Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Petra Bláhová
To jsou sny!FILMY

Dorazil můj přítel, dům už prázdný, usalašili jsme se v obývacím pokoji, otevřeli vínko... Pustiil jsme si Hřbitov domácích zvířat. Jelikož už jsem před tím četla knihu, věděla jsem, co tak hruba očekávat. Ale i když jsem věděla, co zrovna přijde, měla jsem sucho v krku i srdce v kalhotách. Posledních 20 minut filmu jsem viděla jen skrze prsty. Jsem totiž strašpytel, ale bojím se ráda (pěkný paradox, co?). Film má tak neskutečnou atmosféru! Vůbec jsem to nečekala. Scénář si totiž psal sám mistr King. V noci - po shédnutí filmu - jsem nenej že nemohla usnout, ale stále jsem se budila a zkoušela prohédnou tmu v mém pokoji, jestli tam náhodou nestojí Pascow s rozbitou hlavou a v červených trenýrkách! Byl to jeden z filmů, který se knižní předlohy drží opravdu hodně a to je dobře. Kdo se rádi bojíte - mrkněte na to!

100%

Petra Bláhová
30.9.2009, 14:10
Film Hřbitov domácích zvířat   
Doporučuji!KNIHY

Hned, jak jsem finálně zaklapla To, otevřela jsme dalšího Kinga. Nutně jsem potřebovala zase číst něco od něj. Naštěstí jsem měla v zásobě právě Řbitov zviřátek. Jelikož To, byla fantastická kniha, byla jsem nejdřív trochu na vážkách, jestli mám začíst číst další knihu abych si nepokazila úžasné mínění o Kingově stylu psaní. Dobře jsem udělala, že jsem začala číst další Řbitov. Okamžitě mě vtáhl a nechtěl pustit. Ve srovnání s Tím má mnohem méně stran, tak jsem knihu dočetla během asi tří dnů, ani jsem nemrkla. Byla to moje druhá "Kingovka". Teď už vím, že jsem opravdová fanynka Stephena Kinga! Kdo toto dílko ještě nečet, o hodně přichází a určitě by to měl napravit. King je prostě mistr svého oboru.

100%

Petra Bláhová
30.9.2009, 14:03
Kniha Řbitov zviřátek   
Nevím, co si mysletFILMY

Jakmile jsem dočetla knížku, pustila jsem film. Nechtěla jsem to udělat naopak a dobře jsem udělala. Jelikož se znám tak bych se ke knize po shédnutí filmu už neodhodlala. Ale naštěstí jsem to udělala naopak. Po přečtení recenzí na tomto servru jsem byla na film hodně zvědavá. Nečekala jsem, že film dosáhne úrovně knihy (což je prakticky u 1000 stránkové knihy nemožné a i letopočet natočení to neumožňuje), ale byla jsem i tak dost na rozpacích. Přišlo mi, že to moc "odsejpá" a divák se ani nestihne dostat do správné hororové nálady a je konec. Myslím si, že i kdybych nečetla knížku, film by mě zase tak moc nezaujal. Kromě pár (opravdu asi dvou) lekacích scén není o co stát.

50%

Petra Bláhová
21.9.2009, 11:27
Film To   
Chudák...KNIHY

Kingovo mistrovské popisování myšlenkových pochodů psa mi - hlavně na počátku jeho nemoci - drásala nervy! Takto to umí popsat opravdu jen King. Na konci knihy mi bylo Cuja až líto... Poslední stránky jsem četla jedním dechem a nedalo se odtrhnout. Na jedné straně si strašně přejete, aby se odtut dostali, ale přece ta ženská zabít toho psa! Síla...

90%

Petra Bláhová
15.9.2009, 19:08
Kniha Cujo   
NEJ!KNIHY

TO jsem začala číst někdy v půlce srpna. Už od června jsem chodila na brigádu - úklid ordinace. Ale až když jsem začala číst, vůbec jsem se v práci necítila dobře. Přechod z jedné tiché místnosti do druhé mi dělal celkem problémy a když jsem měla vyčistit umyvadlo nebo záchod, vyrážel mi na čele pot. Vůbec nemluvím o tom, že cesta v noci na záchod byla opradu očistec! Takou atmosféru jsem ještě u knížky nezažila! Dnes jsem To dočetla a jdu otevřít další Kingovku!

100%

Petra Bláhová
15.9.2009, 19:03
Kniha To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
To jsou sny!
Doporučuji!
Nevím, co si myslet
Chudák...
NEJ!

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena