Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Lenka Kubínová
Skvělé!!!KNIHY

Tuto knihu o 1049 stránkách jsem přelouskala během dvou týdnů a musím uznat, že je to jeden z nejlepších Kingovo hororových románů. V knize se prolíná několik časových linií, které na sebe perfektně navazují, takže by se čtenář v ději neměl ztratit. Mezi nejlepší části považuji návraty do dětství, které vše vysvětlují a některá světlá místa v životech dospělých hrdinů doplňují. Tento horor má i tu vlastnost, že není jako většina podobných knih po celou dobu jen temný, a jsou zde i místa, kde se čtenář musí od srdce zasmát nad některými dětskými výroky a slovními přestřelkami. Knihu považuji za velice povedenou a mám snad k ní jednu jedinou připomínku, a to k závěru, který King nemusel nechat zajít až do tak extrémních nechutností, kde pro mě děti ztratily kus ze své nevinnosti, která z nich po celou dobu četby vyzařovala.

100%

Lenka Kubínová
19.6.2006, 10:05
Kniha To   
Nadaný žákFILMY

Nedávno jsem viděla film Nadaný žák, který byl natočen podle stejnojmenné povídky S.Kinga. Poněvadž jsem se již několikrát mohla přesvědčit, že Kingovy knihy bývají filmově zpracovány víc než mizerně, byla jsem mile překvapená. Již neočekávám, že by mohl někdo Kingovu knihu zpracovat přesně do detailu tak, aby atmosféra knihy zůstala ve filmu zachována, o pointě nemluvě, proto jsem byla docela překvapená, že tento film alespoň zachoval původní podobu povídky. Konec je ale jak jinak pozměněný a násilí, které páchal sám "nadaný" žák, je ve filmu velice radikálně zmírněno. Na druhou stranu jsem byla velice mile překvapená, že se ve filmu mihl i náš rodák Jan Tříska a postavy vypadaly tak, jak si je i sám čtenář mohl při četbě představovat.

90%

Lenka Kubínová
8.3.2006, 09:38
Film Nadaný žák   
Zklamání:((FILMY

Moc jsem se na film těšila, zvlášť po tom, co jsem zjistila, že v hlavních rolích se nám představí Anthony Hopkins jako Ted Brautigan. Myslím si, že celkový dojem filmu nezkazily v žádném případě výkony herců, poněvadž ty byly excelentní, ale sám scénář. Předpokládala jsem, že celou knihu zpracovat do jednoho celovečerního filmu je nemožné, nečekala jsem však to, že film vyzní úplně jinak. Tedovi nepřátele jsme mohli ve filmu považovat i jako normální lidi (agenti FBI apod.) - o absenci žlutých plášťů a "živých" autech psát víc ani nechci, nebylo vysvětleno, proč Teda vůbec hledají, že Bobbymu po několika měsících poslal lístek a hlavně, jak mohli nechat zemřít jeho kamarádku Carol???!!! Kdybych knihu nečetla, film by se mi pravděpodobně hodně líbil, i když bych spoustu věcí asi nepochopila, ale protože jsem knihu četla a považuju jí za jednu z Kingových nejlepších knih, jsem k filmovému zpracování dost skeptická.

70%

Lenka Kubínová
6.3.2006, 11:00
Film Srdce v Atlantidě   
Pytel kostíKNIHY

Kniha pojednává o muži, kterému zemřela žena, a o tom, jak se s tím sám po svém vyrovnává. Děj je tak trochu vláčný, chvílemi i nudný. Určitě zde nechybí momenty, kdy vás děj strhne, ale je jich pomálu. Celkově se mi zdá kniha jako jedna ze slabších.

70%

Lenka Kubínová
3.3.2006, 17:58
Kniha Pytel kostí   
řbitůvekKNIHY

Kniha je velmi dobře čtivá, napsaná v tradičním Kingově stylu. Děj je tak trochu ponurý a konec morbidní, ale přesto naprosto očekávaný. Nápad je však perfektní. Dílo bylo i zfilmováno, ale kniha je kniha.

90%

Lenka Kubínová
3.3.2006, 17:52
Kniha Řbitov zviřátek   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Skvělé!!!
Nadaný žák
Zklamání:((
Pytel kostí
řbitůvek

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena