Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Tomáš Bobek
Kam se hrabou bratři GrimmovéKNIHY

Příběh této knihy je klasickou pohádkou o věčném boji dobra a zla, podotýkám však že autorem je Stephen King :-). Čaroděj s pomocí intrik, posílá nevinného prince do vězení za vraždu otce a jeho mladšího bratra na trůn, skrze kterého chce království ovládnout. Ale princova silná vůle a pár lidí, kterým není cizí oddanost, přátelství a morální kredit, zlo nakonec přemohou. Velmi sympatické a milé dílo v Kingově tvorbě. Pamatujete si jak jeden mladý přítel řekl Pistolníkovi onehdá větu: ...jsou i jiné světy než tento. Ale to bylo v jiném příběhu, nebo se mýlím?

80%

Tomáš Bobek
24.11.2007, 15:44
Kniha Dračí oči   
Connecting peopleKNIHY

Novější z románů Stephena Kinga se odehrává v naší moderní době a hlavní role se ujímá věc, bez které se drtivá většina z nás neobejde, je to mobilní telefon. Příběh vypráví o viru zvaném Puls, který kdosi šíří právě prostřednictvím mobilů a z lidí, kteří ho použijí se stává jakási nová rasa, s nadpřirozenými schopnostmi. A proti nim stojí velmi malé procento těch kdo mobil nepoužili. King zde vytvořil své 11. září, místo letadel však použil telefon. Co uděláte vy, když kolem vás začnou lidé šílet, já volám blízkým...

90%

Tomáš Bobek
27.10.2007, 17:01
Kniha Puls   
Bártrový byznys pana GauntaKNIHY

Další skvěle napsaný příběh a neméně skvěle čtivý od Stephena Kinga nese název, který už sám o sobě vzbuzuje zvědavost, Nezbytné věci. Děj se odehrává v 90. letech minulého století v USA v městečku Castle Rock. Kde všední dny přetrhne otevření nového obchodu s neobyčejným názvem i panem majitelem panem Gauntem. Za maskou vlídnosti a prodeje zboží, pro které jsou zákazníci schopni udělat vše, se však skrývá odporné nelidské zlo. Příběh nám ukazuje co málo stačí, aby vypukla mezi lidmi obrovská vlna nenávisti, závisti končící až tím nejdražším, ztrátou lidských životů. I přes působení nadpřirozeného jevu v ději knihy se spisovatel trefuje do života většiny lidí na světě, tento příběh nikdy nezestárne. Směs hororu, humoru, reálného života i nadpřirozena se jmenuje Nezbytné věci.

90%

Tomáš Bobek
20.1.2007, 11:33
Kniha Nezbytné věci   
Ka je kolo...KNIHY

Po třech letech čtení ságy Temná věž, se ke mě dostala poslední část příběhu Rolanda z Gileadu. Tato kniha je plná velkých emocí, zvratů, lidských příběhů a také všudypřítomné smrti. Ka-tet se opět po rozloučení v calle setkává a pokračují na své cestě, kde opět použijí pistole i svých zvláštních schopností. Na konci, jak už kdysi napsal jeden básník, Roland opravdu přijde k Temné věži. A zde nám autor dá vybrat, zda jít s Rolandem dovnitř, či zůstat venku a cítit svět, který se díky nim začal obnovovat. Já neodolal a šel. Říkám díky Stephene Kingu za tento příběh o odvaze a naději za lepší svět. Ka.

100%

Tomáš Bobek
5.8.2006, 18:29
Kniha Temná věž VII: Temná věž   
Ještě jeden zákrut stezky...KNIHY

Poslední částí příběhu před konečnou Temnou věží je kniha Zpěv Susannah. Když jsem ji kupoval, překvapila mne její tlouštka, ve srovnání s předešlými dvěma díly působila velice útle a připomněla mi první díl Temné věže - Pistolníka, o kterém jsem tehdy netušil jak ohromující a sáhodlouhý příběh začíná vyprávět. Děj knihy Zpěv Susannah pokračuje záhy po skončení boje s Vlky. Těhotná(é) Susannah-Mia utíká dveřmi v jeskyni do roku 1999(čekali jste jiné datum?) a města New York, aby zde porodila svého chlapíčka. Jeho otcem je Roland , dítě se má stát jeho zhoubou. Toto zjištění mě šokovalo, četl jsem snad nepozorně předešlé díly, ušel mi snad poměr mezi Rolandem a Susannah? Vysvětlení bylo nakonec velmi jednoduché a přitom zvrhle geniální. Další z ka-tet Roland a Eddie se dostávají dveřmi, které už musí kouzlem otevřít národ Manni, do roku 1977 a státu Maine, kde konečně kupují volnou parcelu v N.Y. od Calvina Věže. Navštěvují k mému zděšení tamnějšího spisovatele jménem Stephen King, což mě dosti zarazilo, ale nakonec jsem pochopil potřebu této události. Nejlepším okamžikem se stal Kingův údiv a následný útěk, když spatřil postavu, kterou si vymyslel a umístil na papír,uzřel Rolanda z Gileadu. Tomu říkám osudové setkání. Zbylí členové ka-tet Jake, Callahan a brumlák Ochu se dveřmi dostávají do téhož roku i místa jako Susannah-Mia a začínají po ní pátrat. Zjištují, že na volné parcele Calvina Věže stojí velký hotel, ale růže tam stále zpívá a pokud je růže je i naděje. Po nálezu talismanu želvy, pomocí kterého se Susannah-Mia dostala na místo porodu, se Jake, Ochu a Callahen ocitají taktéž na místě zrození chlapíčka s Rolandovýma očima. Kniha končí během porodu, kde místo doktorů a sester běhá zrůdné osazenstvo restaurace samotní uctívači Karmínového krále - upíři. Příběh znovu zůstal otevřený se spoustou otázek, které se mi neustále honí hlavou. Zbývá tedy čekat až vyjde poslední část Temné věže v ČR. Zpěv Susannah mě do jisté míry zklamal, jak délkou tak dějovými událostmi. A proto věřte tomu že Zpěv Susannah je tím pověstným tichem před bouří.

80%

Tomáš Bobek
5.5.2006, 21:33
Kniha Temná věž VI: Zpěv Susannah   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Kam se hrabou bratři Grimmové
Connecting people
Bártrový byznys pana Gaunta
Ka je kolo...
Ještě jeden zákrut stezky...

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena