Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
LubR
Kniha na plátněFILMY

Poštěstila se mi vcelku zvláštní příležitost: kino jsem navštívil zrovna v průběhu čtení novely. Pokud by to někdo chtěl také zkusit - varuji - není to nejlepší nápad. Jít na napínavý film, kdy víte jak se věci mají, co bude následovat a co se které postavě honí hlavou není ideální pro silný autentický zážitek. Spíš si připadáte jako nějaký kontrolor na pracovním promítáním a sledujete, jestli tam někde náhodou nevypadl záběr.
Byl jsem zvědavý, jaké to bude vidět "ve skutečnosti" to, co si jenom představuji při čtení knihy a jak si asi filmaři poradili s převedením příběhu, v němž velkou roli hraje časté přemýšlení, rozjímání, dumání a vnitřní dialogy hlavního hrdiny, na filmové plátno. Myslím, že si s tím poradili vcelku dobře. V první části film kopíruje knihu krok za krokem téměř doslovně. A vlastně kromě závěru, který je jiný než v knize, se tvůrci filmu drželi téměř úzkostlivě literární předlohy. Těžko říct, jestli z respektu ke slavnému literátovi nebo ze strachu před naštváním jeho fanouškou, pokud by snad Mistra příliš předělali.

70%

LubR
6.5.2004, 10:46
Film Tajemné okno   
Velmi působivý filmFILMY

Když jsem tento film viděl poprvé (na doporučení jedné kamarádky z kazety z videopůjčovny), neobyčejně silně na mě zapůsobil. Po zhlédnutí nějakého filmu jsou obvyklé tři zásadní reakce: líbil, nelíbil a nezapomenutelný. Tenhle patřil jednoznačně do třetí kategorie. Po jeho skončení je divák plný dojmů a myšlenk a zůstává i jakoby fyzicky zasažen právě doznívajícím prožitkem. To se daří jen málokterým uměleckým dílům, i mezi těmi nejlepšími. Je prada, že člověk musí být pro sledování tohoto žánru vhodně naladěn a musí přistoupit na jeho pravidla. To znamená nehodnotit všechno přísně racionálně, neošklíbat se nad nadpřirozenem, tolerovat drobné dějové nelogičnosti a nechtít všechno chápat do důsledků. Právě s těmito jevy jsem se setka při druhém shlédnutí filmu, když ho dávali v telvizi. Tehdy už jsem věděl, o co v něm jde, jak dopadne a více jsem si všímal detailů a souvislostí, takže dojem a překvapení už nebyly tak silné. Přesto ho stále považuji za jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděl.

100%

LubR
2.5.2004, 11:50
Film Zelená míle   
Velmi působivý filmFILMY

Když jsem tento film viděl poprvé (na doporučení jedné kamarádky - z kazety z videopůjčovny), neobyčejně silně na mě zapůsobil. Po zhlédnutí nějakého filmu jsou obvyklé tři zásadní reakce: líbil, nelíbil a nezapomenutelný. Tenhle patřil jednoznačně do třetí kategorie. Po jeho skončení je divák plný dojmů a myšlenek a zůstává i jakoby fyzicky zasažen právě doznívajícím prožitkem. To se daří jen málokterým uměleckým dílům, i mezi těmi nejlepšími. Je prada, že člověk musí být pro sledování tohoto žánru vhodně naladěn a musí přistoupit na jeho pravidla. To znamená nehodnotit všechno přísně racionálně, neošklíbat se nad nadpřirozenem, tolerovat drobné dějové nelogičnosti a nechtít všechno chápat do důsledků. Právě s těmito jevy jsem se setkal při druhém shlédnutí filmu, když ho dávali v televizi. Tehdy už jsem věděl, o co v něm jde, jak dopadne a více jsem si všímal detailů a souvislostí, takže dojem a překvapení už nebyly tak silné. Přesto ho stále považuji za jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděl.

100%

LubR
2.5.2004, 11:49
Film Zelená míle   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Kniha na plátně
Velmi působivý film
Velmi působivý film

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena