Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Johny van M.
PistolníkKNIHY

U Temné věže budu výjimečně spíš kritizovat, než chválit!
Ve spoustě recenzí u spousty Kingových děl je napsáno, že:"toto není tradiční Kingovo dílo" a pod. - ale Temná věž opravdu je něco jiného, než na co jsme zvyklý. A bohužel mě Pistolník moc nezaujal.Není to vyloženě špatný - to ne - ale neni to ono. Třeba je to tím, že nemám takovou fantazii; třeba tím,že je to napsané tak nějak složitě. Ta zmínka na obalu: "magická směs fantasy a hororu" - horor - Kde?
Zatim dám jen 50-ti %ní hodnocení, ale třeba se to po opětovném přečtení, nebo po přečtení dalších dílů ("Tři vyvolení" jsem dostal spolu s Pistolníkem a brzy se do toho pustim) změní - snad k lepšímu!

Tak jsem právě dočetl druhý a třetí díl Temné věže a měním hodnocení-něco se vysvětlilo (hlavně ta záhadná věžtba).
Z 50-ti na 60.

60%

Johny van M.
21.4.2005, 13:53
Kniha Temná věž: Pistolník   
Dům v růžíchFILMY

Pravda - asi se nejedná o horor, u kterýho by se někdo podělal strachem, ale rozhodně bych Dům v růžích kvůli tomu nerad kritizoval.
Výkony (neznámých) herců jsou poměrně kvalitní (až na hlavní hrdinku) a film je hlavně velmi podařený po vizuální stránce. Role S. Kinga je taky skvělá :-)
Alespoň se S.K. povedlo vnést do tématu strašidelných domů něco trochu nového....

90%

Johny van M.
23.3.2005, 14:07
Film Dům v růžích   
Temná věž V: Vlci z CallyKNIHY

Pokud jsem v recenzi na Temnou věž IV: Čaroděj a sklo psal, že se nejspíš jedná o "ticho před bouří", tak.......no, bouře se prostě nekoná.
Nejedná se o nezajímavou knihu, ale něco se děje až na posledních 30 stranách (a co zvývajících 600 :-)). Sussanah se opět rozdvojila osobnost, do ka-tet se připojuje Otec Callahan (z Prokletí Salemu) a je zde opět knihovník Calvin Věž, který na cestě za Temnou věží sehraje nejspíš dost důležitou roli....
Na Vlcích z Cally mě dost vadila mluva místních a potažmo i Rolandova ka-tet a zdá se mi, že se z Temné věže stává čím dál větší - jak to jen slušně nazvat - slátanina. (Omlouvám se skalním fanouškům)
To ovšem neznamená, že se mi kniha nelíbyla a že si nepřečtu poslední dva díly (moc mě zajímá jak to všechno může skončit).

Přesto, že jsem spíš kritizoval než chválil, dávám 80%.

80%

Johny van M.
13.3.2005, 17:05
Kniha Temná věž V: Vlci z Cally   
ChristinaKNIHY

Hned na začátek musím uvézt, že Christina je asi nejlepší knížka, co jsem od S.K. četl. Sice to píšu už asi po třetí, ale je to tak. Určitě patří mezi moje top 3! Kniha je velmi dobře psaná - tím pádem se i skvěle čte (což je u S.K. běžné, ale v tomto případě je to ještě o stupeň lepší). Auto, které se svým původním majitelem - který je už po smrti - brutálně vraždí každého, kdo nějakým způsobem ublížil současnému majiteli Christiny - Arniemu. Dřívější majitel Christiny Arnieho začíná ovládat a Arnie se začíná měnit - nejen fyzicky, ale z outsidera se stává úplně někdo jiný - ne zrovna hodný. Ještě že má Arnold kamaráda Denise, který se mu s Arnieho přítelkyní rozhodne pomoct, protože lidi okolo záhadně umírají a s Arniem to jde z kopce........

Dávám 100%, protože takhle jsem se už dlouho nebál.......možná ještě nikdy!

100%

Johny van M.
2.1.2005, 17:45
Kniha Christina   
Hotel hrůzyKNIHY

Srovnávat knížku s filmem by asi vážně nemělo cenu. Film neni špatnej a knižní předloha už vůbec ne. Bohužel první polovina knihy mě zrovna dvakrát nezaujala-samozřejmě je krásně popsán hotel a okolí, ale je tam i pár nepodstatných věcí-chvílema nuda. Po dvousté stránce se ovšem začíná hotel probouzet a ten konec......něco úžasnýho! Oživlá keřová zvířata, šílený Jack "napravuje" svoji manželku a syna, tlak v kotli stoupá, pomoc v nedohlednu-ale naštěstí.........

80%

Johny van M.
24.12.2004, 12:31
Kniha Osvícení   
  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7    Nejstarší /Celkem stran: 7
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Pistolník
Dům v růžích
Temná věž V: Vlci z Cally
Christina
Hotel hrůzy

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena