Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Helena Vávrová
lepší,než jsem čekalaKNIHY

Když jsem O psaní uviděla v naší městské knihovně, měla jsem trochu strach, že to bude prostě učebnice pro začínající spisovatele. S potěšením musím komstatovat, že je to mnohem víc. První část knihy je o Kingově dětství a moc se mi líbiloa. Zvlášť část, kde King popisuje, jak si utřel zadek škumpou. V další části knihy King radí začínajícím spisovatelům, čeho se vyvarovat, nebo naopak čím příběh ozvláštnit. I když se zatím nechystám na kariéru spisovatelky, některé rady, které jsem si zapamatovala mi pomohly i při psaní poviných školních slohových prací a naše češtinářka prohlásila, že by se to nebála publikovat. Takže kdo ví, možná mě právě toto Kingovo dílo přivede k profesionálnímu psaní. Ještě nakonec jedna věc. Asi úplně nejvíc se mi z knížky libilo to, že příběhy se nevymýšlí, ale už někde jsou a spisovateké je pouze hledají a po částech odhalují. Možná i Vy budete po přečtení této knihy vědět kde hledat.

100%

Helena Vávrová
27.4.2006, 14:29
Kniha O psaní: Memoáry o řemesle   
celkem to ujdeFILMY

jízdu na střele v tištěné podobě jsem četla už dávno, takže když jsem ji uviděla ve videopůjčovně, nemohla jsem odolat. Kniha se mi moc líbila a moje očekávání od filmu bylo velké. Jak to tak bývá, když očekáváte hodně, dostaví se zklamání. Jízda na střele není právě dlouhá, tak chápu, že filmaři museli film natáhnout na tu hodinku a půl, ale tentokrát to ději moc neprospělo. Radši se měli spokojit s hodinovým filmem a přídavky hodit do koše. Ale kdybych to už předem nečetla, měla bych asi jiný názor. Film sám o sobě byl moc dobrý. Určitě nelituji, že jsem si ho půjčila.

70%

Helena Vávrová
4.7.2005, 08:19
Film Jízda na Střele   
nic mocKNIHY

strazci zakona me moc nezaujali. Moc se mi libily casti s tekem a uteky jeho tety do snoveho sveta, ale casto jsem se ztracela mezi postavami. bylo jich tam hodne a vetsina nebyla nijak varazna, abych si ji mela podle ceho zapamatovat. To mi kazilo celkovy dojem z knizky. Jinak dej byl socela slusny, ale jak rikam, misto na dej jsem se musela soustredit, abych se uplne nezamotala do postav.

40%

Helena Vávrová
23.9.2004, 12:23
Kniha Strážci zákona   
dost slusnýKNIHY

Nejdriv bych se chtela omluvit, ze pisu bez diakritiky, ale celou nasi rodinu postihla angina a nevyhla se asi ani pocitaci. Knizku Running man jsem si pujcila s notnou davkou skepse, protoze jsem si rikala, ze King nemuze své sáhodlouhé popisy vseho, co popisovat jde zkratit do tak uzoucke knizky, ale zase mne presvedcil, ze je opravdu mistrem sveho dila. Running mana jsem precetla za necele odpoledne a zavrela jsem ho uchvacena. Hlavnim pocitem, ktery ve mne prevladal byla asi litost.Bylo mi hlavniho hrdiny opravdu lito. A taky zhnuseni. Predstava strev omotanzhc kolem sedacky......nevhodne k jidlu:)

100%

Helena Vávrová
23.9.2004, 12:15
Kniha Running Man   
skličujícíKNIHY

Přesně tenhle pocit mám po přečtená nezbytných věcí. Je to úžasná knížka a asi nejvíc mě na ní děsí, že to, co se stalo v Castle Rocku se může kdykoliv stát kdekoliv jinde. Ne snad až tak doslova, ale tady nešlo o nějakou nadpřirozenou bytost, mimozemšťana nebo jinou potvoru. Ctihodný pan Leland Gaunt byl sice bytost z jiného světa, jak King v knize naznačil, ale on těm lidem vlastně nic neudělal. On je jenom postrčil. Každý udělal jen malý žertík a tím se celé městečko začalo zamotávat do ohromného ozubeného kola, které je mělo pohltit. Ale všechno si to dělali oni sami a spory zakořeněné někde hluboko v jejich idilce, které čekaly jen na svou příležitost. A právě v tom to je. Kdo vám zaručí, že se zítra nevrátíte z nákupu a nebudete mít prostěradla pocákaná blátem. A vás pak třeba napadne, že to byla určitě ta zatracená ženská odvedle, co vám už dlouho pije krev, tak se rozhodnete, že si to s ní vyřídíte jednou pro vždy...

100%

Helena Vávrová
1.2.2004, 19:08
Kniha Nezbytné věci   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
lepší,než jsem čekala
celkem to ujde
nic moc
dost slusný
skličující

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena