Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Martin Sýkora
Talisman nadvakrátKNIHY

Na počátku této krátké recenze musím vysvětlit ten titulek a zároveň se na dálku omluvit autorovi! Ano je to tak, knihu Talisman jsem četl nadvakrát( ne nakvadrát). Poprvé mne příběh chlapce, toulajícího se po pláži moc nezaujal, ale když přišel čtenářský hlad, pustil jsem se do toho znovu a ejhle: vynikající až strhující příběh mne opět přesvědčil o Mistrově genialitě a slíbil si, že už žádnou knihu jen tak neodložím.

90%

Martin Sýkora
20.12.2006, 19:28
Kniha Talisman   
Tommyknockers - filmFILMY

Po shlédnutí tohoto snímku jsem byl opravdu dost nemile překvapen. Kniha je napsána tak, že se člověk musí opravdu, ale opravdu(haha) hodně snažit, aby se od ní na chvíli odtrhl. Film jsem sháněl jako obvykle ihned po přečtení knihy. Dělám to tak obvykle proto, abych si porovnal své pocity a představy z četby se zpracováním filmařů. Prostředí( exteriéry i interiéry) filmu je vybráno docela působivě, odpovídá popisům z literární předlohy, také postavy jsou vybrány poměrně věrně, ovšem děj samotný, pokud člověk přivře oči před nutným zhuštěním dějové linky příběhu, nedosahuje kvalit knihy ani omylem. Záhadná věc v lese, jíž hlavní hrdinka odkrývá, je tvůrci znázorněna spíše jako miniatura jakéhosi severoafrického betonového sídliště než kosmická loď z neznámého materiálu a její "odlet" příliš připomíná laciné efekty z dob Flashe Gordona. I z dalších scén je znát, že se jedná o nízkorozpočtový, spíše televizní film. Je s podivem, že takový autor, jakým náš oblíbený Mistr je, něco takového připustí a neohlídá si, aby jeho dílo bylo przněno těmito levnými parafrázemi. Knihu mám moc rád, je jednou z mých nejoblíbenějších, ale ačkoliv jsem ten film sháněl poměrně dlouho a vytrvale(aha, musím smazat inzerát ve Vetešnictví), byl jsem docela zklamán. Ale i to je poučné. M.S.

50%

Martin Sýkora
15.10.2005, 11:13
Film Tommyknockeři   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Talisman nadvakrát
Tommyknockers - film

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena