Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Peca-n
Duma KeyKNIHY

Tato kniha, ač obsahuje již Kingem použité prvky (např. osamělejší místo, kde je hlavní hrdina o samotě - viz Pytel kostí) či oživování mrtvých - viz Řbitov zviřátek), mně velmi příjemně překvapila, zvláště po předchozím románu Lisey a jejím příběh, který se nelíbil téměř vůbec (v rámci Kingovy tvorby). V ostrovu Duma Key děj plyne pomalu (jak je to v poslední době u Kinga zvykem) s náznaky minulých událostí, jejichž vliv na přítomnost postupně vyplave na povrch. Rovněž jsem byl schopen se ztotožnit s hlavním hrdinou, který měl mé sympatie. Závěrem - u mně velmi příjemně se čtoucí kniha!

80%

Peca-n
9.4.2010, 09:53
Kniha Ostrov Duma Key   
Obtížná četbaKNIHY

Jedna z nejhůře se čtoucích knih krále hororu (a pana Strauba), což je dáno dlouhými pasážemi popisu krajiny a lidských pocitů. Avšak pokud se tímto čtenář prokouše anebo přistoupí na tuto hru, dočká se výborného příběhu, v němž nechybí odkazy na Temnou věž anebo také na Srdce v Atlantidě. Opět spousta skvěle vykreslených postaviček z maloměsta (stejně jako v Derry a Castle Rocku). Velice zvláštní je i způsob vyprávění v 1. osobě množného čísla. Čtenář se tak mnohem blíže dostane k vypravěčům a vypravěči lépe vsugerovávají čtenářům své pocity.

80%

Peca-n
13.3.2010, 09:48
Kniha Černý dům   
Kingův mírný podprůměrKNIHY

V rámci tvorby pana Kinga se podle mě jedná o lehký podprůměr, který ovšem v jistých částech (příchod tvora či závěrečný souboj o Neda) určitě nepostrádá ingredience (hltáte stránku za stránkou), které od něj máte rádi. Chvíli jsem si musel zvykat na strukturu vyprávění - kdo mluví a zda v přítomnosti nebo v minulosti (ale jen chvíli!) - ze začátku jsem se do románu nemohl začíst. Co se týče vysvětlení, ono vlastně někdy nejde vysvětlit to, co vysvětlit vůbec nelze. Slabším povahám nedoporučuji číst při jídle :))

60%

Peca-n
13.3.2010, 09:46
Kniha Z buicku 8   
ZklamáníKNIHY

Ač nerad, musím konstatovat, že tento román Stephena Kinga pro mě společně s Geraldovou hrou představuje to nejhorší, co zatím napsal a já četl (a že toho bylo už zatraceně moc). Kniha sice čas od času obsahuje skvělé pasáže (to jsou ty dějové), ale u mě ji sráží neustálé náznaky na minulost, kterých je až moc a člověku se začínají plést a v románu se ztrácí. Sympatické jsou odkazy (jako téměř vždy v Kingových knihách) na předešlou tvorbu (Castle Rock, Norris Ridgewick, Andy Clutterbuck). K hlavní postavě Lisey jsem si nějak nedokázal najít cestu a rovněž motiv mrtvého manžela už King použil dříve (např. Pytel kostí). Je možné, že někdy po druhém přečtení změním názor k lepšímu, jako se tomu stalo u Pytle kostí, ale prozatím to bude za 50%!

50%

Peca-n
13.3.2010, 09:39
Kniha Lisey a její příběh   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Duma Key
Obtížná četba
Kingův mírný podprůměr
Zklamání

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena