Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Traudi
Žhářka 2FILMY

Fascinující příběh v nefascinujícím filmu. I tento film je pouze další v řadě "dvojek". Opravdu jen díky své pevné vůli jsem vydržela u televize celých 166 minut. První hodina byla nejhorší. Obsahovala spoustu vysvětlování, nějaké věci byly zbytečně zmíněny vícekrát, nějaké věci nebylo vůbec nutné zmiňovat. Na druhou stranu, ve filmu jsmou použity dobré zvláštní efekty. Například- bublající asfalt, když se Charlie "nažhavila", nebo oheň, který do sebe "nasával" jeden ze zmutovaných chlapců z Dílny Johna Rainbirda. Scéna, kdy se Charlie radí sama s sebou, malou holkou, byla nesmyslně vsazená do děje, podle mne neměla skoro žádný význam. Film rozhodně nekončí HappyEndem, ale špatně zase také ne. John byl potrestán. Tak žhavý polibek bych tedy opravdu dostat nechtěla. Za efekty dávám čtyřku.

40%

Traudi
8.2.2004, 11:57
Film Žhářka 2   
:o/FILMY

Toto je asi první S. K. film, který jsem viděla. Moc mě nevyděsil, i když mi tenkrát bylo asi 12 a z celé serie Kukuřičných dětí je jediný, ale jsem si jistá, že bude-li je ještě nějaká televize někdy dávat, 100%-ně si je nenechám ujít, protože přece jen by mne zajímala, co předcházelo příchodu Hannah do podivného městečka a co následovalo po jejím otěhotnění.

50%

Traudi
20.12.2003, 18:43
Film Děti kukuřice VI   
naprosto dokonaléFILMY

Velmi mne překvapilo, že tento film nezískal žádného oskara, protože je jedním z nejlepších filmů, co jsem viděla (a že už jsem jich viděla opravdu dost). V době, kdy televize Nova odvysílala tento trhák, jsem o Kigovi neměla ani páru. Pak jsem se o něm dozvěděla z časopisu a velice mě překvapilo, že tento autor poskytnul předlohu tolika hororům, které jsem viděla na obrazovce naší postarší televize, ale naprosto jsem nepředpokládala, že i Zelená míle se mohla zrodit v hlavě krále hororu. Tomuto filmu mé laické oko nemá co vytknout. Naprosto strhující děj i zpracování (zase se někdo vytáhl- režisér!) Sama za sebe hovoří i pozice v Top ten.

100%

Traudi
20.12.2003, 18:32
Film Zelená míle   
Překvapující filmFILMY

Misery nesmí zemřít

Film se mi velmi líbil. Přiznám se, že knihu jsem nečetla. Kathy byla oopravdu výborně zahraná - nad pokračováním svého oblíbeného příběhu se radovala, jako malé dítě nad novou hračkou. To ale velmi kontrastovalo s jejím někdy velmi brutálním zacházením a pdoslova psychyckým týráním Paula Sheldona. Sice nejsem tak dokonalý znalec Kingova díla, protože jsem se o jeho existenci dozvěděla teprve z červencového čísla Premiere, ale jsem si skoro jistá, že kniha je 100% lepší, ale i tak mi běhal mráz pozádech jak minuty napínavého filmu ubíhaly.

80%

Traudi
16.12.2003, 13:10
Film Misery nechce zemřít   
Celkem slušnéFILMY

Celkem ucházející film, u kterého jsem se rozhodně nenudila byl i celkem slušně udělaný se zájímavým vsazením do původního příběhu. Efekty byly pochopitelně vzhledem k době oproti jedničce lepší. Film obsahuje i pár krvavých scén, které jsou tak dobře udělány, že vypadají velmi věrohodně (po Rachelině rozzuření). Zarmoutil mě však konec, i když vše nemůže dopadnout Happy Endem.

60%

Traudi
16.12.2003, 12:58
Film Carrie 2: Zuřivost   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Žhářka 2
:o/
naprosto dokonalé
Překvapující film
Celkem slušné

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena