Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jakub Ďuraško
Perfektní filmFILMY

Todd se zajímal o holocaust, jednoho dne objevil v městečku ve kterém žije muže jménem Kurt Dusander, zjistil že se jedná jednoho z hrůzných velitelů koncentračních táborů (Pátim) a tak ho začal vydírat na způsob-vyprávějte mi, co se tam dělo a jak se to dělo a já vás neudám. Kurt tedy neochotně přistoupil na dohodu a začal pravidelně Toddovi vyprávět zvěrstva které prováděl v koncentračních táborech. Jenže, situace začne vřít, Todd se začne od základu měnit, Kurt začne vydírat Todda atd. Film je opravdu perfektně zpracován. Režíroval ho Bryan Singer, režisér filmu "Obvyklí podezřelí", herecké výkony jsou vystříbřené (Brad Renfro), v malé roli si i střihne David Schwimmer ze seriálu Přátelé. Skvělá je doprovodná hudba Johna Ottmana.

100%

Jakub Ďuraško
2.6.2002, 00:28
Film Nadaný žák   
Thriller MiseryKNIHY

Spisovatel Stephen King za svoji karieru napsal mnoho rozličných děl.Psal jak horory tak i thrilleri.Mnoho z nich bylo uspěšně natočeno,podle jeho knihy Shining natočil Stanley Kubrick svůj film Shining, Frank Darabont podle Kingových románů natočil Vykoupení z věznice Shawshank a Zelenou míli, tyto jmenované jsou ty z úspěšných.Mnoho Kingových románů ale bylo natočeno tak mizerně že je sám King nechal dokonce stáhnout a z obalů videokazet a plakátů vymazat své jméno, takového neuspěchu se dožil Trávníkář.I v poslední době se s Kingem rostrhl pytel, do kin šel Darabontuv film Zelená míle podle románu, který vyšel i u nás v několika dílech, a na videu vyšel velmi kvalitní thriller Nadaný žák.Ale filmové verze románu Stepha Kinga prolítli světem už dříve.Mezi ně patří i snímkek Misery nechce zemřít (orig.Misery) který režíroval Rob Reiner (podle Kingova románu-Opři se o mě,jinak třeba Druhá šance) podle stejnomené knihy, u nás vydané pod názvem Misery. Jedná se o příběh spisovatele Paula Sheldona, ten po dopsání své nové knihy, kterou psal v jednom horském hotelu, zažije hrůznou dopravní nehodu.Ocitne se v rukou ošetřovatelky Annie Wilkesové (ve filmu ji hrála Kathy Batesová-dostala za to OSCARA), ta má za sebou nejedno tajemství, ale mimoto je i tak trochu šílená a především obrovská Paulova faninka.Když však Paul ve své poslední knize nechá zabít hlavní postavu, ženu jménem Misery je Annie nucen aby ji znovu oživil v románu, který napíše chtě nechtě u ní, na jedné osamělé farmě.Háček je v tom že Paul je udržován pod sedativy a Annie ho již nikdy nehodlá pustit domů.Aby si Paula udržela je ochotna i zabíjet.

100%

Jakub Ďuraško
6.11.2001, 20:34
Kniha Misery   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Perfektní film
Thriller Misery

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena