Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Martin Plachý
NádheraFILMY

Tento film jsem měl možnost nedávno shlédnout. Mohu říct, že mě absolutně uchvátil. Tento film nemá promyšlený příběh plný zvratů, nemá (až na dvě výjimky) herecké hvězdy, přesto však pouze ignorant může říct, že ten film je o ničem... Nádherná příroda, charismatičtí hrdinové, úžasná hudba...pocit nostalgie...s tímhle filmem se stotožníte, to vám garantuji... Úžasné. Na takovýhle film se nezapomíná. Když přičtu navíc ještě mladého Kiefere Sutherlanda v roli Esa Merilla, musí vám být jasné, že tenhle film nemá cenu si nechat ujít...

100%

Martin Plachý
30.1.2006, 16:26
Film Stůj při mě   
Holčička+Tom "Flash" GordonKNIHY

Je to zvláštní knížka. Není to horror, to ani omylem. Špatné ohlasy na ni jsou spíše proto, že lidé neví co od ní očekávat. Je to psychologická povídka, kterou musíte opravdu zcela chápat, abyste příběhu rozuměli. Já jsem od ní psychologickou pointu očekával, takže mě docela bavila. Každopádně nepatří mezi nejlepší od Kinga Horroru. Doporučuji spíš půjčit v knihovně, než koupit.

70%

Martin Plachý
18.5.2005, 20:07
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
No...FILMY

Inu... Kniha je božská. Než se ale začnete dívat na film,zapomeňte na knihu. Film je pak dobrý. Bohužel, něco tomu (oproti knize) chybí. Klady:Vzhledem k tomu,nakolik je to těžký příběh,to bylo zfilmovaný docela dobře.Jiný romány dopadly hůř.(např. Pavučina snů,Šroťák nebo Kukuřičný děti)Zachovává to alespoň základní linii příběhu knihy.Jso zde také stejné pocity(nostalgie(ta především),strach z neznáma,děti dětičky...).Jsou tam občas taky docela dobrý herecký výkony.(Bev ani Bill mi nepřišli tak špatní, jak říkají předešlí recenzenti).Aspoň Tim Curry jako Pennywise je minimálně tak dobrý, jako Nicholson v Osvícení(a ten byl fakt dobrej).Na druhou stranu mě mrzí, že tvůrci vzali TO jako klauna a nic jinýho.Naštvalo mě taky chabé poražení záporáka pomocí stříbra(jak v nějakým béčkovým vlkodlakovským horroru ze sedmdesátých let :-).Chápu,že Rituál Chüd a světlíky jsou asi hodně těžko zfilmovatelné(je to dáno dobou vzniku(stejně jako chabost některých efektů)a faktem,že to bylo dělané pro TELEVIZI-proto taky doufám, že se brzy objeví nějaký remake pro KINA,kde Chüd i světlíky budou(stejně jako jiný vynechaný scény).Asi to bude mít i třeba přes čtyř hodiny,ale pochybuji,že by to v takovém případě byla nuda a myslím,že by si to leckdo rád odseděl.Taky bych bral větší děsivost,holt my lidi v 21. století jsme otrlejší(mimochodem,je mi 13):-)).

Rozhodně to bylo docela dobré doplnění knihy,především,když člověk nemá čas číst celou knížku(dost z příběhu bylo zachováno)(jestli se našel někdo,kdo knihu přečetl za 3 hodiny,ať se se mnou zkontaktuje,zapíšu ho do Guinessovky :-).Inu, Kingofilové, držte palce nový verzi!!!!

80%

Martin Plachý
7.5.2005, 20:28
Film To   
Sen v knižním vydáníKNIHY

Tahle kniha povídek je skvělá tím,jak si utahuje z racionálně myslícího člověka,a to v dosud nepoznané míře.Představa zubů na klíček,které chrání svého pána,je natolik bizardní,že už skoro ani není děsivá.Nekonečný prst který leze z umyvadla-totéž.Ale představa,že by to měla být noční můra,a vy byste byl(a) její hlavní představitel(ka),je děsivá až moc.Nicméně tyto povídky chytí za srdce(nejspíš) a člověk si je rád přečte i znovu.Doporučuji všem fanouškům Kinga,horroru,thrilleru a čtení vůbec.Prostě pekné.

80%

Martin Plachý
30.12.2004, 20:17
Kniha Noční můry a snové výjevy   
Stopovat se nevyplácíKNIHY

Chudák hlavní hrdina.Co si vybrat?Sebe nebo maminku?Jak byste se rozhodli vy?Ale taky:sloužilo to pouze k postrašení a navíc,každý jednou umře,dřív či později,takže nechci vypadat jako necita,ale podle mě je to vcelku jedno.I když...komu by se zas chtělo umřít?Tak to radši skončím jednou radou,milionkrát omílanou,známou a přece tak často nedodržovanou.Ani když jste v ohrožení života,NESTOPUJTE.Můžete se totiž docela dobře ocitnout v ohrožení ještě větším.A to nejenom v horroru,ale i v reálném životě.Protože když narazíte na ňákýho úchyla,skončí to přinejlepším tak,že vám sebere peněženku,zavazadla,brutálně vás zmlátí,pokud jste opačného pohlaví (ale to ani nemusíte,záleží na situaci a typu člověka) tak vás brutálně znásilní a vykopne z auta někde 100 kilometrů od civilizace.A to je jedno z poselství,obsažených v této povídce(ačkoli se to nezdá a je to řečeno jinak).

80%

Martin Plachý
30.12.2004, 18:19
Kniha Jízda na Střele   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Nádhera
Holčička+Tom "Flash" Gordon
No...
Sen v knižním vydání
Stopovat se nevyplácí

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena