství jednoho domu
Jonathan Harker dnešní doby
Stephenův tanec smrti
Smutné "kolo štěstí"
Prokletí odlišnosti

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena