Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Matěj Kučera
Apokalyptický závěrKNIHY

Předně bych chtěl říct, že nápis "bestseller" na obálce nového vydání Nezbytných věcí je zcela oprávněný. Kniha má přes 600 stran , ale zhltal jsem ji za týden. King neustále zvyšuje napětí, samozřejmě skvěle charakterizuje postavy a všechno spěje k takřka apokalyptickému závěru, který je možná až příliš krvavý, i když na druhou stranu rozhodně strhující. Plně chápu, proč Kinga čte tolik(móóc lidí) na světě. V románu se stále něco děje a je prostě super. Pro fanoušky i začátečníky je to prostě nezbytná věc.

100%

Matěj Kučera
6.11.2001, 20:37
Kniha Nezbytné věci   
Nebezpečí s CujemKNIHY

I když se v románu Cujo objevuje pár prvků z typického Kingova žánru, jde spíše o napínavý thriller, než o čistokrevný horor. Nijak mu to však neubírá na čtivosti nebo působivosti, spíše naopak. Pes posedlý vzteklinou je totiž reálná představa, není to žádný nadpřirozený úkaz, přestože v příběhu autor naznačuje, že vraždící bestie je vlastně převtělení mrtvého vraha Franka Dooda. Psy běžně chováme a vídáme na ulici, takže pocit nebezpečí a ohrožení získává větší autenticitu. Co mne však na knize nejvíce fascinovalo, bylo dokonalé vystižení psychologie hrdinů, a to včetně toho titulního. V tom je King skutečně KING. Nejlépe své mistrovství dokazuje v části, kdy je Donna s Tadem zavřená v autě a šílený pes na ně útočí. Přesné zachycení myšlenek zoufalé milující matky je skutečně znamenité. Naopak mi trochu vadilo rozmělnění děje do několika vedlejších linií, které nejsou až tak záživné. Ale všechny sekvence s Cujem stojí opravdu za to.

80%

Matěj Kučera
6.11.2001, 20:12
Kniha Cujo   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Apokalyptický závěr
Nebezpečí s Cujem

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena