Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Petra Jančíková
Hornické městečkoKNIHY

Po silnici číslo 50 ujíždějí nemilosrdným letním vedrem lidé, kteří do svého cíle nikdy nedojedou. Mrtvá kočka na dopravní značce značí městečko Beznaděj a pokud vás zastaví policista Collie Entragion, začíná pro vás ta nejhorší noční můra. Malý David Carver věří v Boha a díky němu také pochopí, co se zde, v hornickém městečku vlastně děje. Duch, démon nebo něco podobného jménem Tek zabíjí lidské jedince. Ať už sám v těle člověka nebo zvířete nebo pomocí kamenů Ten kehů. David a několik lidí, kteří přežili, nakonec najdou cestu, jak se dostat pryč. Pryč od mrtvých těl a zabíjejících zvířat. Každý z vás si pod pojmem BEZNADĚJ představí něco jiného. Po přečtení toho díla uznáte, že to, co jste pokládali za nejhorší, není ani malý zlomek toho, co prožívají ti lidé. Kombinuje tam prvky hororové (pověšená těla na hácích), trošku fantasy (démoni), náboženství (pomoc Boha), ale také zapojí obyčejné příběhy cestujících (stopařka, motorkář, rodina na výletě).

90%

Petra Jančíková
5.2.2006, 12:42
Kniha Beznaděj   
Soutěž pro náročnéKNIHY

Je tu nová soutěž!!! Vybraný počet chlapců či mužů musí ujít určitou trasu. Na tom není nic výjimečného. Existují ale pravidla, která je nutno dodržet. Chůze soutěžícího nesmí klesnout pod určitou rychlost a pohybovat se smí jen po vytyčené trase. Za nedodržení pravidel následuje napomenutí. Třetí napomenutí je limitem, kterého se vám smí dostat, jinak to pro vás znamená vyřazení ze hry. Soutěž se pořádá vždy jednou ročně a její historické prameny uvádějí, že do cíle dorazil vždy jen 1 člověk. Vítěz získává výhrou, cokoli si přeje. Má však na vítězství ještě sílu? Nebo jeho jediným přáním je zůstat naživu? Na startu se už hromadí stovka soutěžících. Každý obdrží své číslo, lahve s pitím a tuby s energetickými koncentrátovými pastami. Vojáci jsou připraveni na pásácích pro dozor nad soutěží. Major všem popřeje štěstí. Major, hlavní strůjce a bůh této soutěže, ke kterému "všichni" shlížejí. Vyráží se. Záleží na výšce, váze, síle nebo taktice? To nikdo neví. Na začátku všichni oplývají nadšením, smíchem a radostí, že právě oni byli vybráni. stačí ale křeč v noze a ... Sedmičko, sedmičko, varování!!! Vojáci zvedají pušky a nekompromisně střílejí. Zbývá 99. Cestu jim komplikuje hlad, počasí, roztrhané boty. Vyhublí, bosí, bez nálady. Psychika - silně poznamenaná, nervy - silně narušené. Není divu, že zbylí jedinci jsou schopni všeho - utéct do lesa, mezi diváky nebo alespoň zastřelit vojáka. Hlídací garda má oči jako ostříž a kdo narušuje řád, zaslouží TREST a to ten nejvyšší (nespatří již své blízké). Dochází k potyčkám mezi soutěžícími, ať již slovním nebo tělesným nebo naopak k objetím, ruky podáním a slibům. Smrt ve všech vyvolává pocity srdcervoucí, radostné z ubývajících konkurentů nebo přímo pomstychtivé. Už jen 40 mil do Bostonu. Kdo? Kdo má ještě sílu dojít? ... Na mě tato kniha hodně zapůsobila. Ze začátku je dílo takové monotematické, děj v podstatě není nijak zajímavý. Ale později,když je více rozvedena psychika, citový nátlak a strach, musím říct, že čtenář je nedočkavý, jak to vlastně všechno dopadne. No a závěr? Závěr je opravdu originální sám o sobě:-) Mě osobně se takovéto konce moc líbí.

90%

Petra Jančíková
5.2.2006, 11:52
Kniha Dlouhý pochod   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Hornické městečko
Soutěž pro náročné

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena