Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
**Merykara**
Fanynka číslo 1KNIHY

Annie byla opravdu fanynka číslo 1, která byla ochotná svého milovaného spisovatele i zmrzačit, jen když napíše další pokračování jejího oblíbeného románu. Misery bala mou 1. knihou, kterou jsem od Stephena Kinga čela a zaujala mě natolik, že od té doby Kingovy knihy vyhledávám-i když si občas ráda přečtu jiného autora, tak mistr poříd zůstává mým nejoblíbenějším. Film Misery nechce zemřít je proti knize jen slabý odvar-amputace nohy, nebo rozmašlování policisty v sekačce na které jsem se tak těšila jsem se bohužel nedočkala, i když amputaci nahradili zlomeninami tak to prostě nebylo ono. Velice se mi líbilo jak Stephen King popisuje pocity vězněného paula Sheldona a jeho fyzickou i psychickou bolest a strádání. Také náladovost jeho ošetřovatelky byla výborně ztvárněná. Všem Misery vřele doporučuji.

100%

**Merykara**
13.4.2005, 23:12
Kniha Misery   
To!!!!!!!!KNIHY

Vzhledem k tomu že již asi od 10-ti let poměrně hodně čtu tak mě jen tak něco nepřekvapí, ale 1061 stran se mi přece jen zdálo trochu moc. To, je vynikající, do detailu rozvedený příběh, který mě dokonale dokázal vtáhnout do děje, to množství stránek kterého jsem se nejprve zalekla jsem zvládla přečíst do týdne a ještě jsem byla sklamaná že ten skvělý a výborně napsný příběh už končí. Velmi mě zaujaly ,,skoky" mezi obdobími, které se mi velmi líbily, také za zápornou postavu vraždící děti umístit klauna Pennywise je velmi originální. Balonky a klauny jsem mívala ráda, ale teď k nim už tak kladný vztah nemám-asi chápete proč(aspoň vy co jste ru knihu četli). To, je bezesporu jedna z nejlepších mistrových knih a je to také jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla (a že jsem jich nečetla málo). Všem co To ještě nečetli dám jednu velice užitečnou radu.......PŘEČTĚTE SI JÍ!!!!!!!!! NEBUDETE LITOVAT!!!!!!!

100%

**Merykara**
13.4.2005, 22:59
Kniha To   
Žádné obyčejné autoKNIHY

Jako žena se v autech téměř vůbec nevyznám, natož va amerických, tak sem si myslela že Christina mebude nic moc. Po přečtení několika prvních stránek mě ale tak zaujala že jsem knihu odkládala jen v nejnutnějších případech, měla jsem ji přečtenou do tří dnů a jsem z ní nadšená. Mé obavy z toho že kniha o autě pro mě bude nudná se ukazaly liché, což je velice potěšující. Christina mě zaujala natolik, že se k ní někdy v budoucnu určitě vrátím. Velmi se mi líbila a všem ji moooooc doporučuji!!!!!

100%

**Merykara**
13.4.2005, 22:43
Kniha Christina   
4 roční doby a každá je jináKNIHY

Stejně jako roční období je každá z novel úplně o něčem jiném. Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank jsem nejprve viděla v televizi a velmi mě to tadchlo, po přečtení jsem ale usoudila, že jako z jedna z mála zfilmovaných knižních předloh je film lepší než psaná forma. Ale stejně jsem tuto novelu přečetla jedním dechem i když už jsem věděla jak to skončí. Nadaný žák je též velice dobré dílo, člověku se občas ani nechce věřit jak jsou některé děti kruté. Tělo mě po dvou tak skvělých novelách tak trochu sklamalo, ani jsem ho nedočetla do konce, protože jsem se při něm strašně nudila. Zato Dýchcí metoda nemá chybu, ze začátku jsem se obávala že bude stejně nezajímavá jako Tělo, ale díky bohu to tak nebylo. Dýchací metoda je velice dobrá novela která mě velmi zaujala a porod bezhlavé ženy naprosto nemá chybu.

90%

**Merykara**
13.4.2005, 22:32
Kniha Čtyři roční doby   
Čekala jsem něco vícKNIHY

Jakmile se řekne temná věž tak se mnoha lidem vybaví lkvělé dílo od Stephena Kinga, tak když sem na ni slyšela tolik chvály rozhodla jsem se že si ji tedy také přečtu. Čekala jsem nějaký skvělý román který mě uchvátí od první stránky-v tomto ohledu mě velmi sklamal. Děj je sice umístěn v zajímavém světě plném různých zajímavých věcí a osob, ale chybí mu poutavost a rozmanitost. Upřímně musím říci, že jsem se v některých pasažích dokonale nudila a musela jsem se přemoci abych knihu vůbec přečetla. Toto je jedna z mála knih od mistra hororu, kterou musím zkritizovat, ale jinak to prostě nejde. Musím říct že nudnost prvního dílu mě naprosto odradila od dílů ostatních. Časem si ale chci přečíst i druhý díl a doufám že nebudu tak sklamaná jako u téhle knihy.

60%

**Merykara**
13.4.2005, 22:13
Kniha Temná věž: Pistolník   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Fanynka číslo 1
To!!!!!!!!
Žádné obyčejné auto
4 roční doby a každá je jiná
Čekala jsem něco víc

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena