Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Zdeněk Berky
SuperKNIHY

Tak tohle je nejlepsi sbirka povidek, jakou jsem kdy cetl, at uz jde o horror nebo sci-fi a somozrejme i od Steve. Tolik ruznorodych napadu, precetl jsem ji celou za par hodin a kazda byla jedinecna a skvela.
Z tech nej bych vyzvednul zejmena - Šrtoťák, Nekuřáci s. r. o., Noční směna, Kostlivec - ale nakonec bych mohl jmenovat všechny. Takhle si představuju sbírku povídek a ještě když je autorem Steve ...

100%

Zdeněk Berky
24.5.2005, 12:53
Kniha Noční směna   
ZklamáníKNIHY

Tak tohle je z mého pohledu jednoznačně nejslabší kniha, kterou jsou od Mistra četl. Jsou to asi 2 roky, kdy jsem marně po knihkupectvích sháněl nějakou novinku od Steva až jsem konečně na jedno zapomenuté knihkupectví narazil a objevil jsem v něm spoustu Kingových knih, které jsem do té doby nečetl. Dlouho jsem stál a přemýšlel, co si vybrat, nakonec jsem si vybral tuto knihu, i když v druhé jsem držel Pytel kostí, který je, jak jsem zjistil až později, podstatně lepším dílem.
Musím se přiznat, že mě tento román docela hodně zklamal. Při čtení jsem se ptal sám sebe, jestli tohle opravdu napsal Mistr... Spíš mi to připadalo jako takový ženský román z edice Harlekýnek, do té doby než Rose objevila obraz a manžílek Býčka. Potom už se to trochu zlepšilo. Pro mě docela zklamání, pokud se Vam ale tato kniha dostane do rukou jako první od Steva, můžete si být jistí, že ostatní už budou jenom lepší.

60%

Zdeněk Berky
24.5.2005, 12:22
Kniha Rose Madder   
RozpakyKNIHY

S hodnocením této knihy jsem na rozpacích. Tam někde uvnitř se snažím sám sebe presvědčit, že to přece nebylo až tak špatné ( Steve přece špatné knihy nepíše, že :-), ale něco mi říká, že se to tentokrát až tak nepovedlo.
Kniha je rozdělena na 5 částí, které se všechny odehrávají v jiných časových úsecích a zdánlivě spolu téměř nesouvisí. Pokud ale budete číst pozorně, v poslední části by se Vám mělo všechno vyjasnit.
Rozhodně je to vynikající námět i provedení, jen mi přišlo, že po první části ( která je mimochodem dle mého názoru nejlepší a možná by vydala na kompletní samostatný román, kdyby ji Mistr rozvedl a možná by nám trochu osvětlila, jak to s těmi bořiteli vlastně je - rozhodně potenciál tato část má). Ale potom se příběh ubírá úplně někam jinam, vůbec jsem to nečekal a z toho plyne to mé zklamání.Druhá část mě do toho celkového příběhu moc nezapadla a od 3 až k závěru to už bylo zase docela dobrý,ale pořád to nějak nebylo ono a měl jsem co dělat, abych se přinutil dočíst ji do konce, což se mi u Steva do této knihy nikdy nestalo.
Ale určitě to stojí za přečtení, kniha svoje kouzlo má, ale na můj vkus je trochu zmateně napsaná...

70%

Zdeněk Berky
24.5.2005, 11:26
Kniha Srdce v Atlantidě   
Trochu jiná knihaKNIHY

To co mám na Kingovi rád, je ta velká různorodost témat a hlavně jejich originální zpracování. To 100 % procentně platí o této knize.
Protože pokud čekáte klasickou Stephenovu knihu plnou násilí, mysteriózních postav a spousty krve budete nejspíš zklamání, ale myslím ze Vám to bohatě vynahradí vynikající děj, napětí na každé stránce a dokonale vykreslené pocity a myšlenkové pochody hlavní hrdinky - a to je to kniha o třech postavách...
Než se prokousáte pár kapitolama k momentu, od něhož se děj dále odvíjí - říkáte si, o čem ta kniha vlastně asi může být. No a až se stalo, to co se stalo, od té doby jsem nepřestal hltat stránky jednu za druhou a hlavní hrdince jsem držel palce, aby tu svou nezáviděníhodnou situaci i s okolnostmi, které jí byly Mistrem připraveny, ustála. No a když jsem dočetl, byl jsem tak trochu zklamán, že už je konec, ale musel jsem v duchu Stevovi zatleskat.
Myslím si, že by tento román stál za zfilmování - líbila by se mi kombinace herečky Susan Sarrandon nebo M. Pfeiffer a režiséra W. Cravena nebo M.N. Shaymalana

90%

Zdeněk Berky
24.5.2005, 10:58
Kniha Geraldova hra   
PavučinaKNIHY

Pro tenhle román mám teda fakt slabost. Dlouho jsem si myslel, že čtu scénář pro další díl seriálu Akt X, ale jakmile tam King zamotá Derry ( tam se teda dějí věci ) a Dudditse dostavá román úplně jiný rozměr. Můžu říct, že jsem se ani chvíli nenudil - pořád jsem nad dějem musel přemýšlet - no prostě mě to naprosto dostalo! Docela jsem se těsil na filmové zpracování, ale byl jsem velmi zklamán. Od spojeni Dino de Laurentis a Morgan Freeman jsem teda opravdu čekal víc - ale nakonec z toho vysla docela pěkná parodie - bohužel.
Ale co se týče knihy, nemám k ní žádné výhrady-jen slova chvály za skvělý námět, výborné zpracování sci-fi tématiky a opět dokonalé vykreslení psychologií jednotlivých postav. Pro mě naprosto dokonalé a na Kinga trochu nezvyklé dílo

100%

Zdeněk Berky
23.5.2005, 14:51
Kniha Pavučina snů   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Super
Zklamání
Rozpaky
Trochu jiná kniha
Pavučina

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena