Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Morganka
TommyknockeřiKNIHY

Od Kinga jsem nečekala román, který bude spíše připomínat sci-fi, ale i přesto jde o podařenou knihu. Líbil se mi především začátek, kdy Bobby zakopne v lese o kus kovu a nějakou magickou silou je nucena onen předmět vykopat, a závěr, okamžik, kdy se nám odhalují prostory vesmírné lodi. Kniha má poutavý děj, přesto mě nebavily pasáže o bolestech hlavy Bobbyina kamaráda a o jeho opilosti a následné opici. Jinak se samozřejmě jedná o perfektní knihu (nic jiného se na to nedá říct - vždyť autorem je Stephen King!!!)

80%

Morganka
5.8.2003, 15:00
Kniha Tommyknockeři   
Mistr románů i povídekKNIHY

Nejprve jsem neměla k povídkám Kinga moc velkou důvěru. Myslela jsem si, že když je mistem dlouhých a krátkých románů, nemůže přece být mistrem i v psaní povídek.Přesto jsem si knihu půjčila. První povídka psaná na způsob deníku(Prokletí jeruzalémské)mě ke knize přitáhla natolik, že její zbytek jsem "zhltala" během několika dnů. Snad nejvíce mě zaujaly povídky: Římsa (obrazy náhody,lásky,sebeobětování), Noční směna (strach a příšerné krysy), Šroťák a Šedá hmota (miluji jejich závěr, kdy jeden z hlavních hrdinů sedí na nějakém místě a s napětím očekává návrat. V lepším případě buď svého ohroženého přítele, v horším jisté příšery), Bojiště (několikrát jsem ho předčítala svým kamarádům a dokonce i svému desetiletému bratrovi) a Nekuřáci,a.s. (skvělá metody, jak se odnaučit kouřit - škoda, že u nás nic podobného neexistuje, okamžitě bych tam přihlásila svého přítele a to i za předpokladu, že bych přišla o malíček při jeho přestupku!).Musím uznat, že Stephen King mě ohromil. Už od patnáczi let čtu s nadšením jeho knihy a v poslední době jsem si je začala i kupovat. Sbírka povídek Noční směna je úžasná,plná zvratů a překvapení... Ráda se k ní vracím a všem vřele doporučuji!

90%

Morganka
5.8.2003, 14:43
Kniha Noční směna   
Roztomilá knihaKNIHY

Pohádka pro dcerušku? Jak roztomilé. Kéž by mi taky někdo napsal takovouhle pohádku plnou strachu, zloby a šťastných konců. Proč jsem se jen nenarodila v USA Stephenu Kingovi...:) Perfektní kniha, dokonce i moje češtinářka a to je to odmítavá žena, vyjádřila úžas a nadšení.

80%

Morganka
1.6.2002, 20:55
Kniha Dračí oči   
Plný početKNIHY

Bylo mi 15 let, když jsem byla na dovolený u příbuzných v Praze. Strejda měl na nočním stolku položenou objemnou černou knihu, na jejíž titulní stránce byl obrázek malé dětské ručičky vykukující z kanálu. Překvapil mě i samotný název. TO. Během během tří dnů jsem přečetla polovinu knihy, nechtěla jsem ani jít na procházku Prahou a poznat její památky. Nakonec mi museli slíbit, že až si knihu strejda dočte, tak mi ji přivezou, abych i já mohla tuhle úřasnou knihu dočíst. Zaujaly mě osudy dětí v knize a tomu ošklivýmu klaunovi-pavoukovi-atd.
jsem chtěla ve zlých úmyslech nějakým způsobem zabránit. Když jsem asi o půl roku později viděla dvoudílný film TO, ani v malém to filmové TO nebylo podobné knize. Plný počet.

100%

Morganka
1.6.2002, 20:52
Kniha To   
Uchvacující knihaKNIHY

Když mi bylo asi 12 let, tedy před 5ti lety, měli rodiče nahraný horor s názvem Hřbitov domácích zvířat. Ze zvědavosti jsem si ho pustila. Když jsem asi o 4 roky později spatřila knihu s podobným názvem a zjistila, že ji napsal Stephen King, hned jsem věděla, proč mě i ten horor zaujal. Takhle kniha patří alespoň podle mýho názoru mezi jednu z nejlepších knih. Má naprosto uchvacující děj, plný překvapení a jako jedna z jeho mála knih končí "špatně".

100%

Morganka
1.6.2002, 20:41
Kniha Řbitov zviřátek   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Tommyknockeři
Mistr románů i povídek
Roztomilá kniha
Plný počet
Uchvacující kniha

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena