Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jan Chrudimský
Temná věžKNIHY

Velice důstojné a skvělé zakončení série o Temné věži. Sice pravda, trochu netradiční, ale právě v tom je King skvělý, že dokáže napsat otevřený a naprosto nečekaný závěr celé ságy.

90%

Jan Chrudimský
17.1.2007, 07:06
Kniha Temná věž VII: Temná věž   
Srovnáno se zemíKNIHY

Je mírně nadprůměrná kniha, která pojednává o muži, kterému se zhroutí svět tehdy, kdy město rozhodne o prodloužení dálnice přes město, díky níž přijde o práci a přijde i o dům. Pan Dawes se proti tomu postaví a vše chce řešit radikálně. Obstará si pušku a výbušniny a na konci knihy odmítne opustit svůj dům a začne bojovat. Kniha je dobře napsaná, ale podle mého názoru tam chybí určitý druh napětí a vše bez nějakých zvratů směřuje k jasnému cíli, který byl nastaven už na začátku. Tato kniha nijak ničím neohromí, ale to neznamená, že by se mi nelíbila.

70%

Jan Chrudimský
10.1.2006, 06:16
Kniha Srovnáno se zemí   
Dlouhý pochodKNIHY

Dlouchý pochod je román o chlapci, který se zúčastní každoročního pochodu ve Spojených státech vybraných 100 mužů kdo nejdál dojde. Každý rok se začíná na území určitého státu a jde se tak dlouho, než zůstane poslední. Kdo prohraje a nevydrží tak dlohou zátěž, je na místě zastřelen. Román mi vzdáleně připomíná Running mana a to v tom, že se též jedná o postkatastrofický film, kdy jde o show, kde umírají lidé a tato je silně oblíbena mezi lidmi. Na začátku si žádný z účastníků neuvědomuje, čeho se skutečně účastní a až zemře první z nich, tak ta děsivá skutečnost jim konečně dojde. A kdo dojde nejdál je sice vítěz, ale za jakou cenu. Hodně dobrý román, který udrží čtenáře v napětí až do konce.

80%

Jan Chrudimský
2.1.2006, 09:15
Kniha Dlouhý pochod   
Song of SusannahKNIHY

Píseň Susannah je dalším pokračováním putování pistolníků za Temnou věží. Ka tet se rozdělilo a putují zvlášť v pátrání po Susannah, která má porodit syna, který má zabít Rolanda. V tomto díle se objevuje i sám Mistr, kterého navštíví Roland a Eddie a to je velice zajímavá část knihy. Musím říct, že tento díl mě oproti předchozím nijak nenadchnul. Je to spíš takové rozpačité přešlapování na místě před závěrečným rozuzlením. V žádném případě nechci říct, že by se mi tato kniha nelíbila, ale dle mého názoru, byli předchozí díly ságy lepší.

80%

Jan Chrudimský
20.9.2005, 06:36
Kniha Temná věž VI: Zpěv Susannah   
Vlci z CallyKNIHY

Dnes jsem dočetl další díl Temné věže a musím říct, že mě opět nezklamal. King opět dokázal jak je všestranným spisovatelem, neboť v tom díle Vlci z Cally dal románu westernový nádech a podle mého názoru to bylo dost podařené. Hlavní hrdinové se dostanou do městečka, které ohrožují nájezdníci, kteří místním lidem berou děti a dělají z nich dementy. Celý román, až na prvky ze současnosti a vyprávění otce Callahana, mi připomíná film Sedm statečných. Jenže King tomu dokáže dát ještě mnohem víc a hlavně nechává výborně otevřený konec, kdy už se nemohu dočkat dalšího pokračování. Vlci z Cally jsou důstojným pokračováním předchozích dílů.

90%

Jan Chrudimský
10.12.2004, 07:13
Kniha Temná věž V: Vlci z Cally   
  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 10
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Temná věž
Srovnáno se zemí
Dlouhý pochod
Song of Susannah
Vlci z Cally

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena