Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Gift
Černý důmKNIHY

Opravdu důstojné pokračování knihy Talisman (všem, kdo Talisman ještě nečetli doporučuji, aby si jej přečetli před tím, než přistoupí k četbě Černého domu - lépe si to pak užijí). Zhruba po dvaceti letech se opět setkáváme s Jackem a vydáváme se s ním na další putování po paralelních světech.Příběh je daleko temnější, než jaký byl v Talismanu a také jakoby reálnější.Na příběhu mi trochu vadilo, že nechal příliš mnoho otevřených otázek.Už z tohoto důvodu nemůžu dát Černému domu stejně vysoké hodnocení jako jsem dal Talismanu, nicméně, kdybych měl více možností, než jaké jsou k dispozici, dal bych této knize hodnocení 98%, takhle musím zůstat na 90%.

90%

Gift
18.10.2006, 08:10
Kniha Černý dům   
TalismanKNIHY

Skvělá kniha, která nabudí vaši fantazii na maximum a provede vás krásným světem Teritorií, děsivou krajinou Spálené země a ve své reálnosti depresivním "skutečným" světem.Četbu této knihy jsem hodně dlouho odkládal, protože jsem se od známého dozvěděl, že je to kniha, kterou King napsal pro děti.Přesto jsem se před nedávnem pustil do její četby (přiznám se, že se sebezapřením) a nemohl jsem se od ní odtrhnout.Nezbývá mi tedy, než udělit 100%, protože zážitek, který jsem z téhle knihy měl, je opravdu stoprocentní.

100%

Gift
18.10.2006, 07:54
Kniha Talisman   
Mrtvá zónaKNIHY

Další z Kingových knih, které se dají číst na jeden zátah.Jakékoliv odbočky od hlavní dějové linie jsou osekány na minimum, takže nemáte možnost začít se nudit.Velmi poutavě je popsán psychologický vývoj a vnitřní morální boj, který svádí hlavní postava románu (je "morálnější" spáchat vraždu v zájmu zachování širšího celku, nebo je jakákoliv vražda neomluvitelná?).Celý vývoj příběhu Johna Smitha vede již od počátku jasně k tragickému konci, který se zdá nevyhnutelný a přesto jsem až do poslední chvíle doufal, že přijde nějaký nenadálý obrat, který by vedl k pozitivnímu rozuzlení.Po dočtení knihy jsem si však řekl, že tak to muselo být, tak to muselo skončit, protože tento příběh je celý natolik v reálu, že jakýkoliv jiný konec by celou skvělou story (jakou "Mrtvá zóna" určitě je) přeměnil v unylý škvár.Knihu opravdu vřele doporučuji všem milovníkům Kinga (a nejen jim).

100%

Gift
18.10.2006, 07:43
Kniha Mrtvá zóna   
"TO"KNIHY

Opravdu dílo hodné formátu S. Kinga. Zprvu jsem měl strach z velkého rozsahu knihy, ale musím říct, že celý příběh je napsán tak bravurně, že nedovoluje čtenáři, aby se začal nudit a počítat stránky, které zbývají do konce. Ač se považuji za dost otrlého člověka vůči děsivým příběhům, při četbě "To" mi místy příjemně mrazilo v zádech. S. King opět daleko překročil rámec formátu hororové literatury. Je zvláštní, že některé artefakty, které by bylo možné považovat za hororová klišé (např. stříbrná kulka apod.) u Kinga působí naprosto nenásilně a bez kýčovitosti. Všem, kteří "To" dosud nečetli, vřele doporučuji.

100%

Gift
15.9.2006, 09:49
Kniha To   
Řbitov zvířátekKNIHY

Řbitov zvířátek lze zařadit do hororové části Kingovy rozsáhlé tvorby. Jako ostatně ve všech svých dílech však King nezůstává pouze na povrchu - v úzké škatulce hororu. V příběhu je obsažena i zajímavá psychologická studie - osobnost Louise Creeda se postupně, pod tlakem událostí, které nezapadají do striktně vědeckého světa, ve kterém se myšlení této postavy pohybuje, rozpadá až k naprosté autodestrukci v samém závěru románu. King v knize velice poutavě popisuje marný boj, který Louis svádí v zájmu záchrany zdravého rozumu a konec konců i holého života. Marný proto, že sled událostí od samého začátku logicky a nezadržitelně vede k jednomu jedinému možnému, tomu nejhoršímu, konci, a není v silách člověka (a Louis nění nikým jiným než obyčejným člověkem) tuto vytyčenou dráhu opustit. Ocenit je nutné i filozofický přesah recenzovaného díla. King jakoby mimochodem předkládá před čtenáře mnoho filozofických otázek týkajících se života a smrti člověka a vůbec postavení člověka v rámci všehomíra (např. zajímavá je konfrontace pasáží z Janova evangelia týkajících se vzkříšení Lazara Kristem se samotnou rolí Louise Creeda v příběhu apod.). Celkově dílo hodnotím jako jeden z vrcholů Kingovi hororové literární tvorby.

100%

Gift
7.9.2006, 15:00
Kniha Řbitov zviřátek   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Černý dům
Talisman
Mrtvá zóna
"TO"
Řbitov zvířátek

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena