Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Oldřich Kolařík
kávaKNIHY

Jedno z nejlepších dramat, co jsem kdy četl, toto dílo vážně nemá konkurenci, dojemné, magické a přesto lidské a působivé. A taky bych chtěl vyjádřit vděčnost Franku Darabontovi, že to tak skvěle zadaptoval.

100%

Oldřich Kolařík
29.6.2006, 22:46
Kniha Zelená míle   
SkvěléKNIHY

Po Noční Směně a Čtyrech Ročních Období je tento povídkový soubor u mě na třetím místě v oblíbenosti Kingových povídek. Časožrouti pro mě byli asi největším překvapením, zajímavej děj, rychlej spád a celková tajemnost dodávala této povídce asi větší status než Skryté Okno Do Skryté Zahrady, které bylo sice také moc dobré, ale přesto u mě zvítězili Časožrouti. Slunečního Psa a Policajta z Knihovny jsem zatím nečetl.

90%

Oldřich Kolařík
29.6.2006, 22:43
Kniha Čtyři po půlnoci   
překvapeníKNIHY

Konečně se mi Cujo dostal do ruky, zhltl jsem to během tří dnů a opět mě SK nezklamal, i když musím souhlasit s mnoha recenzemi, že je začátek trochu slabší, přesto se po prvním napadení Cuja jedná o neskutečnou jízdu (i když to auto stojí) a nenechal mě vydechnout do poslední stránky. Závěr byl skvělej. Je to sice jednodušší četba a vůbec příběh taktéž, ale to vůbec nevadí.

90%

Oldřich Kolařík
25.6.2006, 13:42
Kniha Cujo   
dobrej filmFILMY

Jako film Misery funguje výborně, skvělí herci (v roli Annie si už nedokážu představit někoho jiného), hudba, režie, děj pěkně graduje a vůbec je to skvěle napsané. Ale jako adaptace mi to přišlo docela slabé, Rob Reiner už předtím skvěle zadaptoval povídku Tělo pod názvem Stůj Při Mě, k tomu žádné výhrady nemám. k Misery výhrady mám, možná je to dobou vzniku, ale stejně si myslím, že přitlačit na pilu v některých momentech by neškodilo, a prostřihy na šerifa McCaina mě docela rušili. No nic, nebudu zas moc puntičkařit a přesto musím napsat, že se jedná o skvělý film a důstojnou adaptaci Stephena Kinga, Takže mě za 80% neukřižujte.

80%

Oldřich Kolařík
25.6.2006, 13:36
Film Misery nechce zemřít   
NevyváženýFILMY

Film k geniální knize jsem viděl už jako malý chlapeček. Byli to doby, kdy jsem se u hororu děsně bál, ale toto bylo něco jiného, strach jsem teda neměl vůbec, ael jako dobrodružný hmmm…možná dobrodružný thriller to na mě působilo dobře. Což je asi po letech největší slabinou filmu, protože (jak jsem napsal) To – filmová verze na mě bohužel vůbec děsivě nepůsobí. Jako „dobrodružný“ film to funguje jen v první části (já jsem teda viděl jen tu TV osekanou verzi na dvě části), kde je podle mě naprosto skvělý výběr malých herců, zatímco v druhé části…no, hrůza právě přichází, ale bohužel nechtěná, dospělí herci jsou tragičtí a někteří se absolutně do role nehodí, a ten konec je bohužel k smíchu. Po několika letech jsem se dostal ke knize, která je podle mě nemá chybu. Je pravda, že zfilmovat, tak hutný román je obrovská výzva, a tomuto filmu se to skoro podařilo, ale absolutně to zabíjí nulová invence a celkové televizní pojetí, které v první části působilo vcelku dobře, ale v druhé úplně mimo(proč proboha ukazovali toho pavouka celého, nebo se na to měli úplně vykašlat a konec přeměnit), škoda. Doufám, že se někdo odváží natočit vysoko rozpočtový remake nebo aspoň deseti-dílný seriál(sice opět by to bylo TV pojetí, ale dneska jdou udělat opravdu promakané seriály srovnatelné s vysoko-rozpočtovými blockbustery, jen mít ty prachy a kvalitního scénáristu).

50%

Oldřich Kolařík
25.6.2006, 13:22
Film To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
káva
Skvělé
překvapení
dobrej film
Nevyvážený

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena