Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Esk
ZubyKNIHY

Právě novou povídkovou sbírku Dolanův Cadillac jsem ještě nedočetl, jsem zhruba v polovině. Po přečtení Zubů mi nedalo sem něco napsat. Opravdu výborná humoristická povídka, která přesně zhmotňuje Kingovského ducha. Zuby na klíček s oranžovými botkami a psími dečkami... uch!
Ostatní povídky krom mstivě vražedného Dolanova Cadillacu mě zatím tolik nedostali, snad Taťka...

Hodnocení se vztahuje na ZUby.

To že Beta rozdělila knihu opět ve dví (dohromady počítám skoro šest set Kč) je trestuhodné, snad jenom je kniha lehčí na vození s sebou, ale čtu zásadně doma, v MHD se mi při čtení chce blinkat a vůbec doma je nejvíc klidu. Beto, ty zlodějská děvko!

100%

Esk
17.5.2004, 12:08
Kniha Noční můry a snové výjevy   
Hmmm ToKNIHY

To je pro mě nejlepší kniha od S. Kinga a jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl vůbec.

To jsem dlouho odkládal na konec knihovničky - 1060 stran. Nakonec sem však nelitoval 1060 stran mi přišlo málo. Jelikož čtu pomalu strávil jsem s knihou, s Penywisem a partou smolařů více jak měsíc. Bylo mi líto se s nimi loučit. V žádné jiné knize Stephena Kinga, a to jsem jich přečetl zhruba 22, jsem se tak nesžil s postavami a u žádné jiné knihy, pozor! jsem se opravdu nebál.

To vypráví příběh party smolařů, kteří jediní vnímají mocné zlo které zabíjí děti v městečku Derry. Zároveň popisuje dvě časové linie, partu jako děti a jako dospělé. Nejprve vystrašené děti se rozhodnou zlu čelit. Jeho porážka však není definitivní a tak se po letech opět schází, aby zlo konečně vymítily.

To je mistrovské dílo, se skvělou atmosférou, dokonale vykreslenými postavami, skutečně děsivým zlem a dobrým ač trpícím dobrem a předevsím plné magie, lásky, touhy, strachu a nám všem už chybějícím dětským pohledem na svět (předpokládám že mladší čtenář by u knihy zcepeněl).

Filmové zpracování značně pokulhává za knihou, stálo by za to zkusit to znovu s lepšími herci (i když typově mi docela sedli) a lepšími efekty. Ostatně film byl sestřih seriálu, který u nás pokud vím neběžel, takže není proč se divit.

Každému kdo neví co je strach doporučuji definici strašeného a strašidla, tuším v první mezihře, kdo to pochopí, strachu si užije dositosti.

Já se jen bojim, že S.King už nic lepšího nenapíše.

100%

Esk
14.5.2004, 13:10
Kniha To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Zuby
Hmmm To

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena