Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Ivo Buček
Mrtvá zónaKNIHY

Když byl John Smith malý stala se mu nehoda. Ošklivě sebou tehdy praštil na ledě. A už tehdy předpověděl, že bude mít Chuck Spier nehodu. vůbec si to však neuvědomoval. Mnohem později, když John začal učit seznámil se Sárou a začali spolu chodit. jednoho večera se Sára s Johnym vypravily na pouť. Pěkně si to užily a při odchodu zahlédly kolo štěstí. Johny si zatoužol zahrát. A tak po chvíly, která Sáře jíž se mezi tím udělalo zle připadala nekonečná johny dohrál. Svůj dolar a půl rozmnožil na pět set dolarů. Johny doprovází Sáru domů A volá si taxi. Při cestě domů má nehodu a upadá do komatu. V nemocnici se Sára seznamuje s Johnyho rodiči Herbem a Verou. V tu dobu byla v Castle Rocku spáchána první vražda takzvaným škrtičem. John se z komatu probouzí po čtyř a půl letech. Jeho matka silně věřící se za ten čas až nezdravě upnula k bohu. Po probuzení Johny zjišťuje, že jeho předvídavost se rozvinula v plném rozsahu. Sára se mezi tím vdala a porodila dítě. Po probuzení musel Johny prodělat několik operací a samozřejmě začít s rehabilitací.Johny se stěhuje domů za otcem. Jeho matka mezi tím zemřela. Posléze Johnyho kontaktuje šerif Bannerman a žádá ho o pomoc v pátrání po vrahovy. v této knize se perfektně prolíná několik příběhů jež mají spolu něco společného. Je to bravurně vyprávěný příběh plný napětí.

90%

Ivo Buček
31.1.2004, 01:14
Kniha Mrtvá zóna   
OsvíceníKNIHY

Jack torranc vyléčený alkoholik přijímá práci zimního správce hotelu Overlock. Odjíždí se svou manželkou Wendy a synem Dannym do hotelu, aby se zde přes zimu staraly o hotel. Při příjezdu se seznamují se zdejším kuchařem Hallorannem.Po zajímavé ukázce své kuchyně Hallorann odchází za doprovodu Dannyho k autu.V autě si pak s Dannym povídá o jeho a svém osvícení. Už v kuchyni k chlapci promlouval beze slov a Danny mu rozumněl. Hallorenn mu povídal o strašidelném pokoji 217, o hale a keřových zvířatech v parku. Ještě než odjíždí stačí Dannymu říct, že pokud by se něco stalo má ho co nejhlasitěji ve svém vědomí zavolat a Hallorann ho uslyší až na Floridě a po té odjíždí. Nakonec se hotel viprázdní a naše rodina zůstává sama. a tak začal Jack s údržbou a opravami hotelu. Zatím co Wendy s Dannym odjedou nakupovat dárky, Jack oprvuje střechu.A potom se Dannymu začaly zdát sny, zdálo se mu, že ho někdo honí po hotelu s roqquetovou palicí a chce mu ublížit. a zase se začal objevovat Dannyho imaginární přítel Tony. Jack mezi tím zjišťuje zvláštní minulost hotelu Overlock ze starých novinových výstřižků. Jack zjišťuje že začíná mít neodolatelnou chuť na alkohol. Po téměř dvou týdnech se pětiletý Danny začíná nudit a tak i přes Hallorennovo varování bere univerzální klíč a ocitá se před pokojem 217. Vešel dovnitř a uviděl pootevřené dveře do koupelny uvnitř byla mrtvá žena, před jejímž přízrakem jej kuchař varoval. Když se dal Danny na útěk žena ho pronásledovala. Dostihla ho u dveří a začala ho škrtit. Když Wendy svého syna našla uviděla stopy na jeho krku a obvinila Jacka. Venku Dannyho pronásledovala keřová zvířata a neustále kolem sebe něco vioděl nebo slyšel. Dannyho otec začal bláznit. Hotel už ho dostal a tak bylo na čase zavolat Hallorenna. Ten přijel právš včas. Wendy která se pustila do souboje s Jackem byla na pokraji sil. A tak Hallorenn bere Wendy a Dannyho a odjíždějí od hotelu. Když Jack přestával mít ponětí o čase přestal také kontrolovat kotel který se přehřívá a vybuchuje. Tím se celý hotel ocitá v plamenech. Tahle kniha má velmi napínavý děj a je velmi těžké se od ní odtrhnout. Někdo ji tady nazval pohádkou, ale já si myslím, že to tak není.

90%

Ivo Buček
31.1.2004, 00:52
Kniha Osvícení   
Černý důmKNIHY

Ve French Landingu dojde k neuvěřitelně brutálním vraždám malých dětí. Obětem chybí části těl. A jelikož nápadně připomínají činy páchané známým vrahem Albertem Fishem, vrahovi se začne říkat rybář. Když pak velitel místní policie Dale Gilbertson zjistí, že už nemůže dál, žádá o pomoc svého přítele Jacka Sawyera. Ten se s oddělení vražd v Los Angeles po předčasném důchodu odstěhoval právě do French Landingu. Jack však odmítá pomoci. Po únosu malého Tylera Dale naléhá. Mezi tím Jack zjišťuje kde leží rybářova předchozí oběť Irma Freneauová. Než však přijede se svým slepým přítelem Henrym Leydenem na místo, potkává se tu s policií.Míří sem i policií nenáviděný novinář a Hromská pětka, postrach našeho městečka.Zde také začíná spolupráce hromské pětky, policie a Jacka. Všichni doufají že je Tyler stále ještě na živu. Jeho matka měla tušení že se něco stalo ještě před tím než se to oficiálně dozví.A jelikož si její manžel myslí že mluví s cesty odveze ji do ústavu. Tady se s ní setkává Jack a s hrůzou zjišťuje, že nemají co do činění s normálním člověkem, ale s děsivým zlem ze světa , kterému on říká Teritoria. Po velké výpravě do černého domu ukrytého v lese, na niž se vydají zachraňují Tylera. Pak ale příběh nekončí zdaleka tak jak jsme si představovali.Na čtení se mi tahle kniha zdála rozhodně těžší zvláště v pasážích v nichž se Jack v myšlenkách vrací do teritorií,ale příběhu a zápletce se nedá opravdu nic vytknout.

70%

Ivo Buček
30.1.2004, 21:50
Kniha Černý dům   
Nezbytné věciKNIHY

Do malého městečka jménem Castle Rock přijíždí pan Leland Gaunt který si zde hodlá otevřít obchod s názvem Nezbytné věci. Každý kdo do jeho obchodu přijde, zde nalézá (pro sebe ) naprosto nezbytnou věc a všem se pan Leland zdá naprosto úžasný, pokud mu zrovna nemusí podat ruku. Jako první návštěvník a kupující je malý Brian, který si za pakatel kupuje vzácnou baseballovou kartu, jen za malý žertík, který někomu provede. a tak to jde na malém městě dál. Někdo si koupí sluneční brýle které zaručeně patřily Elvisovi, někdo jeho fotku. Je tam také starý liščí ohon tříska která je tak stará že nejspíš pochází z Noemovi archy, stará plechová hra s koňskými dostihy. Polly si zde nakonec koupí kouzelný amulet, který jí pomáhá od problémů s artritídou. Každý kupující zaplatí pouze tolik kolik si může dovolit plus malý žertík který někomu provede. A tak se na sebe kupí naschvály, které na začátku vrcholí bojem dvou žen ve kterém obě padnou. Brian který ví že na tom má svůj podíl spáchá sebevraždu, lidé po sobě střílejí a nakonec jdou proti sobě dokonce dvě skupiny lidí, katolíci a baptisté. Dokonce i šerif Alan zde nachází co už dlouho hledá a nebýt jeho přítelkyně Polly která mu vysvětlí jak se věci mají dopadlo by to bůh ví jak. Naprosto geniální příběh, který sice končí mrtvýmy a raněnými ale víceméně dobře.

90%

Ivo Buček
27.1.2004, 22:26
Kniha Nezbytné věci   
Geraldova hraKNIHY

Pro zlepšení sexuálního života přemluvil Gerald Jessie k používání pout. Z počátku to byly šátky, ale jednou Gerald přišel s opravdovými policejnímy pouty. Jessie ještě řekl, že ženské nesehnal a tak si musí vystačit z mužskými. To ještě jessie nevěděla, že jí to zachrání život. Odjely na chatu k jezeru a chystaly se na další hru. Jessie připoutaná k posteli, ale přestává mít chuť pokračovat. její muž to ale nechápe. A tak ho Jessie kopne, aby ho od sebe odstrčila. Geraldovy selhává srdce a padá k zemi. Teď ale začne pro Jessie ten horší boj. Nejdříve to je boj o uhašení žízně a zanedlouho boj o holý život. Myslí si že vidí přízraky zatím co Geralda vedle postele pojídá toulavý pes. Kniha se mi zdála napsaná téměř celá o myšlenkách a dětství jessie. Tenhle příběh se čte opravdu sám.

50%

Ivo Buček
27.1.2004, 22:03
Kniha Geraldova hra   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Mrtvá zóna
Osvícení
Černý dům
Nezbytné věci
Geraldova hra

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena