Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Štěpán x x x
Bojíte se rádi?KNIHY

Tak tomuto dílu se nedá opravdu nic vytknout! Tady se pan King předvedl ve vší kráse a ukázal své umění! Pan Jack Torrance odjíždí se svou rodinou, manželkou a 5ti letým synem, správcovat hotel Overlook přes celou zimu. A že zimy jsou dlouhé... Na tuto nabídku přistoupil i přesto, když mu bylo oznámeno, že jeden muž, který v hotelu dělal také správce, ale již před nějakými lety, tam sekerou "zabil" (rozsekal) svou ženu a dcery.. Je to sice nepříjemné, ale Torrancemu se přeci nic takového přihodit nemůže.. Mezitím, co se rodina v hotelu zabydluje, přichází zima. Závěje prakticky odříznou hotel od okolního světa, k tomu se přidá pár dalších "drobností", jako například porucha všech komunikačních spojení... A tím to vpodstatě začíná. Umíte si představit něco děsivějšího, než pomalu zbláznivějícího se Jacka (jehož filmovou roli vynikajícím a bezkonkurenčním výkonem stvárnil Jack :) Nicolson) v jednom hotelu se svojí rodinou, když má po ruce (nejen) sekeru?.. Tohle je knížka, jejíž děj Vás bude děsit. Hledáte horror? Tak prosim, tady ho máte! Nažene Vám strach, dostane se Vám pod kůži a neusnete klidně, dokavaď se nepřesvědčíte, že pod postelí nic není, že ani v tom tmavém koutě se nic nekrčí... A i tak si nebudete jistí, jestli jste se podívali pořádně, jestli tam vážně něco není.. Jestli máte rádi dávku strachu a napětí, které Vám zdravě pocuchá nervy, tak OSVÍCENÍ si rozhodně nesmíte nechat ujít!!!

100%

Štěpán x x x
15.6.2006, 20:37
Kniha Osvícení   
Bojíte se rádi?FILMY

Když sem v knihovně očima prouzdal regálem s díly pana Kinga, tahle kížka mě zaujala, respektive její název, tak jsem si jí půjčil a ... to samé doporučuji i Vám!! V této sbírce najdete opravdu velkou dávku horroru! Netečou tu litry krve (no, vlastně :) ), ikdyž pár povídek se tu najde - třeba o jednom lysovacím přístoji v prádelně.., ale povídky Vás budou děsit. Naženou Vám strach (to taky podle povahy), dostanou se Vám pod kůži a Vy neusnete klidně, dokavaď se nepřesvědčíte, že pod postelí nic není, že ani v tom tmavém koutě se nic nekrčí... Jestli máte rádi dávku strachu a napětí, které Vám zdravě pocuchá nervy, tak si tuhle sbírku povídek rozhodně nesmíte nechat ujít!

100%

Štěpán x x x
15.6.2006, 19:49
Film Mrtví se někdy vracejí   
Poznejte i jiné světy!KNIHY

Tato kniha vznikla po spolupráci Stephena Kinga s Peterem Straubem a mé očekávání naplnila vrchovatě! Hlavním hrdinou je 12ti letý chlapec, který se vydává do světa (a ne jednoho), aby zachránil svou matku. K tomu potřebuje právě Talisman. Ještě však netuší, že právě na jeho bedrech leží zdraví nejen jeho matky, ale "zdraví" celého světa... V úvodu nás pánové King a Straub seznámí s mladým synem herečky, jejíž kariéra se bortí stejně tak rychle jako její zdraví, Jackem Sawyerem. Seznámí se se záhadným černochem, který se ihned stane jeho přítelem a oporou. Ten mu ukáže cestu, která vede za pomocí jeho matce - nechá ho ochutnat nápoj, který, jak autoři popisují, není zrovna lahodný, ale jeho trpkost se určitě vyplatí ustát, protože Vás přenese do Teritorií. Kam že, ptáte se? Do Teritorií! A to se mi na knize velmi zamlouvá, že se příběh neodehrává jen v našem reálném světě, ale děj se prolévá i do světa fantactického - kterým právě jsou zmíněná Teritoria.. Jeho černý přítel mu k lahvičce kouzelného nápoje přibalí ještě pár rad a zásady, jak se v Teritoriích chovat a pohybovat a mládý Jack může vyrazit na cestu, cestu plnou nástrah, nebezpečí... ale na druhou stranu, překážky mu budou pomáhat překonávat nový přátelé, které si po cestě získá, takže nebude vždy bojovat sám. Ovšem na 12ti letého chlapce si Jack počíná zkušeně, mazácky.. (někdy jsem se opravdu divil, co vše dokáže a s čím si poradí - v některých situacích mu autoři nadělili, nechci říct nadliské - to ne, ale na tak malého kluka určitě fantastické schopnosti). Nechci prozrazovat ňák víc, protože bych Vás připravoval, pokud se chystáte tuto knihu číst, o spostu napínavých a dramatických pasáží díla. K nim a k jejich rozuzlení se pročtěte sami, zaručuji Vám kvalitní počtení. A pokud nedáte na mé doporučení, pak spojení umění autorů, které S. King a P. Straub ovládají, je reklama sama o sobě.. Mě Talisman zaujal především Teritorii, fantactickým světem, který, jak sami zjistíte se tak nějak překrývá s tím realným. No uvidíte.. Nakonec každý si může vytvořit svá vlastní Teritoria. Po užití jistých omamných látek :) já objevuji ta svá... a rád se do nich vracím :D I sám Král King má "nějakou" minulost, tak kdo ví, jak na ty svá Teritoria přišel.. ?? :D - závěr této recenze neberte jako drogovou propagaci... ale neřikám, že.. no rači nic :D

100%

Štěpán x x x
15.6.2006, 19:25
Kniha Talisman   
NV se stanou vážně nezbytnýmiKNIHY

Nezbytné věci - po Holčičce, která měla ráda Toma Gordona druhá "Kingovka", která se mi dostala před oči... Začetl jsem se do ní a začal objevovat nové prostředí, postavy i pocity... a ač to může znít až bláznivě, tak i nové přátele! A věřte, že s dočtením poslední strany se i Vás zmocní pocit, že jste o něco/někoho přišli... Ovšem poslední stranou tato kniha, ostatně jako každá jiná, končí, tak se vrátim zpět na začátek a pokusim se Vám toto, pro mne Veledílo, přiblížit... a snad Vás i zlákat k nahlédnutí mezi stránky a řádky.. Děj nás zavede do malého městečka Castle Rock, kde, jak už to většinou v malých městech/vesnicích chodí, jsou všichni "jedna velká rodina".. Samozdřejmě ne každý a s každým má ty nejlepší sousedské vztahy, ale (zatím) se nic zvláštního neděje a každý žije svůj poklidný maloměstský život. To se má však rychle změnit, když si ve městečku záhadný cizinec otevře obchod se stejně záhadným názvem Nezbytné věci. Každý zákazník, který jej navštíví, objeví věc, po které zatouží. Ne, že by si jí jen přál, on jí CHCE a chce jí mít za kazdou cenu! Následně je mile překvapen, když se od prodavače, pana Lelanda Gaunta, dozví její cenu. Ceny má pan Gaunt opravdu lidské. Za vybranou "nezbytnou věc" si řekne jen pakatel, ale...!!! zákazník musí provést ještě "drobný" žertík... To všichni samozdřejmě přijmou a klidný usedlý život se každému mění v noční můru stejně tak rychle, jako se Castle Rock mění v bitevní pole. Holt člověk je jen člověk a za problémy, neshody a potíže způsebené žertíky se začíná mstít. Ze slovních urážek přes výhružné dopisy, ... se siuace vyhrotí až ke krvavým (hodně krvavým a podrobně popsaným :) ) vraždám a takové městské válce... Je to knížka, která mě chytla opravdu nevídaným způsobem! Zápletky strhnou děj do zběsilého tempa a vše chytá rychlý spád. Navíc jsem na 640ti stránkách nenašel žádné hluché místo, místo, které by mě nudilo nebo nějak brzdilo děj.. Pan King Vás provede Castle Rockem a přiblíží Vám vztahy mezi tamními tak dokonale, že při každém dalším otevření stránek se ocitnete sice v úplně jiném městě, něž ve kterém momentálně žijete a mezi jinými lidmi, ale 100% Vám město ani lidé cizí nepřijdou a nebudou! Naopak!, bude to Váš nový, (bohužel jen) chvilkový (640ti stránkový) domov. A městečko Castle Rock a jeho občané se pro Vás stanou NEZBYTNOU VĚCÍ!!! Po sérii Temné Věže nejlepší Kingův román!

100%

Štěpán x x x
14.6.2006, 17:04
Kniha Nezbytné věci   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Bojíte se rádi?
Bojíte se rádi?
Poznejte i jiné světy!
NV se stanou vážně nezbytnými

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena