Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Evewolf
Prostě nejlepší!KNIHY

Tak Zelená míle pro mě jednoznačně vede. Četla jsem ji v práci, v metru, na záchodě :-) prostě pořád, dokud jsem nedočetla.
Nevím jak to vyjádřit - je to kniha, která chytne podstatu člověka - svědomí - a nepustí. Člověk má potřebu se zpytovat, jestli i on někdy, náhodou, neodsoudil vědomě někoho, kdo byl nevinný.
Nestydím se to přiznat, ronila jsem krokodýlí slzy. John Coffie (ha! píše se to tak?) mě dostal. Musel to být úžasný člověk s úžasným darem, který pro něj byl prokletí ...

100%

Evewolf
23.12.2003, 14:20
Kniha Zelená míle   
VietnamKNIHY

Svoje srdce mám sice pevně v hrudi, ale knihu Srdce v Atlantidě mám doma v knihovně. Je to jedna z prvních, které jsem četla. Není typicky "kingovská" a několikrát jsem měla pocit, že ji nedočtu. Nakonec jsem se ale vždy k četbě vrátila.
Kniha je vlastně psychologickou studií toho, co způsobila a zanechala v lidech válka ve Vietnamu. Je ale pravda, že lépe ztvárněné se mi to zdá v muzikálu "Vlasy" ...

50%

Evewolf
23.12.2003, 14:16
Kniha Srdce v Atlantidě   
Všechny jsme Rose MadderKNIHY

Tento romám jsem četla minulý týden. A ačkoliv jak jsem se dívala, kritiky na něj nejsou zrovna příznivé mě uchvátil. Mám ráda příběhy o slabých ženách z nichž se stanou ženy silné. Asi proto, že to je prostě běžná denní praxe. Kus šílené Rose Madder je v každé z nás a na zavolání přijde. Samozřejmě mám na mysli tu sílu.
Příběh je to silný a krásný. Je pravda, že pohádkově v něm je happy end, což právě u Kinga je poměrně vyjímka.
A co jediné mě na Rose Madder mrzí je to, že konec, který by byl krásný rozpracovaný, je shrnutý do jedné kapitoly. Ale jinak? Paráda!

100%

Evewolf
23.12.2003, 14:11
Kniha Rose Madder   
Geraldové ...KNIHY

Tuto knihu jsem četla poměrně nedávno a jedním dechem. Je naprosto odlišná od jiných Kingových knih a tím zajímavá. Že je mistrem psychologie, to víme ... Myslela jsem ale, že jeho psychologie je omezena na "nadpřirozené" jevy. Geraldova hra je strhující, zvlášť pro nás ženy. Představím-li si ten pocit beznaděje ... Doporučovala bych jí všem lidem, kteří si libují v drsnějších sexuálních hrátkách. No, já za sebe můžu říct, že šprušle od postele budu mít takové, aby se v případě potřeby daly zlomit ... :-)))

80%

Evewolf
23.12.2003, 14:06
Kniha Geraldova hra   
Realita ... ???KNIHY

Podle mě je tato kniha (stejně jako ostatní) napsána výborně, sugestivně a tak, že člověk stěží popadá dech. S. King má vzácný dar vtáhnout člověka do děje tak, že se potom bojí podat někomu ruku. Co kdyby náhodou ....
A říkám upřímně, jistě je to výborná pomoc, znát o člověku podstatné věci na první "dotek" ale ží s tím? V žádném případě!

90%

Evewolf
23.12.2003, 14:01
Kniha Mrtvá zóna   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Prostě nejlepší!
Vietnam
Všechny jsme Rose Madder
Geraldové ...
Realita ... ???

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena