Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Miroslav Ševčík
Další v řaděKNIHY

Temnou věž zrovna neberu jako vrchol Kingovi tvorby, ale líbí se mi myšlenka, že autor chce mít nějaké monumentální dílo, kde se mu jakmsi záhadným způsobem (který prý ani on nedokže vysvětlit) spojují jeho knihy v celek. Kniha nastiňuje blížící se konec a postavy to vědí. Zvlášť dojemný je scéna, kdy Jake a otec Callahan jdou zachránit Susannah a vědí, že oba nemají šanci přežít. Bravurně napsané! Trošku zvláštní mi připadá pasáž, kde vystupuje sám King. Připadá mi to jaksi nemotorné. Na jednu stranu to dává dílu jistou autentičnost, ale na druhou to zbytečně komplikuje. King na konci dokonce umírá po srážce s dodávkou (to se doopravdy stalo, ale King přežil, navíc to bylo na jiné silnici) Takže na závěr bych dodal, že mě kniha bavila. Dozvíme se několik nových informací, ale stále to není ono. Svědectví bylo ucelenější a nemuselo být tak dlouhé. Pro ty, co se jim TV líbí od začátku budou nadšení. Pro ostatní je to další průměr.

80%

Miroslav Ševčík
11.3.2006, 18:58
Kniha Temná věž VI: Zpěv Susannah   
Pátá čtvrtinaKNIHY

I když nemám Kingovi povídky zrovna v lásce, Pátá čtvrtina je směs průměrných až nadprůměrných příběhů. Zatím jsem neměl tu čet přečíst Dolanův cadillac, abych mohl mít celistvý názor, ale myslím, že je to slušná sbírka, kterou stojí za to si přečíst. Velmi mě nadchl Dům v Javorové ulici. I když je pointa jasnější ned Slunce, je to dokonale vypravěčsky zpracované. Přímo jsem těm dětem držel palce, aby se zlého otce zbavily. Jen jsem stačil zalitovat, že King nenapsal celý román, už byl konec a já se pustil do dalších skvělých vypravování. U Desátníků se samozřejmě musím pozastavit a srovnat s nekuřáky a.s. Nekuřáci jsou sice mnohem lepší, ale to je tím, že působí realističtěji. Ono vidět za bílého dne Netopýra asi není sranda. Pouze mě zde vadilo až nadměrné přopomínání kouření, jako by čtenář nepoznal, že se o kouření točí celé vypravování. No a naposled bych se zastavil u Umneyho posledního případu. Skvěle napsané, možná místy těžkopádné, ale skvělé. Viděl a četl jsem pár podobných příběhů, ale tenhle přichází s několika novými věcmo. Stephen King je prostě Mistr vypravěč.

80%

Miroslav Ševčík
5.2.2006, 18:23
Kniha Noční můry a snové výjevy   
Bylo to konečně něco jiného!!!KNIHY

Když jsemtuto knihu četl, myslel jsem že vní budou opět narážky na Temnou Věž. Ale to ne!! Konečně se mistr uvolnil z jejích spárů a napsal knihu, která je úplně jiná než předchozí. Pořád něco čekáte a ono nic. A pořád nic a nic. Stále jste napjatí a najednou kniha končí a nic. Tady je vidět, že i když tu žádný konec není je to napínavá a zajímavá kniha. Jak to tak vypadá i kdyby King napsal škvár, v jeho rukou to bude božské dílo. On dokáže prostě vše!!!

80%

Miroslav Ševčík
2.12.2004, 10:58
Kniha Z buicku 8   
Opravdu otřesné!!!!FILMY

Fuj! No to byla ale blbost! Právě jsem se dokoukal na tu otřesnou blbost. Ten film je něco tak stupidního, že kdybych ho viděl od Kinga jako první sekl bych s ním a už bych ho nikdy nechtěl vidět. Postavy jsou úplně hrozné. Trvá to 6 hodin a já se s těmi postavami vůbec nemohl sžít. Jediné, co v tomto filmu je užitečné je píseň Golden Years od Davida Bowieho, která plní úvodní znělku filmu. Doporučuji, abyste se na něj opravdu nedívali. Je to to nejhorší, co od Kinga můžete vidět. A že jsem od něj viděl už filmů dost!

10%

Miroslav Ševčík
24.7.2004, 14:44
Film Zlaté časy   
Mohlo to být i lepšíKNIHY

Když před mnoha lety zachránili čtyři kamarádi malého retardovaného hocha Dudditse, ani netušili, jak je to všechno změní. Teď, jako vždycky každý rok si vyjíždí tito čtyři nerozluční přátelé do malé chaloupky na lov. Když ale dva z nich jedou na nákup a druzí najdou ztraceného lovce, výlet nabere nečekané obrátky. Z lesa uniká zvěř a policie vyhlašuje karanténu. Přistáli totiž mimozemšťané! Ti ale vylézají ze zadku a poté vybuchují na červenou houbu, kterou vdechne zase někdo jiný, v žaludku se vylíhne další atd… A navíc jsou tu i humanoidi, kteří mohou vlézt do vaší mysli. Jeden se zabydlí u jednoho z přátel a porazit ho může jen Duddits, který jim dal zvláštní schopnosti, díky kterým byli všichni spoutáni k sobě pomocí pavučiny snů. Mimozemšťané chtějí obsadit hlavní nádrž vody a rozšířit se do města. Nakonec všechno dopadne dobře i přesto, že jim v tom bránil samotný napolo šílený kapitán policie.
V této knize se King opravdu vytáhl s nadávkami, Bobrovy výrazy jako sračkotchoř, polib mi drdol a Kristovy banány se jen tak nezapomenou. Skvěle vypracované postavy jsou u Kinga samozřejmostí, ale zde je dotáhl opravdu do detailů. Stručně řečeno, skvělá kniha ale mohla by být ještě trošičku lepší :)

70%

Miroslav Ševčík
31.5.2004, 10:11
Kniha Pavučina snů   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Další v řadě
Pátá čtvrtina
Bylo to konečně něco jiného!!!
Opravdu otřesné!!!!
Mohlo to být i lepší

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena