Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
jdk
Kingova realitaKNIHY

Tato kniha má vztah k jiné jeho knize a to k Geraldově hře. V obou knihách v podstatě není žádný nadpřirozený činitel a v obou je v ději malý odkaz na tu druhou. Ženy která si užila svoje a na konci života vypráví svůj příběh,který je v mnoha ohledech překvapující. Kniha se líbila i známé, která horory nečte,ale tímto příběhem si ji S.K. získal. Celkem dobré bylo i filmové zpracování.

80%

jdk
3.12.2003, 07:51
Kniha Dolores Claibornová   
Parádní gameKNIHY

Další z "normálních" knih S.K.-žádní úpíři, žádné strašidla, žádné nadpřirozeno. Jen a pouze psychika ženy, která se ocitla beznadějně připoutaná k posteli a sledující okolí,kde například leží její mrtvý manžel. Squele vykreslený příběh u kterého jsem byl rád že něco takového jen čtu a neprožívám.

90%

jdk
2.12.2003, 16:25
Kniha Geraldova hra   
Trošku pomalá jízdaKNIHY

Povídka S.K. je o těžkém rozhodnutí hlavního hrdiny mezi životem svým a životem své matky,které King samozřejmně zabalil do hororového hávu-návštěva hřbitova,jízda autem s mrtvým.Hrdina,který se nakonec rozhodne,se ale stejně šťasného konce nedočká protože je zžírán pocitem viny. Zajímavé téma které by mohlo být zpracováno i v nějakém delším formátu. Takhle mi to připadalo trošku rozvláčné. S.K. už napsal spoustu lepších povídek.

50%

jdk
2.12.2003, 16:10
Kniha Jízda na Střele   
Psí myšleníKNIHY

Squelý děj,squelé vyprávění.Popis myšlení jak obětí(matky a syna) tak agresora(vzteklý pes)je velmi dopře napsaný a nutí čtenáře k přečtení tzv. na jeden zátah. Relativně podobný scénář použil S.K. ještě jednou-spoutaná žena může pouze sledovat mimochodem taky šelmu psovitou-schválně která je to kniha? Vřele doporučuju přečíst všem, hlavně kynologům...

100%

jdk
2.12.2003, 15:56
Kniha Cujo   
4 povídky ve 2 kniháchKNIHY

Časožrouti
Příběh zredukované posádky letadla,která se snaží dostat zpátky do naší časové dimenze. V povídce S.K. v podstatě popírá možnost cestování v čase,alespoň dozadu, protože uběhlý čas je zničen (časožrouty). Trošku mě zklamalo filmové zpracování odvysílane v televizi,které bylo shodné s povídkou vpodtatě slovo od slova.

Skryté okno do skryté zahrady
Podle mě nejlepší povídka celé sbírky. S.K.squele vylíčil psychické pocity spisovatele, který je v ne zrovna nejlepším údobí života.Je to taky nejreálnější z povídek-ten pocit "může se to stát i Vám" není 2x příjemný.P.S.Povídka o kterou v novele jde by taky nemusela být špatné čtení.

Policajt z knihovny
Squele popsaná atmosféra hororové knihovny,ani ne tak squelé rozuzlení. Realitní agent je nucen vyrovnat se se svou z hlavy vytěsněnou minulostí způsobem že po delším pátrání ztracené knihy koupí a zlo zničí pomocí pendrekových bombónů. Poučení:půjčené věci si hlídejte a vždy včas vracejte,vždy s sebou noste alespoň gumové medvídky.

Slunecni pes
Při čtení této novely jsem si vzpomněl na klip Dana Bárty z alba Illustrophere,kde dvourozměrný svět z klipu jako by vypadl z nočních můr hlavního hrdiny(takže S.K.nejspíš inspirací zasáhl i do našeho hudebního průmyslu).Příběh chlapce kterému jeho splněné prání poněkud přerostlo přes hlavu.I když jeho relativně dětský instinkt mu radí věc kterou zlo přichází zničit,jako vždy se najde někdo,kdo s vidinou zisku raději riskne sebezničení.

Tyto 2 knihy nejsou To nebo Nezbytné věci ale nejméně Skryté okno a Sluneční pes stojí za přečtení.

70%

jdk
2.12.2003, 15:28
Kniha Čtyři po půlnoci   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Kingova realita
Parádní game
Trošku pomalá jízda
Psí myšlení
4 povídky ve 2 knihách

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena