Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
petr Mihoč
SlabšíKNIHY

Tak jsem dočetl Strážce zákona a musím hned na začátku konstatovat, že zpřízněná Beznaděj byla teda o dost povedenější. Pochyboval bych o Kingově střízlivosti při psaní tohoto díla. Pro mě to byl nepřekousnutelný nesmysl. Jeho představivost tady je až příliš fantastická. Představivost osmiletého kluka, který si libuje v kreslených seriálech typu Pikaču a spol nebo jak se to jmenuje, zde pomocí tzv. Teka (což je jakási jiná varianta zlého démona, který v něm sídlí) nahrazuje realitu a mění okolní svět na spustošilý divoký západ, v němž si hlavní hrdinové snaží zachránit prdel. Postav je zde tolik, že se za chvíli přestáváte orientovat. Kdyby King alespoň používal stále stejné jména. Ale ne. Jednou je to Belinda, pak je to Bee, pak použije její příjmení a to vše na jedné stránce spolu s dalšími pěti postavami. Zmatek. Ale i přesto je to King. Světlé momenty jsou zde také (Seth a jeho nákaza Tekem, úvodních 60 stran) a další. Přišlo mi to celé ale jaksi moc fantasmagorické, ujeté. Žádná mrazivá scéna. Před tím jsem četl Misery. To bylo jiné kafíčko.

60%

petr Mihoč
8.11.2008, 13:50
Kniha Strážci zákona   
TommyknockeřiKNIHY

Doporučuji zkušenějším Kingařům. Číst tuto knihu jako první (moje už 34tá) Kingovku, asi bych mistra navždy uložil k ledu. Maloměsto zasazené někde v lesích Maine, typicky dokonalé vykreslení charakteru jednotlivých postav a vztahů mezi nimi, krásná až taková podivná hororová atmosféra městečka zasaženého záhadnou mimozemskou silou, která z lidí dělá otroky pro svůj jediný cíl. Jediné co mi tak do poloviny vadilo byla rozvleklost děje, kde King neváhá popisovat kromě spousty postav i historii městečka Heaven. Potom se už na takto vybudovaných základech atmosféry četlo jako po másle. No a pak ještě několik úseků, které podle mého názoru už překročily hranici nechutnosti. Kdybych měl doporučit Pavučinu snů nebo Tommyknockery (obě se potýkají s mimozemštany), volím druhou variantu. Kingařina až na kost.

90%

petr Mihoč
17.7.2008, 22:17
Kniha Tommyknockeři   
NespavostKNIHY

Tak tohle je skvost! Vůbec se mi do téhle knihy nechtělo. Představa nějakého staříka, který vidí nějaké nesmysly způsobené téměř naprostou absencí spánku mě vůbec neoslovovala. I příliš protichádné recenze způsobovaly odstup a menší averzi. A možná právě proto mě tohle dílko smetlo. Výborný nápad točící se kolem aur, dokonale vykreslující vidiny a pocity člověka na jiné úrovni vědomí. Představte si, že na této úrovni jste schopni vidět, poznat a vědět, kdo má na kahánku, kdo je zdravý, kdo je naprosto zdravý a příjde díky nešťastné náhodě (nebo je to osud?) o život, psychické rozpoložení jedince apod. a na základě tohoto vědění možná změnit průběh již předem daných věcí. Román opět lehce naťukává tématiku Temné věže. Při téhle části mě, jako oddanému fanoušku mistra, opravdu mrazilo. Jeden z nejlepších a možná nejnáročnějších děl pana Ká.

100%

petr Mihoč
22.2.2008, 11:07
Kniha Nespavost   
TalismanKNIHY

Před týdnem jsem dočetl tuhle bichli a musím říct, že jsem spokojen. Mistr psal tuhle knihu s pomocí Petera Strauba a je to znát. Kinga čtu dlouho a znám jeho rukopis velmi dobře, ale tohle dílo se trochu vymyká jeho stylu. Určitě je to dějem a taky zásahy zmíněného Strauba, které jsou znát. Děj se odehrává kolem postavy Jacka Sawyera, který putuje přes celou Ameriku za Talismanem, který má tu moc zachránit život jeho matce. To je jeho hlavní motivace. Během cesty prožívá různá dobrodružství, většinou velmi nebezpečná (kdo zná Kinga tak tuší, že to Jack opravdu nebude mít jednoduché). Děj se odehrává ve dvou světech. V tom našem a v Teritoriích, kde má Jack výhodu putovat rychleji než v našem reálu. Zároveň jsou tam trochu drsnější podmínky pro přežití obyčejného smrtelníka z naší Kde a Kdy. Zápletky jsou opravdu originální, děj místy doslova strhující. Kdo má rád Temnou věž přijde si na své. Jack se totiž při své cestě dostává do spálené země neboli Pustin na samou hranici Středozemě. Myšlenkově má toto dílo hodně společného právě s TV. Možná už ke konci budete trochu unaveni tím neustále "putujícím" dějem a budete to chtít mít za sebou stejně jako já. Ale rozhodně téhle cesty nelituju. Už se těším na Černý dům.

80%

petr Mihoč
22.2.2008, 10:39
Kniha Talisman   
Pavučina hmmKNIHY

Názory na tuhle knuhu jsou většinou superlativní. Nechápu. Mám přečtených 25 Kingovek a tohle dílo se mi zdá nejslabší. Možná je to proto, že jsem předtím přečtl Řbitov, Osvícení a Mrtvou zónu. Poslední z nich považuju za jedno z jeho vrcholných děl. Stoupat v kvalitě výš už se asi nedalo, takže přišel první velký propad. První třetina knihy je super. Nechutné, ale strhující. Charaktery hlavních postav opět do detailu propracované. Děj se ale pak nějak zasekne, stránky jsou plné flashbacků na dětství, do hlavní role přichází pan Šedý a děj s pojený s touhle postavou je pro mě nestravitelný. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to strašná blbost. Vím, že někdo namítne, že všechno co king napsal, je v podstatě nesmysl. Tady mu to vůbec nežeru. King přece umí vymyslet lepší příběh. Z letargie mě ještě vytrhla scéna útěku zajatců z Kurtzova tábora. Připadá mi, že King v posledních letech stagnuje. Dokladem je i nemastný, neslaný PULS. Tu máš Stíví jednu do nosu, že jsem se tak těšil.

50%

petr Mihoč
27.11.2007, 10:46
Kniha Pavučina snů   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Slabší
Tommyknockeři
Nespavost
Talisman
Pavučina hmm

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena