Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
EDDIE
Ten vzadu s kosou...KNIHY

King o smrti. O smrti náhodné, bezúčelné, osvobozující. Též uvidíme Věž v poli rudých růží. Povídky jsou dobré, ale těch které strhnou tak, že nemůžete jít spát než dočtete ubylo. Přesto Ur, Míle 81, Duna nebo Zelený bůžek agónie jsou tak dobré jako ty staré kousky kdysi. Vypravěč je strejda Steve pořád nepřekonatelný.

80%

EDDIE
20.3.2017, 14:26
Kniha Bazar zlých snů   
Běžec zpomalujeKNIHY

Literatura o síle literatury. King dokonalým způsobem popisuje čtenářovu závislost. Bellamy je dalším skvělým vyšinutým fanouškem, tentokrát pasoucím po nevydaných dílech ságy Johna Rothsteina o jakémsi Jimmym Goldovi a velice snadno se do této jeho posedlosti vcítit. Propojení s Hodgesovou partou funguje skvěle a celkově je příběh dokonce mnohem zajímavější. Mrazivé návštěvy u Hartsfielda na pokoji vnadí na další díl, kterým strejda Steve chce očividně sklouznout zpět do mysteriózna.

90%

EDDIE
3.5.2016, 09:40
Kniha Právo nálezce   
KKK Kvalitní Kingovská KlasikaKNIHY

Atmosférická klasika s parádně zvládnutým vyprávěním, které pomalu a postupně graduje. Revival připomíná Kingovy starší věci. Koketování s elektřinou (Tesla styl) i velkými starými (Lovecraft) ve světě za závojem racionality mi sedí. Není to horor, jen příjemně mrazivý příběh o postižených lidech, kteří za odměnu, k vyléčení šarlatánským knězem dostali i lístek do pekla pro sebe i své nejbližší. Užívejme si života, dokud to jde.

90%

EDDIE
17.11.2015, 13:57
Kniha Revival   
Tlusťoch vs. teroristaKNIHY

V závěru neskutečně strhující jízda. King ladně vplul do detektivních románů (hororu tu najdete jen drobet) a znovu zabodoval. Pan Mercedes není jako klasická Kingovka, zůstalo poutavé vyprávění, ale popis "vyšetřování" a soustředěnost na detaily je neobvyklá. Počítačové čáry jsou zvládnutné poměrně slušně. Kermit Hodges je skvělá postava (do jeho bot by parádně zapadl bohužel již zesnulý Philip Seymour Hoffman) a jsem rád, že se s ním ještě sejdeme. Holly se pak v závěru musí zalíbit každému a doufám, že ji v dalším díle uvidíme také (očividná USA verze Lisbeth Salander). No a samotný mercedesový vrah byl hnusný, nesympatický zmetek, což je u Kinga netradiční velmi. Jeho záporáci patřili ke skvělým postavám, tenhle je tu prostě jen zlý... snad na tomhle detailu do příště zapracuje.

80%

EDDIE
28.10.2015, 09:53
Kniha Pan Mercedes   
Dobrou noc...KNIHY

Steve King je jako AC/DC, pořád hraje to samé. Což nemusí být nutně na škodu, jen už prostě tolik nepřekvapuje. Doktor Spánek jede po třech liniích. Dannyho Torrence, přeživšího Overloocku, malé Abry Stoneové a takzvaného Pravého rodu, přičemž poslední jmenovaná je jednoznačně nejslabší. Víc než upíry sající vzácné "mojo" připomínají bandu Cigánů (ze Zhubni) a jako padouši za moc nestojí. To první linie s nepřítelem jménem chlast, to je jiné kafe. Strejda Steve ví, Steve zná. Sám ochlasta byl. I proto je Danův rozjezd asi nejlepší pasáží knihy a je možná škoda, že kniha není jen o tom a klouzá do fantastična ve stylu Žhářky, když se pomalu vybarvují schopnosti malé Abry. V rámci multi vesmíru Temné věže jde jen o další příběh o bořitelích s návazností na jeden z Kingových nejúspěšnějších hororů. Pořád je to ale skvělé počtení.

80%

EDDIE
10.5.2014, 12:02
Kniha Doktor Spánek   
  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7    Nejstarší /Celkem stran: 7
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Ten vzadu s kosou...
Běžec zpomaluje
KKK Kvalitní Kingovská Klasika
Tlusťoch vs. terorista
Dobrou noc...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena