Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Hanka Ťápalová
Rose RedFILMY

Včera jsem shlédla na DVD film od Kinga Rose Red. Překvapilo mě, že i tak malou roličku si Stephen našel. Že mu to jako takovému nadanému spisovateli stačilo... Rose Red mě překvapil svým hereckým výkonem skupinky para.... lidí. Bylo mi ale líto, že jich tolik muselo podlehnout neuvěřitelné síle toho domu. Neměla bych odvahu jako ten kluk, kterému patřil Rose Red díky dědictví. Přece jenom je na tom filmu něco zvláštního. Paní domu Ellen prý zmizela a žije tam do dnes dál, zajímavé je na tom to, že její deník, když se našel končil stránku a od té doby ji doopravdy ve skutečnosti už nikdno neviděl. Co je na tom pravdy??? To ví jen ROSE RED - tak se ho zeptejte. Pozor nikdy nespí... Velmi výborné byly udělány duchové, kulisy a hlavně nejlepší byla Annie - její schopnost by si ale nikno nepřál.

100%

Hanka Ťápalová
4.1.2004, 13:58
Film Dům v růžích   
BOMBAFILMY

Na tuto knížku se nedívám jinak než na samotný vrchol tvorby Stephena Kinga. Jelikož mě už mládí velmi zajímá židovská otázka, holocaust, koncentrační tábory, tato knížka se mi četla nejlépe. Bylo tam dost nechutných scén (jako například jak nechal v troubě upálit tu kočku, která ho rozčilovala, bylo dost nechutné obzvlášť pro mě, protože si tyto scény umím dosti živě představit - zvedal se mi žaludek, nebo jak u něho doma je smrad od alkoholu, spálené kočky, jídla a bůh ví čeho ještě - no FŮJ prostě nechutné). Je mi líto, že to byl esesák, který se ukrýval, jistě za svoji minulost nemohl a i z té knihy šlo vyčíst, že to zřejmě nebyla jeho oblíbená práce. Taky koho by byla. =o( Neměl se dostat do té nemocnice, kde ho poznali, ale jeho osud tomu tak chtěl. Byl přátelský, protože pomohl chlapci si zlepšit známky ve škole, ale taky mu přihodil pěkné noční můry. Připadalo mi, že je mi velmi podobný, taky se o to velmi zajímal. Ale bylo nespravedlivé vůči rodičům, že se zhoršil ve škole - takový nadaný žák - a že zabíjel bylo to velmi ošklivé jenom tak pro potěšení někoho zabít, ale to by nemohla být knížka od Stephena Kinga, jinak by to ani nešlo. Doporučuji tuto knížku si přečíst všem, dost dobře popisuje události minulosti a je to napsané dobře víc než dobře nejlépe!!!! Takže ČÍST ČÍST ČÍST jenom tuto knihu.

100%

Hanka Ťápalová
19.12.2003, 22:14
Film Nadaný žák   
ŽhářkaFILMY

Kniha ŽHÁŘKA my ze začátku připadala velmi vymyšlená. Lidé, co jdou na pokus a dostanou do těla drogy, jenom proto, aby dostali 200 dolarů je dost zajímavý způsob, jak si vydělat peníze. Jejich společné halucinace jim zapírali. Nakonec se na pokusu sbíliži dva lidé a měli společně dítě. MUTANTA =o) Měla největší schopnost podpalovat. Taky v knize zavraždili matku, protože tuto mladou dívku hledala Dílna, aby ji zlikvidovala hrozbu lidstva. Otec ji unese, jak jinak mateřská láska nerezaví. Konec bych nikdy nečekala. Chytli je. Po několika měsíčním útěku je našli a zavřeli do Dílny, kde je zkoumali. Žhářka všechno podpálila, rozjela se jako nějaký zapalovač. Celý svět by mohla spálit, protože jí zabili otce. Jak to mohli udělat ti prolhaní Dílňáci. Ale uklidnila se.... což bylo asi nejlepším řešení. Přečtěte si tuto knihu a budete mile překvapeni jako já. Ještě dnes nad tím přemýšlím, proč to skončilo zrovna takhle, alespoň toho otce jí mohli nechat, když už ztratila matku. Nemyslíte?

100%

Hanka Ťápalová
19.12.2003, 21:59
Film Žhářka 2   
AutoláskaFILMY

tuto knihu jsem dočetla právě včera. To, že se obyčejný a normální kluk zamiluje do auta starého jako svět, ošklivého ... atak mi už hned připadalo zvláštní. Nakonec se z toho vyklubalo, že je v něm ukrytá jistá mocná síla, která svazuje Arnieho jistým Darnellovým poutem, je v něm totiž ukrytý. Ale že Dennis se zamiluje do jeho holky (do holky svého nejlepšího přítele) je opravdu nespravedlivé a ošklivé, ale bohužel je to život. Ani se té holce nedivím, i když se Arnie změnil k hezčí kráse, nedalo se s ním vydržet, neustále myslí na své auto, které nazývá "Christina" (jako malý kluk). Nakonec jsem byla ráda, že ji rozmlátili jednoho večera. Ale ona né, ona se přece nenechá. Už jenom to, že se sama opravovala na místě bylo velmi nepředstavitelné. A jak je na konci vypekla. Chytré to autíčko je. Mrzí mě, že spolu nezůstali, ale nedivím se jim, mít stále pocit, za smrt svého nejlepšího přítele a kluka by nechtěl v sobě mít někdo. Arnieho rodina zemřela, ale byli varování. Jejich problém, že neposlechli. Často jsem se i trochu bála. Obzvlášť, když jsem četla velmi zajímavou a napínavou část : cituji "Telefon zazvonil ... Zazvonil ... Zazvonil ..." a můj telefon doma opravdu zazvonil, byla jsem dokonce sama!!! Takovou situaci nikomu nepřeji.

100%

Hanka Ťápalová
19.12.2003, 21:51
Film Christina   
Skryté okno do skryté zahradyKNIHY

Skryté okno do skryté zahrady
Je to všední problém ... zbláznění z práce. Spisovatel si myslí, že mu někdo ukradl jeho povídku. Ale byl to pouze jeho klam. Což se může stát úplně každému. Je to přepracování. Ale u něho to bylo něco úplně jiného. Vídal jistého muže, který ho za to podezříval a chtěl ho zabít, zabil mu jeho kočku. Přirozená reakce jeho rodiny - manželka o ně j začala mít strach - ani se jí nedivím. Nakonec to všechno skončí úplně záhy. Dvě osoby v jednom těle je to vůbec možné? Ale ano je, u S. Kinga je možné úplně všechno. Proto si tuto povídku přečtěte a dejte si příklad z tohoto muže. Budete-li mít hlavní příznaky ihned si raději zajděte k doktorovi.

90%

Hanka Ťápalová
19.12.2003, 21:42
Kniha Čtyři po půlnoci   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Rose Red
BOMBA
Žhářka
Autoláska
Skryté okno do skryté zahrady

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena