Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Roman Maňák
Very goodFILMY

Knihu jsem četl před pár lety, film jsem viděl před chvílí. Nemůžu posoudit, jak detailně film souhlasí s knihou, protože jsem z ní už spoustu zapomněl, ale pokud si vzpomínám, tak se velice dobře shodují. Ať tak nebo tak, film je perfektní, Johny Depp, kteréhonemám moc v lásce, si s "dvourolí" poradil perfektně. Rozcuchané vlasy, nevyrovnanost a zvlášť "kousání na prázdno" z něj udělali opravdu "šílence".

80%

Roman Maňák
26.2.2008, 08:59
Film Tajemné okno   
Čekal jsem lepšíFILMY

Vzhledem k tomu, co jsem o filmu slyšel, čekal jsem že bude o něco lepší (knihu jsem ještě nečetl). Velice hezky byla propracována postava klauna Pennywise, která to vše zachraňovala. Ale docela mě zklamal konec, kde je zlo zpodobněno obrovským pavoukem. Tohle mohl mistr King vymyslet líp.

70%

Roman Maňák
26.2.2008, 08:54
Film To   
Hezký pejsekKNIHY

Další ze zdařilých Kingových románů, kde se zajímavým způsobem proplétají osudy několika lidí, ale to hlavní, co mě na knížce nejvíc nadchnulo, je myšlení vzteklého pejsánka, které dokázal King docela reálně zachytit. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, že slintám jako Cujo :-)

70%

Roman Maňák
10.5.2004, 07:36
Kniha Cujo   
Bohužel :-(FILMY

Včera jsem viděl tento film a musím souhlasit s předchozími recenzemi. Podprůměrné herecké výkony, nepříliš zvládnutý děj. Taky se mi nelíbilo, jak lehce a naprosto bezmylšenkovitě se jedna z hrdinek přidala k sektě. Odůvodnila to sice přečtením "náboženské" knížky, ale mám takový blbý dojem, že kdyby ji skutečně přečetla (nebo alespoň její větší část), strávila by tím mnohem víc času než tolik, koilk jí k tomu poskytl režisér.

Doufám, že Děti blablabla 6.- tý díl bude lepší.

30%

Roman Maňák
10.5.2004, 07:31
Film Děti kukuřice V   
Arnoldovsky propadakFILMY

Ufff. Na snimek Bezici muz jsem slysel vetsinou negativni kritiky, ale ani ty me neodradily od jeho shlednuti, cehoz jsem nakonec celkem litoval.

Prvni veci, ktera me nepotesila, bylo zanr. Rozhodne bych si dal radeji klsickeho hororoveho Kinga nez sci-fi Bachmana.
Dalsi vec, ktera mi ve filmu nesedela, byla role hlavniho hrdiny. Nevim proc, ale neprirozena sebevedomost a samoliby rakousky usemv Schwarzenegera mi absolutne nesedel. Samotny herecky vykon nebyl az tak spatny. Naproti tomu uloha moderatora (arogantni necitlivy "vladce sveta") show Running man (ted si nevzpomenu jak se jmenoval) byla zvladnuta pomerne dobre. Ostatni herecke vykony se daji oznacit jako prumerne. Efekty ve filmu, i kdyz se vezme v uvahu rok natoceni 1987, byly rovnez podprumerne. Spousta jinych, i strasich filmu, ma efekty rozhdone lepsi. Jeste by se nasly dalsi veci, ale to uz necham byt.

Skoda, ze jsem jeste necetl knizni predlohu, ktera, jako uz to byva a jak doufam, bude rozhodne lepsi nez film samotny.

Ale prece jen jednu vec pochvalim - jakousi nadcasovost, co se tyka mysleni lidi. Nezda se vam, ze jakysi nelidsky lidsky svet ve filmu se napadne podoba tomu nasemu?

20%

Roman Maňák
11.3.2004, 07:36
Film Běžící muž   
  1 | 2 | 3 | 4    Nejstarší /Celkem stran: 4
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Very good
Čekal jsem lepší
Hezký pejsek
Bohužel :-(
Arnoldovsky propadak

1 | 2 | 3 | 4
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena