Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Curly Chameleon
MasoxKNIHY

Další geniální knížka a podle mě, také jedna z nejlepších. Podívejte se už jen na tu jednoduchou zápletku příběhu. Já Ti prodám něco po čem toužíš za dobrou cenu a Ty za to uděláš jen malý nevinný žertík, co si víc přát?? A jaká je z toho potom skvělá knížka, no nádhera. Od prvních stránek se mi četla vážne výborně a Pana(vážně z velkým P) Gaunta jsem si hned zamiloval. Závěr je dost brutální a hektický.. a že to King vážně umí.. Pučoval jsem ji i kámošovi „neKingařovi“(on spíš Harryho Pottera, mimochodem taky jsem čet všech pět, ale uznejte kam se hrabe Voldemort…) a taky ho vzala, tak pak zjistil že má jeho mamka doma Osvícení a nějakou sbírku povídek, myslím že to byl Policajt z knihovny a Sluneční pes, tak jsem ho pěkně nakazil…) Všem vřele doporučuju!

P.S.-Tohle si 100% vážně zaslouží

100%

Curly Chameleon
8.2.2005, 20:16
Kniha Nezbytné věci   
Tajemné oknoFILMY

Spisovatelu Martovy Rainimu se hroutí život. Hned na začátku filmu vidíme jak načapá svoji ženu s milencem. Střihem se pak dostáváme o půl roku dál do jeho „bejváku“ v lese u jezera Tashmore. Jednoho dne si chce Mart dát šlofíka, ale probudí ho bouchání na dveře, v osobě Johna Shootera(jinak ještě jsem se nezmínil o tom že Marta si zahrál skvělý; musím říct opět skvělý, protože filmy jako Střihoruký Edvard, Devátá brána, Ospalá díra…tak ty mám rád; Johnnny Depp a kdo to viděl uznejte, vážně týpek jak stehno, málo koho si tam umím představit…), který ho obviní z plagiátorství, nechávámu před dveřmi ležet svou(jeho) povídku a dá mu tři dny na to, aby dokázal, že povídku napsal sám. Znovu se setkají a Mart zjistí, že jeho povídka je o rok mladší, ale Shooter pořád tvrdošíjně trvá na tom, že je to krádež a žáda o důkaz v podobě časopisu, kde by podle Marta, určitě měla jeho povídka být. Atmosféra začíná houstnout…No a dál už to stejně určitě znáte co se ze Shootera(Shoot her) vyklube..

Film je vážně dobrej, atmosféra z něj jenom srčí. Jak už jsem napsal Depp vážně exceluje a tenhle film, patří podle mě určitě k těm lepším, které byly podle předlohy Kinga natočeny.

90%

Curly Chameleon
8.2.2005, 20:11
Film Tajemné okno   
KouzelnýFILMY

Knížku jsem zatím bohužel nečetl, tak můžu hodnotit zatím jenom jako divák. Film se mi ohromně líbil, podle mě má v sobě totiž jakési skryté kouzlo(a navíc Anthony Hopkins co si víc přát…). Viděl jsem ho asi 5x a neomrzelo mě to. Je to prostě pěkná pohadká, ale taková zvláštní..

90%

Curly Chameleon
7.2.2005, 22:47
Film Srdce v Atlantidě   
PPDDKNIHY

Žádnej kravál, žádný hraní

Pavučina snů patří k mojim hodně oblíbeným Kingovým počinům. Hned ze začátku mě zaujali Bobrovi hlášky(Jako kristovy banány, Kurvaroma, polib mi drdol, Kunda v cirkulárce – to je teda nářez, mongoloidní idiot, retardárna…), je škoda že se ho tak brzo musíme vzdát. Knížka je o čtyřech kamarádech, které v dětství spojila zvláštní náhoda v podobě Dudditse(s Bobrem moje oblíbený postavy), je vážně kouzelnej) a mají ho stále i když dospějí. Každý rok jezdí na loveckou chatu do severních lesů v Maine. Když tu znenadání…zabloudí k nim do chatrče cizinec a mele o světlech na obloze…ze všeho se pak vyklube Pan Šedý a Duddits a jeho kamarád( jménem mi bohužel utkvěl jenom Bobr..)musí zachránit svět od nákazy. Děj je hrozně strhující a skladiště paměti je taky hodně zajímavé. A telepatie? Tak to jsem taky čuměl…

Vřele doporučuju, všem!

P.S. - Fil jsem taky viděl a taky se mi moc líbil, ale to zase někdy jindy...

100%

Curly Chameleon
7.2.2005, 22:43
Kniha Pavučina snů   
GeniálníKNIHY

To nemoch napsat člověk, to byl vážně KING!

...Klaun ho chytil za paži. A George viděl, jak se klaunova tvář mění. To, co spatřil potom, bylo tak strašné, že jeho nejhorší představy čehosi ve sklepě vedle toho vypadaly jako krásné sny; to, co spatřil, ho v mžiku připravilo o rozum." Vznášejí se,"zabručela zastřeným hlasem ta věc v jímce... Tak tohle na vás čeká už na stránce 21 a dohromady je jich 1061, já to zvládnul za 4 dny a Vy? Pozor balónky a klauny jsem nechtěl na delší dobu ani vidět.

WOW, takhle maximálně geniální knížku jsem vážně ještě nečet. Smekám. Příběh je dost hrůzostrašný a v posledních 300 stránkách jsem se bál ohlídnout...co kdybych viděl balónky...Příběhy dětí za mlada jsou vážně kouzelný, byl jsem z toho vážně unešenej, až nebudu mít co číst určitě se mám k čemu vracet...

Doporučuju všem až na mojí ségru, došla asi na stranu 220 a spotřebovala tak troje pampers...

100%

Curly Chameleon
7.2.2005, 21:50
Kniha To   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Masox
Tajemné okno
Kouzelný
PPDD
Geniální

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena