Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Roman Kolařík
SuperFILMY

Krásný a sugestivní příběh. Film skvěle vystihuje jak postavy, tak i prostředí, ve kterém se odehrává.Při závěru jsem měl pocit, že mě nedojme tak jako kniha, ale ono to i ve filmu fungovalo. Ale co je skutečně šokující je ta tříhodinová délka, která prostě nenudí.Jen škoda, že ve filmu nebyla ta autobusová nehoda.

100%

Roman Kolařík
5.9.2004, 15:30
Film Zelená míle   
Smradlavé a zábavnéKNIHY

Přímo hnilobou nasáklý mrazák, který ukazuje zombie-horor trošku v jiném, ale o to působivějším světle(nebo spíš tmě). Moc povedené je hlavně nervy drásající snaha o oživení milovaného syna a jeho následný vražedný comeback, který nevede k ničemu jinému než k šokujícímu a otevřenému zakončení.

90%

Roman Kolařík
5.9.2004, 15:18
Kniha Řbitov zviřátek   
King je mistrKNIHY

(ale "TO" už všichni dávno víme)
Když jsem si To poprvé pujčil v knihovně, na 1054 str. to nevypadalo. Až doma jsem se dozvěděl tuto ne moc radostnou novinku. Popravdě se mi do toho moc nechtělo, ale i tak jsem tomu dal přednost před Christinou. Začátek mne naprosto uchvátil, ale po další vraždě toho teplouše mě ta zdlouhavá první část začala lést , teď už ani nevím proč, na nervy. Tak jsem s ní se zklamáním praštil. Po Christině jsem se k To naštěstí vrátil. Po první části mě To naprosto dostalo. Tolik pekelné a někdy i úchylné fantazie kolik tam King skvěle naplácal se mu už bohužel nikdy nepovedlo. Na hlavní postavy jsem si tak zvykl, až se mi chtělo brečet, jak jsem To dočítal, protože mi nostalgicky připomínali mé vlastní zážitky(mimo Pennywise samozřejmě).
Mimochodem film je oproti tomuto hororovému veledílu naprostý odpad.

100%

Roman Kolařík
5.9.2004, 15:01
Kniha To   
Docela zábavnéFILMY

Knihu jsem četl asi před dvěma roky, moc se mi líbila a tak jsem byl zvědavý jak dopadne jeho filmové zpracování. Trailer PS byl OK, ale recenze moc ne. Tak jsem se do kina raději nevydal, ale teprve včera jsem si to půjčil ve videopůjčovně amusím říct, že tak to špatný nebylo. Efekty a atmosféra byla skoro taková jak, jak jsem si představoval, teda kromě "Jonesyho skladiště", ale na to si skoro každý stěžoval, jo a ještě herce co hrál Jonesyho bych radši vyměnil za herce co hrál Bobra.
Vcelku mě Pavučina snů nijak neohromila, ale vzhledem k tak špatným recenzím mě dost pobavila.

60%

Roman Kolařík
5.9.2004, 14:27
Film Pavučina snů   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Super
Smradlavé a zábavné
King je mistr
Docela zábavné

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena