Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Matěj Grunt
bohuželKNIHY

Touto knihou mistr King opět bohužel ukázal, že jeho nová tvorba se s jeho starou nedá vůbec srovnávat... Hlavním problémem pulsu (nebo alespoň to, co mě zklamalo nejdřív) je podle mě už neoriginálnost samotného námětu (konec světa se zombies tu už byl hodněkrát a u Kinga, který měl kdysi nápady vskutku osobité, to zamrzí - ani jeho způsob podání tématu není nic zvláštního). Příběh je celkem jednoduchý, což sice nevadí, ale on není podle mě ani zajímavý. Zhruba v půlce jsem už celkem váhal, zda knihu vůbec dočíst (což jsem zatím u Kinga udělal jenom jednou - při Strážcích zákona). I tak je i v této knize je pár pasáží, které za přečtení stojí. Vždycky jsem měl u Kinga rád propracovanost postav, ale toho se zde také moc nedočkáte. Brečí se skoro ob stránku, ale emocionální účinek žádný, spíš to působí kýčovitě (což je něco, co bych u Kinga nikdy nečekal). O atmosféře podobné jako té, co člověka obklopuje při čtení např. Dlouhého pochodu, Noční směny, Těla nebo jiných, si taky můžete nechat zdát. Nevím jestli to je jenom můj pocit, ale podle mého názoru za některé tyto problémy může i český překlad, který mi přišel trošku slabší... tím však nechci všechny nedostatky svalovat na hlavu paní překladatelky, tuto knihu by nedokázal zachránit překlad ani Davida Petrů nebo jiných... Co se týče otevřenosti konce... jsem rád, že tuto knihu King zakončil zrovna takto... ale oproti zmiňovanému geniálnímu konci v Dlouhém pochodu stojí o deset pater níže... Jsem celkem zvědavý na avizovaný film podle této knihy. Když vezmeme v úvahu, že velká část Kingových děl (i těch mnohem lepších) neskončila nejlépe, tak potěš pánbůh... Moje recenze asi působí dost negativně, ale je to jenom reakce fanouška, podle kterého bylo Srdce v Atlantidě poslední opravdu kvalitní Kingovou knihou... pokud se vám líbila Pavučina snů nebo Z Buicku 8, myslím, že by se vám mohl líbit i Puls.

30%

Matěj Grunt
29.6.2007, 13:00
Kniha Puls   
Long WalkKNIHY

Soutěž, na jejímž začátku stojí sto chodců a vítězem se stane jediný, který přežije. Zdánlivě jednoduchý nápad, který ale je pro každého kdo píše nebo pokouší se psát úplně ideální. Nikdo by jej ale nedokázal rozvést tak jako King. Právě v této knize ukázal své mistrovství. Vytvořil výbornou atmosféru a sepsal novelu tak, že ani na chvíli nenudí - i když děj není nijak obzvláště rozvinutý. A konec je typický King, prostě výborný. Nemám jinou možnost než dát 100% :)

100%

Matěj Grunt
16.4.2006, 20:13
Kniha Dlouhý pochod   
Noční letecFILMY

Je to zajímavý film a má typický "kingovský" konec - a myšlenka upíra letájícího si v malém letadle je také zajímavá.

90%

Matěj Grunt
19.10.2003, 10:03
Film Noční letec   
První dílKNIHY

Tato kniha sice není nejlepším, co King vytvořil, ale je dobrá - první povídka Časožrouti je o jednom letu, ve kterém se jeho účastníci ocitnou v minulosti - a tu požírají časožrouti (film podle této povídky šel nedávno, ale nebyl nic moc). Postavami je cholerický podnikatel Craig Toomy, pilot, slepá dívka, feťačka Bethany, student hudební školy Albert (který svoje housle jednou použije na Toomyho) a jakýsi spisovatel detektivek.
Skryté okno do skryté zahrady je příběh o spisovateli, kterému jednou u dveří zazvoní jakýsi muž a nařkne ho, že mu ukradl povídku. Tato povídka (kratší kniha) má dost zajímavý konec, i když, abych řekl pravdu, čekal jsem něco jiného - i když netuším proč.
Jinak je to dobrá kniha a už se těším, až se mi do rukou dostanou další "dvě po půlnoci".

80%

Matěj Grunt
19.10.2003, 10:00
Kniha Čtyři po půlnoci   
Noční směnaKNIHY

Přestože byla Noční směna jednou z prvních knih Stephena Kinga, kterou jsem četl (nyní jich je asi 19), zdá se mi jako jedna z jeho nejlepších. Povídky v ní (i když nejsou všechny to nejlepší, co King vytvořil) se mi zdají lepší než ty ve Všechno je definitivní - ani nevím proč, ale je to tak. Jednou z nejlepších je asi povídka Poslední příčka žebříku (důkaz toho, že všechno, co King píše, nemusí být horrory). Zajímavá je také Bojiště a Prokletí jeruzalémské, pak i ta s těmi kamiony a Na dobrou noc. I ostatní jsou dobré, ale na dost z nich si už nepamatuji, protože je to už dávno, co jsem tuto knihu četl. Jinak je to ale opravdu jedna z jeho nejlepších knih - důkaz toho, že King je nejenom "králem hororu" v knižním vydání, ale i v oblasti povídek.

100%

Matěj Grunt
19.10.2003, 09:55
Kniha Noční směna   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
bohužel
Long Walk
Noční letec
První díl
Noční směna

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena