Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Stanislav Nejezchleb
Skvělá pohádkaKNIHY

Dračí oči je sice pohádka pro malé děti, ale teda malé dítě bych to číst nenechal. Je to děsivý příběh plný tajemství, úkladů a hrdinství. Spíše než pohádka je to příběh o závistivém bratrovi a temném čaroději, který (jak jinak) touží po moci.
Po prvních stránkách čtení mne opustila počáteční nedůvěra k tomuto dílu a zhltnul jsem ho téměř za den (ještě v době, kdy byl čas). Vřele doporučuji, ale typický King to tedy není.

60%

Stanislav Nejezchleb
14.5.2004, 11:53
Kniha Dračí oči   
Paralerní světyKNIHY

Boj mezi dobrem a zlem je námětem věršiny knih a paralerně existující světy se objevují také v mnoha sci-fi knihách. Stephen King pojal své paralerní světy, pardón Teritoria po svém.
Příběh Putujícího Jacka, který hledá Talisman, aby zachránil svoji matku před rakovinou, je nádherně napsán. Putující jack a jeho přítel vlkodlak bojují s nepřítelem na obou frontách - ve skutečném světě a ještě skutečnějším světě - Teritoriích. Předměty z jednoho světa se po projití do jiného světa mění ve zcela nečekané předměty.
V této knize je také happy end (pardon všem, co ji ještě nečetli) a druhé pokračování příběhů Putujícího Jacka - Černý dům je snad eště lepší. Talisman je spíše pro mladší čtenáře a Černý dům je klsickým hororem se vším všudy.
Hodnotím velice kladně doporučuji.

90%

Stanislav Nejezchleb
13.5.2004, 12:57
Kniha Talisman   
Psychokineze existuje!FILMY

Příběh pubertální dívky,kterou doma terorizuje její matka, náboženská fanatička. Spolužáci jsou, jako většina dětí, velice krutí ke každému, kdo je "jiný". Šikana ovšem v tomto případě narazila na opravdu jinou dívku. Ta má velice rozvinuté psychokinetické schopnosti a sprvní menstruací tyto schopnosti nabývají na síle. Nátlak ze strany matky a spolužáků vyvrcholí na plese, kde je předevšemi zesměšněna a ponížena. Brání se jak umí - začne zabíjet a ničit. Nejprve se tomu brání, ale po chvíli nalézá v zabíjení jakousi zvrácenou radost a dokoná své dílo zabitím většiny spolužáků a učitelů.
Útlá prvotina Kinga jistě stojí za přečtení a hodnotím velice dobře i tento film

90%

Stanislav Nejezchleb
11.5.2004, 10:20
Film Carrie   
Katastrofická vizeKNIHY

Tato velice útlá kniha (na Kinga až příliš) je nádhernou ukázkou toho, kam až můžou zajít televizní soutěže, jestliže to všechno půjde tak, jak to jde dnes. Samozřejmě přeháním, ale kvalita dnešních televizních soutěží .... No coment.
V této knize není nadpřirozeno, je to klasický vojensko katastrofický příběh z budoucna a ukazuje mimo jiné i sílu média zvaného televize, které dokáže udělat z každého to, co si usmyslí a není obrany. Příběh lovců lidí, kteří štvou svoji oběť, aby si ulovili něco jiného, než jsou zvířata (ta už mimochodem nejsou ani v rezervacích). Ovšem z lovců se postupem času stává lovná zvěř a poměr sil se vyrovnává. Ovšem oproti filmu hlavní hrdina řeší problém ukončení lovu poněkud jinak. Je to zvíře zahnané do kouta mašinérií médií a zfanatizovaným davem a to reaguje poněkud jinak, než si lovec přeje. Vynikající, ikdyž kratší než bych chtěl.

90%

Stanislav Nejezchleb
11.5.2004, 10:13
Kniha Running Man   
Nuda, nuda, šeď, šeďFILMY

Jak říká klasik J. da Cimrman - Škoda času a peněz. Ukázka toho, jak z vynikajicí knížky lze udělat velice podprůměrný film. Děj prakticky neodpovídá vůbec knize a americký happy end je jen tou pomyslnou "třešničkou na dortu" ubohosti filmu. Teda ne, že by Arnold točil nějaké duchaplnější filmy, ale na nějaký se občas i koukat dá. Ovšem běžící muž je, podle mého názoru, opravdu ztráta času i pro skalní příznovce Arnieho.

10%

Stanislav Nejezchleb
11.5.2004, 10:06
Film Běžící muž   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Skvělá pohádka
Paralerní světy
Psychokineze existuje!
Katastrofická vize
Nuda, nuda, šeď, šeď

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena