Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Lucie Putnová
Ta lepší verzeKNIHY

Beznaděj i Strážce zákona jsem přečetla najednou v rozmezí asi dvou dnů a tak si dovolím porovnávat. Asi se neshodnu s hodnocení většiny čtenářů, ale mě se naopak líbili víc Strážci zákona. Představa poklidné předměstské čtvrti, kde se najednou odehrává masakr, zdánlivě bez příčiny a bez omezení je hrůzná. Je to překročení tabu, kdy se u nás doma něco takového nemůže stát. Autismus si do děl nejrůznější kvality vypůjčilo už dost autorů, Kingovo použití je ještě stravitelné. Motiv projekce scifi seriálu a starých kovbojek z televize a představ do skutečnosti se mi taky poměrně zamlouvá.Mrtvoly jsou opravdu na každém rohu a krve víc než dost, jenže když se někdo takhle rozhodne střílet do lidí, ono to tak světe div se dopadnout asi musí. Dostal mě i konec i když by nemusel být tak přislazený idylkou v horách. Výhradu bych měla také k množství někdy nevýrazných postav, čtenář se opravdu špatně orientuje, kdo je kdo. Beznaděj je oproti Strážcům trochu schematičtější a zdlouhavější. Necítím tam tu surovou přichuť reality, jako by místy prosvítaly kulisy a hlavně David všechno ví a zná, vše nám osvětlí, prostě takový malý kříženec ježíška a proroka. Přesto je Beznaděj dobrý příběh a stojí za přečtení stejně jako Strážci zákona, každý má možnost volby.

70%

Lucie Putnová
27.12.2006, 19:35
Kniha Strážci zákona   
Tohle vážně neKNIHY

Tahle kingovka mě tedy vážně nezaujala - i když prostředí prádelny jsem doposud hlouběji nezkoumala. Děj je předvidatelný tím nudným přímočarým způsobem, chybí to "něco". Popis poslední části života chlápka, který se rozhodl sám si ztlouct šibenici, uplést oprátku a vlastoručně se pověsit oživuje snad jenom ta epizodka s dívkou - setkání s dalším ztracencem, tam alespoň probleskla nějaká životnost. To, že mě kniha nezaujala, ale neznamená, že jí nechápu. Naopak, vím zcela přesně jak se to dělá, abyste vědomě a s plnou rozvahou prošvihli důležitou věc. Nemůžete to ovlivnit, jen se vezete. A to je poselství tohohle příběhu.

40%

Lucie Putnová
6.11.2006, 18:29
Kniha Srovnáno se zemí   
Smolaři vedouKNIHY

To je pro mě jednoznačně nejlepší knihou od Kinga. Co na ní ale miluju nejvíc je pocit, že je živým příběhem uzavřeným v tvrdých deskách a já mohu kdykoliv přijít na návštěvu, tam kam se mi zrovna zachce. Bill,Richie, Beverly, Mike,Stan a Eddie se pro mě stali živými bytostmi. Navíc kniha evokuje tu neuvěřitelnou atmosféru dětství se vším všudy. Zároveň je to horor jak má být, dokonce i ten pavouk v závěru tam sedí, v jiném podání by to byl docela kýč, nemyslíte? Kdyby už nikdy nic jiného King nenapsal, tahle knižka mu zajistila nesmrtelnost. PS: Když jsem v Srdcích v Atlantidě narazila v Derry na pamětní desku od Smolařů, dojalo mě to jako setkání s přítelem

100%

Lucie Putnová
6.11.2006, 18:21
Kniha To   
Bolestivý zážitekKNIHY

Na začátku mě zajímalo jak s tímhle námětem autor vydrží 278 stránek. Tak fajn: 100 kluků a pochod, který bude trvat tak dlouho dokud někdo z nich půjde. Kdo nevyhoví rychlostním limitům třikrát za sebou je ze soutěže "vyloučen" střelou z pušky. Námět je to dobrý, ale skoro třista stránek? Ale - knížka mě naprosto chytila, přetočila a donutila zúčastnit se dlouhého pochodu přímo. Nejdřív vás děj zajímá, pak zneklidňuje, pak rozrušuje a ve finále vás ty nohy už opravdu bolí. Jako vždy nám King našeptává: pojď se mnou kousek támhle za roh, něco ti ukážu.. A vy jdete a najednou křičíte hrůzou nad vlastními nočními můrami.Navíc celou dobu pochybujete - vyhraje to Garraty? Nejdřív jste si jistí, pak ne, jo musí to být on, ne teď už to zabalí, jo vyhraje to on atd. Konec je skvěle vypointovaný a otevřený. Nemám ráda bachmanovské úlety - Srováno se zemí je vážně nedobré, ale Dlouhý pochod je skvělá realistická, nehororová kniha od mistra hororu.

90%

Lucie Putnová
6.11.2006, 18:05
Kniha Dlouhý pochod   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Ta lepší verze
Tohle vážně ne
Smolaři vedou
Bolestivý zážitek

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena