Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Renata
Pořádné smlsnutíKNIHY

Tak tohle je přesne to, co miluju na Stephenovi. Realita. Možná se někomu nezdá zrovna reálné, když Vám ženská pálí zraněné nohy autogenem nebo odřezává palce na rukou elektrickým nožem, ale přece jenom - stát se to může.
King se v žádném případě nemusí uchylovat k nadpřirozeným jevům nebo zeleným mužíčkům s tykadélky, aby zaujal. Tohle je prostě ta nejsyrovější realita - kdy Vám běhá mráz po zádech právě z toho, že se to "opravdu" mohlo stát.
Je to báječná kniha plná psychologického přerodu hlavního hrdiny - jeho snaha vymanit se z područí maniakální fanynky - přes vzteklý protest že to nejde, až po naprostou rezignaci - jak fyzickou tak psychickou.
A samozřejme nesmím zapomenout na typycký Kingovský konec - ale to ať posoudí každý sám.
Zase jsem si jednou pořádně smlsla. Vřele doporučuji.

100%

Renata
6.11.2001, 20:35
Kniha Misery   
Tak trochu pohádkaKNIHY

Chci jenom napsat můj názor.
Vždy jsem byla zvyklá u "JEHO" knih, že píše - jakkoliv to zní divně - reálně. Prostě měla jsem z toho pocit, že se "to" může někdy a někomu stát. Ale u téhle knihy jsem ten pocit prostě neměla. To, že jsem to brala jako pohádku, značně snížilo můj požitek ze strachu, který vždy prožívám. Třeba ta z zvířata z keřů - pohádka. Ale to je tak jediná negativní věc, co jsem kdy veřejně prohlásila o mém spisovateli. Jinak jsem jeho nekritický zbožňovatel, takže moje subjektivní názory jsou asi pro jakoukoliv recenzi naprosto nepoužitelné.

Ale rozhodně to stojí za to. Díky Stephene.

90%

Renata
6.11.2001, 20:00
Kniha Osvícení   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Pořádné smlsnutí
Tak trochu pohádka

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena