Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Veronika Nogová
úžasnéFILMY

Zelená míle je jediný film, který jsem viděla před přečtením knihy a musím říct, že jsem se po jeho shlédnutí nemohla dočkat, až si knihu budu moct přečíst. Herecké výkony mě naprosto uchvátily a příběh měl úžasné kouzlo. Pro mě obsadil tento film druhé místo za Osvícením. Při popravě Johna Coffeyho jsem se neubránila slzám. Film mohu vřele doporučit i těm, kteří Kinga vůbec neznají.

100%

Veronika Nogová
5.9.2006, 10:59
Film Zelená míle   
Dlouhý pochodKNIHY

Možná by na toto dílo stačilo dvacet stránek, ale když se nad tím tak zamyslím, copak by na mnoho dalších děl nestačilo také dvacet stránek??? Myslím, že je úžasné, jak je v podstatě jednoduchý děj rozepsán na tři stovky stránek, takže si k postavám člověk může vytvořit vlastní vztah. Vždyť kdybychom na celý příběh měli pouze dvacet stránek, nemohli bychom se bát o osud hlavních hrdinů a fandit svým favoritům.Dlouhý pochod by se tak spíš podobal běhu na sto metrů a sami musíte uznat, že běh na sto metrů zas tak napínavý zážitek není, protože trvá jen deset vteřin. Jak potom můžeme mít k běžcům nějaký pořádný vztah? Jak můžeme sledovat jejich vývoj od začátku do konce, když konec přichází tak strašně rychle? Dlouhý pochod je pro mě naprosto skvělým dílem. Člověk jej nemůže odložit, protože jej nutí stále pokračovat ve čtení a sledovat vývoj situace. Myslím, že se Kingovi tato kniha velmi povedla a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

100%

Veronika Nogová
30.8.2006, 13:11
Kniha Dlouhý pochod   
Jedna z nejlepšíchKNIHY

Prokletí Salemu je jedna z posledních knih, kterou jsem od Kinga přečetla. Ještě mi zbývají na přečtení 3 a mám jeho dílo kompletně přečtené, takže si myslím, že jsem měla dobrou příležitost k porovnání a hodnocení. Na začátku jsem se sice trošičku nudila při zdlouhavém výčtu postav a popisu města. Byl trošku problém zapamatovat si všechna jména i vztahy k ostatním obyvatelům. Jak ale kniha pokračovala dál, víc a víc mě pohlcoval její děj a občas jsem se i bála. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Se čtením jsem skončila ve 3 ráno a protože jsem byla doma sama, poněkud jsem se bála byť jen vykouknout z okna aby se tam náhodou nevznášelo zubaté monstrum. Každopádně se mi Prokletí Salemu líbilo MOC. Předčí jej snad jen Řbitov zvířátek, Misery a Zelená míle. Pro mě to byl favorit číslo jedna a protože teď budu mít asi hodně času na čtení, hodlám si pěkné chvíle při jejím čtení zopakovat.

100%

Veronika Nogová
30.8.2006, 07:25
Kniha Prokletí Salemu   
Prokletí SalemuFILMY

Vždy když se podívám na nějaký film podle Kinga, hodnotím na něm to, jestli bych na základě shlédnutí filmu chtěla jako naprostý laik začít Kinga číst. U Prokletí Salemu bych řekla že ano, protože mám hororové filmy ráda. Když se na to ale podívám z opačné strany a sice tak, že jsem nejdříve přečetla knihu a následně shlédla film, musím uznat, že v mnoha ohledech mě fiml zklamal. Chyběly mi různé postavy, které se ve filmu neobjevily, a charakter hlavních hrdinů byl mnohdy jiný než jsem si ho představovala. Zklamalo mě také obsazení. Například na Osvícení se mi líbilo, že Wendy hrála obyčejná herečka - nic jako Angelina Jolie například -, takže mi situace připadaly realističtější a tím i strašidelnější. Hlavní hrdinka v Prokletí Salemu je ale klasická blondýnka z tuctových hororů, což je u mě velké minus ( ne proto, že bych ji záviděla zlatavou hřívu ). Dále mě zklamal začátek a konec filmu a rovněž "souboj" otce Callahana a upíra. Knihu jsem přečetla během dvou dnů, protože se mi moc líbila, ale film už zase tak ne.

60%

Veronika Nogová
4.7.2006, 08:25
Film Prokletí Salemu   
Naprostá spokojenostKNIHY

Názory jako "Přehnaně dlouhá povídka" nebo nuda, nejsou podle mě správné. King napsal úžasnou knihu o jednom neskutečném autě. Ano, možná je podobná Christině, ale je sama o sobě jedinečná.
Auto se stalo vlastnictvím jednoho policejního týmu. Chránili jej a tajemství udrželi. Tajemnství udržel i sám King, který si nechal podstatu tohoto vozu pro sebe. Při otočení poslední stránky si pokládá čtenář více otázek než při přečtení stránky první. A to je možná dobře. Nikdo nemohl říci, že byl zklamán důvodem objevení tohoto auta.
Sice ani nemůžeme říci, že jsme rádi, že víme, odkud se auto vzalo, ale to si asi Stephen King přál.
Při čtení knihy si člověk udělá jakýsi obrázek a vytvoří si jakýsi vztah k Sandymu, Nedovi a samozřejmě i k Buicku, Přiznejme si to. Každého zajímalo, co z kufru vypadne příště. Každý se ptal, co bude dál. Určitě. Tak mi prosím nevykládejte, že vás kniha nudila.
Dle mého názoru je to další ukázka z Kingovy brilantní tvorby a mé hodnocení je tedy stoporocentní!

100%

Veronika Nogová
12.1.2005, 10:43
Kniha Z buicku 8   
  1 | 2 | 3 | 4    Nejstarší /Celkem stran: 4
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
úžasné
Dlouhý pochod
Jedna z nejlepších
Prokletí Salemu
Naprostá spokojenost

1 | 2 | 3 | 4
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena