Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Kamil Malenovský
Další dobrá Kingova knihaKNIHY

Nezbytné věci od Kinga jsou románem, do kterého se stačí začíst a už se od něj neodtrhnete. King opět dokázal bravůrně vylíčet jedno americké městečko, jeho lidi a také jejich vztahy a tajemství. Do městečka do kterého vznese vzájemnou nenávist obchodník pan Gaunt se svými " nezbytnými věcmi". Věc kterou si člověk koupí získává zdánlivě za velmi nízkou cenu - provést nějakou lotrovinu jinému obyvateli města. Velmi zajimavý byl odkaz, který jsem v průběhu četby zjistil a to odkaz na příběh z románu Mrtvá zona - šilený policajt, tuším Frank, který vraždil ženský již před nějakými 20 lety. Docela jsem byl napnutý i na konec románu, několikrát mě King překvapil svým špatným koncem pro hlavní hrdiny. Tentokrát hlavní hrdinové přežijí, i když městečko skončí v explozích. Velmi dobrý Kingův román, každému doporučuji k přečtení.

90%

Kamil Malenovský
8.6.2004, 13:01
Kniha Nezbytné věci   
Mrtvé zpět na svět nevracetKNIHY

Roman Řbitov zvířátek jsem teď nedávno dočetl, od Mistra jsem již přečetl více románů, proto jsem si dovolil napsat recenzi a srovnat román s jinými Mistrovými romány. Román začíná tím, že se štastná rodina s dvěma dětmi stěhuje do nového domu, kde je však nedaleko " řbitov zvířatek", jak ho nazývají místní děti. Co je však největší průser za řbitovem zvířatek se nachází " zakleté místo". Místo, kde jsou-li pohřbena zvířata nebo lidí, ožívají jako zombie. Hl. hrdina - Louis Creed - se o tomto místu dozví od svého souseda starousedlíka Juda. Poté co je přejet kocour jeho dcery , Louis koucoura zakope na onom zakletém místě a tento se skutečně na druhý den vrátí do jejich domu. Je již však změněný, neboť jak již je třeba ve Svatební košili od Jaromíra Erbena, mezi živými a mrtvými je nepřekonatelná propast. Od té chvíle je Louis i s manželkou a s dvěma dětmi vtažen zakletím místa do spádu události, který končí tragicky pro celou jeho rodinu. Podle mě končí román víc tragicky než je pro jiné Mistrovy romány typické. Ve srovnání s jinými romány zde chybí typické americké městečkou, toto je zde pouze zastoupenou postavou souseda Juda a jeho manželky Normy. Nabízí se zde podoba s " zakletým místem", které je také v románu To.
Na románu oceňuji především vyličení vztahů členů rodinny Louise Creeda, které je dle mého ještě lepší než v románu Osvícení. Román zkrátka stojí za přečtení, nadprůměr.


80%

Kamil Malenovský
8.4.2004, 15:27
Kniha Řbitov zviřátek   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Další dobrá Kingova kniha
Mrtvé zpět na svět nevracet

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena