Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Tomáš Pískala
Můj dlouhý pochodKNIHY

Dlouhý pochod byla první Kingova kniha, kterou jsem četl (v létě roku 2007). Jsem rád, že i já jsem se mohl tohoto pochodu účastnit. I já jsem došel až do cíle. Přežil jsem a byl jsem nadšený. Bravo Mistře!

90%

Tomáš Pískala
4.6.2010, 11:45
Kniha Dlouhý pochod   
Vyser voheň a ušetříš sirky!KNIHY

Nezbytné věci je poutavý výlet do městečka, kde si někdo, kdo rozhodně není člověk, otevře obchod s Nezbytnýma věcma. Každý tam najde to, co bezprostředně potřebuje. A za směšně malou cenu! Každý zákazník ale musí slíbit, že na oplátku provede drobný žertík někomu jinému. V městečku postupně stoupá hladina nenávisti do závratných výšin a pak už stačí jen málo, aby propuklo hotové peklo. Vážení, tohleto se Kingovi opravud povedlo.

100%

Tomáš Pískala
4.6.2010, 11:38
Kniha Nezbytné věci   
Střet dvou světůKNIHY

Většina knihy se zabývá putováním Rolanda do jednoho "kde", ale tři různých "kdy". Nechci prozrazovat zápletku, aby nebyli čtenáři ochuzeni, ale místy to je i velmi vtipné :)

90%

Tomáš Pískala
4.6.2010, 11:31
Kniha Temná věž II: Tři vyvolení   
Úvod k putování k Temné VěžiKNIHY

Osobně tuto knihu neberu jako nějaký samostatný román. Mnohem spíš je to jen jakýsi úvod (nebo prolog) k těm dalším šesti románům, které následují. Děj je hodně rozházený a na těch dvou stech stranách se toho dozvíte mnoho, ale jen samé otázky bez odpovědí. Takže možná v tom budete plavat, jako jsem plaval já :) Většina věcí se totiž vysvětluje až v následujících dílech, které jsou i daleko rozsáhlejší a více se podobají stylu psaní Kinga. U Pistolníka jsem měl pocit, jako by to ani nepsal on. Každopádně stojí za to přečíst. Pokud se to někomu nelíbilo, nelámejte nad Temnou Věží hůl, další díly jsou úplně jiné a troufnu si říct, že i lepší! :)

80%

Tomáš Pískala
4.6.2010, 11:28
Kniha Temná věž: Pistolník   
NepřekonatelnéKNIHY

Ať napíšu cokoliv, bude to bezesporu klišé a vše stejně napsali lidé přede mnou. Toto dílo je naprosto nepřekonatelné. Geniální děj. Geniální vyprávění. Geniální postavy, nápady. Zajímavý styl vyprávění pomocí prolínání dvou časových rovin. Této knize není co vytknout.

100%

Tomáš Pískala
4.6.2010, 11:22
Kniha To   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Můj dlouhý pochod
Vyser voheň a ušetříš sirky!
Střet dvou světů
Úvod k putování k Temné Věži
Nepřekonatelné

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena