Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Petr Medvid
A máme to za sebouKNIHY

Dlouho jsem čekal na vydání posledního dílu až jsem se jako vy všichni ostatní dočkal. Sedmý díl je dějově naprosto výborný a plně napnil moji touhu po poznání středosvěta. Vždy mě fascinoval ten zvláštní nádech, který tento svět obsahuje. Kniha obsahuje několik vynikajících bitev, které jak jsme zvyklí končí výtězným koncem z pár hořkými pilulkami. Samozřejmě, že nejvíc jsem se tešil na okamžik když Roland dojde k Temné věži a stránky, které tento okamžik popisují jsem si vychutnal s pocitem, jako bych sám stál s Rolandem na poli plném růží a slyšel ten jejich zpěv. Konec v nás nechá trochu zmatený pocit, ale sám autor nám nedoporučuje číst poslední kapitolu. Ale tomu asi málokdo odolá. S celou sérií jsem žil několik let a nelituju jediného dne, který jsem strávil nad všemi knížkami. Každý díl byl svým způsobem specifický a mě se neustále promítá v hlavě celá cesta, kterou Roland ušel a jen si říkám, že by i stálo za to shrnout jeho putování do mapy a ucelit tak středosvět. Série ve mě zanechala výborný dojem a zřejmě se do ní pustím znovu. Až je mi trochu líto, že je všemu konec. Naprosto doporučuji a dávám nejvyšší hodnocení, stejně jako každému dílu.

100%

Petr Medvid
1.10.2006, 18:32
Kniha Temná věž VII: Temná věž   
Čekání na poznáníKNIHY

Šestý díl mě celkem potěšil, příběh nám opět rozšíří naše poznání o Středosvětě a o jeho specifikacích. Moc se mi líbila pasáž, ve které Mia vykládá svůj původ. I velmi zábavné je shledání se Stevnem Kingem. Knížka je takový mezistupeň, a proto se už nemůžu dočkat na 7. díl.

90%

Petr Medvid
25.8.2005, 16:30
Kniha Temná věž VI: Zpěv Susannah   
Vlci z CallyKNIHY

Vlci z Cally dokreslují celý příběh, ale spousta otázek zůstává nezodpovězena. Strhující příběh, který se odehravá v malebném městečku Calla, vás doslova uchvátí. Příběh nám odkrývá tajemství propletenosti všech světů a složitosti celého systému. Pátý díl Temné věže se mi moc líbil a hned po Pustinách se stal mojím nejblíbenějším. Doslova mě uchvátily postavy v celém příběhu otec Callahan, robot Andy nebo sekta Manni. Rozhodně všem doporučuji a dávám 100 %.

100%

Petr Medvid
2.1.2005, 14:43
Kniha Temná věž V: Vlci z Cally   
PustinyKNIHY

Kniha pustiny nám přináší opravdu neobvyklí pohled na svět, zatím se mi z celé série líbila nejvíce. Příběh má obrovský spád a obrovské množství nezodpovětených otázek vás nenechá vydechnout dokud knihu nedočtete. Nádherné zobrazení Ludu jako města zkázy na mě ohromným způsobem zapůsobilo stejně jako rozpadající se duše Blaina Mono. Vřele všem doporučuji, je to vskutku vynikající dílo.

100%

Petr Medvid
9.11.2004, 22:11
Kniha Temná věž III: Pustiny   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
A máme to za sebou
Čekání na poznání
Vlci z Cally
Pustiny

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena