Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Adam Jareš
SkvěléKNIHY

Určitá nedůvěra se kterou jsem si kupoval tuto knihu ze mně okamžitě opadla po přečtení několika prvních stránek. Poté jsem knihu v podstatě zhltal.
Děj knihy se odehrává ve velmi daleké budoucnosti, které se však podobá lidské historii. Na jejích stránkách se pomalu seznamujete s pistolníkem Rolandem, který je posedlý hledáním tejemné Temné věže, kvůli které pronásleduje již 12 let záhadného Muže v černém.
Podle mě jde o jednu z nejlepších knih Stephena Kinga a určitě nejlepší, který jsem po dlouhé době četl. Můžu jí jen každému doporučit a už se nemůžu dočkat až se ponořím do dalšího dílu Temné věže...

100%

Adam Jareš
6.3.2004, 22:34
Kniha Temná věž: Pistolník   
Super...KNIHY

Jde o hodně povedenou a napínavou povídku, kterou přečetl v podstatě jedním dechem. Jde o klasickou Kingovu tvorbu a v této povídce naleznete vše, co Kinga čekáte. Vřele doporučuji..

80%

Adam Jareš
27.1.2004, 09:01
Kniha Jízda na Střele   
Holčíčka se mi líbila...KNIHY

Kniha byla sice kratší, ale nepřišla mi zase tak špatná, jak všichni tvrdí. Přečetl jsem jí skoro za večer. Napětí se v této knize zvyšovalo z každým večerem, který Trisha tráví v lese až do konce. Ten sice nebyl podle mého očekávání, ale kniha mě rozhodně nezklamala...

70%

Adam Jareš
27.1.2004, 08:57
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
Skvělé...KNIHY

Jack Torrance, napravený těžký alkoholik, dostává od svého přítele nabídku k práci jako zimní správce malebného a velmi luxusního hotelu Overlook, položeného hluboko v coloradských horách. Jack vidí v této práci příležitost a zoufalý způsob, jak uniknout své životní smůle a tak tuto práci s radostí přijímá. Jelikož má práce trvat přes celou zimu včetně Vánoc, odjíždí do hotelu společně se svou milující ženou a pětiletým synkem, který je mimořádně nadán darem předvídavosti. Společně s nimi si však nezapomněl vzít i rodinné problémy, které vyplují na povrch během knihy. Rodinka však netuší, že v hotelu ztráví nejděsivější zimu svého života.
Nic netuší a dočasně šťastné rodince se v Overlooku na počátku velmi líbí. Poté, co hotel zapadne sněhem a je odříznut od okolního světa, začínají první problémy a jejich názor na hotel se radikálně změní. Danny začne vidět prostřednictvím svého osvícení věci, které měli být skryty lidskému oku na věky věků, hrůzné věci které se v Overlooku děly za předchozích majitelů. Začne vidět věci přesahující chápání malého kluka, začne vidět hrůzu a zlo dřímající v Overlooku, zlo které číhalo jen na ně a znovu se vrátilo, aby je chytilo do svých spárů a již nikdy nepustilo pryč.
Kniha se mi velmi líbila, i přesto že klasický strach a děs, který na mě dýchal z většiny ostatních Kingových knih, nebyl tak mocný. Toto však nahrazuje napětí stupňující, která se každou stránkou stupňuje. Myslím, že tato knihy patří mezi nejlepší knihy, kterou jsem od toho spisovatele zatím četl.

100%

Adam Jareš
19.11.2003, 18:18
Kniha Osvícení   
Docela povedenéFILMY

Bohužel jsem nečetl knihu podle které byl tento film natočen, takže nemohu hodnotit, zda jde o povedenou adaptaci, ale pokud jde o film samotný, tak ten se mi až na podivný konec velmi líbil. Skvělé efekty, silný a napínavý příběh až dokonce, co víc dodat!?

80%

Adam Jareš
21.9.2003, 18:51
Film Pavučina snů   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Skvělé
Super...
Holčíčka se mi líbila...
Skvělé...
Docela povedené

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena