Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Miroslav T - kadlec
Policajt z knihovnyKNIHY

Soubor 4 samostatných novel Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny a Sluneční pes byl původně v Americe vydán v jedné knize pod společným názvem Four past midnight. Všechny tyto příběhz jsou horory.
Sam Peebles žije obyčejný život pojišťováka v Junction City v Iowe až do doby než má zaskočit svého kolegu na veřejném projevu. Ten den mu jeho sekretářka Naomi poradí ať si půjčí knihy z místní knihovny. Řečníkův průvodce a Nejoblíbenější básně amerického lidu. Vše se zdá být dobré, projev se mu vydaří, ale blíží se termín odevzdání a vypůjčené knihy nikde. Knihovnice mu vyhrožuje knihovním policajtem jestliže knihu nevrátí. Sam si vzpomíná, že knihu odložil do krabice se starými novinami, které si vzal i s krabicí Dave Runcán aby je odnesl do sběru. Sam se snaží domluvit s knihovnicí. V knihovně však zjišťuje, že Ardelie Lortzová (Knihovnice), kterou hledá v knihovně nepracuje a s hrůzou zjišťuje, že jistá Ardelie Lortzová je již 30 let po smrti a od Dave Runcána příběh, který prožil v mládí kdy s Ardelií chodil a dozvídá se, že Ardelie není žena, ale netvor a nedá mu pokoj dokud nedosáhne svého... Vše dopadne jek by mělo a Sam začne chodit s Naomi.
King ve svých dílech občas používá milostné zápletky, které někdy končí tragicky. Policajt z knihovny a Skryté okno do skryté zahrady jsou nejlepší povídky z této knihy a Policajt je asi jedna z nejlepších Kingových novel. Jestli jste to ještě nečetli vřele doporučuji a myslím si, že nebudu sám.

100%

Miroslav T - kadlec
17.3.2004, 17:18
Kniha Čtyři po půlnoci   
Zázraky se dějí či ne?KNIHY

Příběh se odehráva v Could Mountain na bloku E, na tzv. Zelené míli kde jsou trestanci odsouzeni za své činy na el. křeslo tzv. jiskřák (ve filmu výbojka). Příběh je zpočátku trochu drsnější, neboť začína vraždou dvou holčiček, ale později zažívají hrdinové nejdivnější chvíle svého života po tom co k nim přivezli odsouzeného Johna Coffeyho za dvojnásobnou vraždu holčiček. John postupně přesvědčí všechny nejen o jeho nadpřirozených léčicých schopnostech ale dozvídají se i strašlivou pravdu o smrti dvou holčiček... Děj nakonec přeci jen končí popravou neviného člověka a je to jeden z nejsmutnějších románů od Stephena Kinga.

100%

Miroslav T - kadlec
15.3.2004, 20:09
Kniha Zelená míle   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Policajt z knihovny
Zázraky se dějí či ne?

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena