Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Ondřej Bezouška
Pohádka? KNIHY

Dračí oči z mého pohledu nelze považovat za pohádku. Je to pohádkoví motiv, který je vyprávěn hororovím stylem. Tak, jak jsme si na to my, Kingovy fanoušci, zvykli. Jde určitě o příjemně laděný příběh, který ve výsledku potěší ty, kteří nemusí číst horory. Dobro a zlo je zde samozřejmě zastoupeno jasnými osobami. Petr je hezký, chytrý hoch, narozdíl od škaredého Flagga, jenž také oplývá chytrostí, ovšem na úplně jiné věci. Ovládá magii a všichni obyvatelé poklidného království Delainu se ho přinejmenším bojí. Právě ten obviní Petra z vraždy svého otce a nechá ho uvrhnout do žaláře. Pak pomocí Petrova bratra, Tomáše (jenž je Flaggovou loutkou) uvrhne na zemi daně a bídu. O čtyři roky později vše spěje k hrozivému konci, který hrozí revolucí a tudíš koncem království Delainu. Pokud vás zajímá, jestli Delain padne, a jak to dopadne s Petrem, jeho bratrem Tomášem a Flaggem, doporučuji si tento příběh přečíst. Dále ho doporučuji pro všechny ty, co mají rádi strašidelné pohádky či jim nepřirostl k srdci hororoví žánr. V tom případě Dračí oči čekají jen na vás. PS: Živí drak se vyskytne v příběhu pouze jednou. Na jeho začátku.

80%

Ondřej Bezouška
13.1.2008, 17:13
Kniha Dračí oči   
Vražední spratciFILMY

Musím říct, že tento film považuji za opravdu vydařený. Ač jsem nečetl povídku, tak jsem z celého děje doslova cítil Kingovské vyprávění. Sekta, kterou tvoří děti s nádechem zlého nadpřirozena je opravdu skvěle spracována a od této chvíle, když půjdu krást do pole kukuřici, ona procházka v ní bude úplně jiná, než před shlédnutím tohoto snímku. Co dodat, film se povedl, herecké výkony byly také úžasné, kamera ze sebe vyždímala maximum a hudba, která film doprovází je prostě boží - děsivá. Suma sumárům, doporučuji všem.

100%

Ondřej Bezouška
4.7.2007, 12:16
Film Děti kukuřice   
MISERYKNIHY

Už od počátku příběhu vám bude jasné, že má Paul velké problémy. Autor začíná vyprávění a dá se říct, že ho i zakončuje v jednom jediném pokoji, kde je známí spisovatel vězněn. Psychologie postav je opět zvládnutá na jedničku. Paul Sheldon se stane ustrašený dobrovolný - nedobrovolný vězeň, který postupně přichází o rozum v důsledku mučících praktik Annie Wilkesové. Ta se kvůli dopsání své oblíbené knihy o Misery neštítí vytáhnout na svého oblíbeného idola, dokonce i sekeru. Celý příběh je veden pohledem Paula. Ten postupně zjišťuje hrůznou minulost Annie, která je tak děsivá, jako žádná jeho kniha. Stephen King ve své knize "O psaní: memoáry o řemesle" uvedl, že konec této knihy měl být zcela jiný. Paul měl skončit, jako žrádlo pro prase Misery a jeho poslední kniha měla být v koženém obalu z jeho zad. Jak to ale skutečně skončí, to si musíte přečíst sami. Tato kniha za to skutečně stojí.

100%

Ondřej Bezouška
26.5.2007, 12:36
Kniha Misery   
CellKNIHY

Ať si každý říká co chce, Puls je u mne knihou číslo dva (hned po To), děj je klasicky jednoduchý - přežít a nalézt straceného syna. Ovšem kouzlo tohoto příběhu tkví v nemožnosti syna nalézt, což se na konci stane. Bohužel. Zároveň se tento zombie horor vymiká všemu, co jsme doposud vyděli, nebo slyšeli. Kosení mrtvých rotačákem po stovkách, věčný instinkt žraní lidského masa, a rozkládání nemrtvých přímo před očima, na to zapomeňte. Zde, nejenže jsou zombie živé a inteligentní, ale mají nadpřirozené schopnosti, díky nimž jsou vždy o krok kupředu. Určitě to pro někoho bude důvod knihu s odporem zahodit a zapomenout na ni, můj názor ovšem říká opak. Kniha, nejen že je poutavě a jednoduše (třeba co se mobilu týče) vyprávěna, ale také (stejně jako ve Svědectví) provádí člověka postapokaliptickým světem a využívá toho základního, co se člověka týče: že využíváme pouhopohých několik procent mozku. Tuto knihu jsem přečetl během pár dnů. A co je ještě důležitější, dokázala mi, že se Stephen King do svého starého já, dokáže opět vnést. A to mi nyní nikdo nevymluví. Jediný mínus bych připočet konci knihy, ale jinak je to super, je to Cell.

100%

Ondřej Bezouška
11.1.2007, 12:52
Kniha Puls   
DOBRÉ!FILMY

Když jsem shlédl horor Cujo, musím říct, že se mi velice líbil. Možná za to může fakt, že jsem knuhu (o sto procent lepší než film), nečetl. Vzteklina byla na psovi úžasně a propracovaně vykreslená. Na začátku čistý, milý pes se proměnil ve zlého, šíleného, špinavého čokla, jenž se snaží mermomocí dostat do auta a zabít vše na co narazí, či jen vydává nějaký hluk. Nejvíce mě dotala scéna, kdy se bernardýn rozběhne proti autu a v plné rychlosti to doněj hlavou narazí. I výkony ostatních herců stály za to. Opravdu pěkný film. Podle toho také bude vypadat i mé hodnocení. Závěrem si pokládám otázku: soudil bych tento film stejině, kdybych přečetl knížku?

100%

Ondřej Bezouška
21.12.2006, 10:47
Film Cujo   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Pohádka?
Vražední spratci
MISERY
Cell
DOBRÉ!

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena