Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
josefka
Na míli je i miloKNIHY

Než jsem se dostala k téhle knížce, tak jsem nejdřív měla možnost zhlédnout film. Skvěle zahraný film mě pak přesvědčil, že by nestálo za škodu přečíst si i samotnou knihu. A myslím, že jak i film tak i knížka jsou tentokrát na stejné skvělé úrovni. Sice to není žádný kingovský horor, ale strašidla ve skříni příběh stejně nedělají. Propracovanost postav je hlavní tažnou silou čtivosti SK příběhů. Nejlepší byl asi Percy Wetmore, kterého bych nejraději nakopala, kdyby nebyl jen na stránkách knížky. Já sama jsem četla Zelenou míli jako jednu knihu, i když je to příběh na pokračování. Tudíž mě tak trošku ( ale jen trošku) rozčilovalo zopakování děje na začátku každé části. Jinak chudák dobrák strarý Paul Edgecombe, který má tu míli doopravdy pěkně dlouhou.

90%

josefka
27.3.2007, 19:45
Kniha Zelená míle   
A les nebyl co bývalKNIHY

I z takového prostého námětu jako se ztratit v lese, dokázal SK napsat strhující příběh. Dokonce by si mi i víc líbil, kdyby vynechal netvora Boha ztracených, samotný medvěd by myslím taky bohatě postačil. Ale na druhou stranu ten by asi nečekal celých 9 dní na konfrontaci s Trishou. Jinak pěkná knížka, která dala nový rozměr našemu lesu za domem.

90%

josefka
27.3.2007, 17:49
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
Temná věž VIIKNIHY

Tak i já jsem doputovala s Rolandem a jeho ka-tet k Temné věži. Bylo to výborné zakončení této ságy. Nejsmutnější část byla, kdy nechal SK Jake umřít. A to už vlastně potřetí. Do poslední chvíle jsem doufala, že se stane nějaký zázrak - například že využije princip deus ex machina jako pak v pozdější části knihy. Jedině co bych vytkla této knize je promlouvání ze stránek přímo samotného autora. Když jsem na nějakou takovou část narazila, tak mě přímo vytrhla z příběhu. Znovu jsem si uvědomila, že čtu jen knihu a sedím někde v klidu domova, místo abych byla ponořena do příběhu a sledovala a i účastnila se samotného putování. Záměr byl asi dát tomu šmrc skutečnosti, ale na mě to působilo pravým opakem. Samotný konec však byl velmi originální. Navrácení Rolanda na úplný začátek nemělo chyby. A čtenář si pak pohrává s myšlenkou, co když to teďka vyjde a vše bude úplně jiné, když Roland v ruce dřímá otcův roh.

80%

josefka
18.3.2007, 18:02
Kniha Temná věž VII: Temná věž   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Na míli je i milo
A les nebyl co býval
Temná věž VII

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena