Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jan Petričko
JAK ROSTE ROSTLINAKNIHY

Editor nepříliš úspěšného nakladatelství Zenith John Kenton dostává denně na stůl romány (či pokusy o ně) začínajících autorů, ale nabídka jistého Carlose Dettweillera se poněkud vymyká z normálu... a kentona čímci přitahuje i děsí zároveň. Přiložená fota, představující jakési brutální výjevy ze satanských sabatů mohou být falzifikáty, ale vypadají tak skutečně! Po rozhovoru se šéfem se Kenton rozhodne věc postoüpit nikoli ke knižnímu vydání, ale - policii. Ta neshledá nic v rozporu se zákonem a případ odloží ad acta. Rozezlený Dettweiller ovšem přichystá chystá Kentonovi rafinovanou pomstu.
Znamenitě napsaný román, který před 4 lety pojal King jako výzvu a experimentálně jej uváděl elektronicky v rámci 6 pokračování. Děj se rozvíjí stylově formou mailových a jiných korespondencí mezi hlavními postavami opravdu "kvete jako rostlina" od kořene až k...

90%

Jan Petričko
23.4.2004, 15:02
Kniha Rostlina   
Beznadějná paralela?KNIHY

Paralelně vydaná dvojice románů Strážci zákona/Beznaděj mě pořád naplňuje určitými rozpaky. Dráždivé je "znovuoživení" Richarda Bachmana a "objev" jeho posledního románu, nicméně mi poněkud uniká smysl rozvinutí postav stejných jmen ze Strážců zákona v Beznaději, kteří zde zažívají jiné příběhy bez většího propojení se Strážci. Těšil jsem se na geniální propojení obou knih, ale zůstaly ve mě spíš rozpaky. Obě knihy jsou znamenité, ale jejich koherence mi uniká. Rád se nechám poučit.

70%

Jan Petričko
16.4.2004, 10:19
Kniha Beznaděj   
ŠKODA VLKODLAKAKNIHY

Naprosto souhlasím s Radovanem. Když jsem poprvé v nějakém katalogu objevil název a krátký popis této knihy, tak jsem se zaradoval, že King určitě napsal na "vlkodlačí" téma senzační román. U knihy byla navíc uvedena cena, která přesahovala cenu jeho jiných titulů - to už jsem vrněl blahem, ta bude mít určitě aspoň 500-600 stran.
Takže trochu zklamání. Precizní, ale ani ne 100 stránková povídka-novela. Přimlouval bych se, ať česky vyjde v rámci sborníku povídek a ne samostatně. Dá se totiž koupit na vltava.cz, ale zaplatil jsem téměř 600,- korun. V tomto a dosud jediném případě SK jsem trochu peněz litoval. A ilustrace u Kinga klidně oželím, když ho čtu, tak mám v hlavě obrazů až běda...

50%

Jan Petričko
13.4.2004, 15:57
Kniha Období vlkodlaka   
NO TO(hle)?KNIHY

Román TO byl začátkem 90. let jednou z prvních Kingovek na našem trhu, do té doby vyšla slovensky Podpalačka a Mrtvá zóna a v Omnii, tuším, Nadaný žák. Zároveň jsme se jejím prostřednictvím mohli poprvé seznámit s jeho příběhově rozsáhlejším dílem a s jeho neuvěřitelnou schopností pojmout příběh jako ságu, zahrnující mnoho desítek let vývoje. myslím, že právě bravurní regresivní chronologie, kdy autor naprosto precizně skáče z reálu do minulosti a bezchybně konstrukčně staví celou architekturu příběhu, je jedním ze zlatých hřebů Kingova psaní a myšlení. Fascinovalo mě i naprosto věrné vykreslení dětských postav. Ta kniha musela být bomba po všech stránkách, do té doby našinec na poli fantaskní literatury nikdy nic takového nepoznal.
Samotná hororová esence příběhu je pro mě v tomto případě podružnější a "kanálové monstrum" lovecraftovsky standardní. Až výstavba knihy, strhující dialogy a chronologické hrátky povyšují toto dílo mezi neoddiskutovatelné umění. Proto nesmírně kvituji vydávání "uncut" verzí Kingových knih - viz např. Svědectví. Když Kinga, tak se vším všudy.

100%

Jan Petričko
13.4.2004, 15:49
Kniha To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
JAK ROSTE ROSTLINA
Beznadějná paralela?
ŠKODA VLKODLAKA
NO TO(hle)?

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena