Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Andrea Čeplá
Zpěv SusannahKNIHY

Musím přiznat, že jsem po této knize šáhla hned, když jsem dočetla Vlky z Cally, protože jsem tak byla strhutá dějem, že jsem se nemohla dočkat, co se stane se Susannah, Miou a chlapíčkem. Bohužel jsem nakonec byla zklamaná výsledkem, představovala jsem si podstatu a závěr Temné věže poněkud jinak, zvláště pak zápletka se samotným autorem byla poněkud rozpačitá. Ale ještě nás letos čeká poslední díl, a třeba mě to, na co leta čekám ještě překvapí, nebo taky definivně zklame - samozřejmě doufám v tu první variantu! :)

70%

Andrea Čeplá
1.6.2006, 18:26
Kniha Temná věž VI: Zpěv Susannah   
Running manKNIHY

Další Kingovka, podle které byl, ale myslím, ž velmi volně, natočen film. Kdyby tam nehral Arnie, tak o toto scifi ani nezakopnu, ale o to více mě lákala možnost přečíst si knihu a najednou se vyloupl velmi zajímavý a napínavý příběh, který každopádně předstihuje svou dobu, protože to, co se děje na počátku 21. století této "reality show" velmi dobře odpovídá. Nezbývá než doporučit!

90%

Andrea Čeplá
1.6.2006, 18:17
Kniha Running Man   
Temná půleFILMY

Temné půli dávám 100procent, protože spolu s Osvícením jsem při ni zažila nejvíc děsu. Pamatuju si, jak jsem se bála v noci sama na ulici, že potkám svou temnou půli se skalpelem v ruce, nedej bože, když kolem ještě proletělo hejno vrabců! :) Opravdu skvělý motiv ztraceného dvojčete, hlavně ten děsivý moment, když našel primář v hlavě chlapce oko a zuby jeho bratra! Film už byl o hodně slabší, myslím, že z tak výborného tématu bylo možno vytěžit mnohem více, ale kniha je přece vždy lepší než film! Vřele doporučuji pro samotné noční hodiny, ať ten prožitek opravdu stojí za to! ;)

100%

Andrea Čeplá
1.6.2006, 18:13
Film Temná půle   
CujoKNIHY

Tuto knihu jsem četla již před mnoha lety, přesto si velmi dobře vybavuji děj a asi nejvíc se mi líbilo, jak se King vžívá i do role psa, postiženého po netopýřím kousnutí vzteklinou... Je to celkem hrozivý příběh, zvláště pro ty, kteří doma mají bernardýního miláčka. Ale ta smrt chlapce v autě byla silnou tečkou celé knihy.

90%

Andrea Čeplá
1.6.2006, 18:07
Kniha Cujo   
ShiningKNIHY

Když jsem se začínala seznamovat se S. Kingem, toto byla má třetí kniha, kterou jsem od něj četla (předtím Řbitov zvířátek a Rose Mader) a musím říct, že jsem se v životě nebála, tak jako u této knihy - strhující děj, úžásný motiv Danyho "schizofrenního" kamaráda, skvělý nápad, jak člověka může pohltit místo. Zfilmovanou Kubrickovu verzi jsem viděla poprvé před 2 lety a samozřejmě kniha je lepší, ale podle mého mínění je to jedna z nejlépe zfilmovaných Kingovek, takže rovněž doporučuji. Takže kdo nečetl, ať neváhá a vstoupí do děje...

100%

Andrea Čeplá
1.6.2006, 18:03
Kniha Osvícení   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Zpěv Susannah
Running man
Temná půle
Cujo
Shining

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena