Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Lucie Šimůnková
KomedieFILMY

Když se nepovede komedie natolik, že při ní brečíte, je to smutné. Když je ale horor tak hrozný, že se při jeho sledování smějete, je to k pláči. Stejný pocit jsem měla, když jsem sledovala tento "film".
Film IT z roku 1990 (rok uvádím jako polehčující okolnost pro skutečně trapné triky - viz. obří pavouk) byl uveden pouze v televizi a jen ve Spojených státech. Upřímně se českým distributorům nedivím...
Při jeho sledování máte pocit, že sledujete něco jako sjezd abiturientů, z nichž jeden má podivný smysl pro humor a vyvádí svým bývalým spolužákům různé vtípky. Obsazení rolí naprosto nesplnilo moje očekávání. Každý si sice svého knižního hrdinu představuje trochu jinak, ale alespoň nějaká základní charakteristika by měla být dodržena. Např. Beverly by mohla být zrzka a Bill by mohl vypadat trochu k světu. Další polehčující okolností budiž ucházející herecké výkony dětských herců - zejména potom Bena, který převzal, podle knihy Billovu, pozici nejzapamatovatelnějšího (sorry, za dlouhá slova) z celé party.
Filmu dávám 30% z milosti a protože klaun se mi fakt líbil. Díkybohu alespoň za něj.

30%

Lucie Šimůnková
6.4.2005, 21:36
Film To   
Odprostit seFILMY

Jestliže to dokážete, máte vyhráno. Kniha Osvícení je jednou z Kingových nejlepších, zrovna tak je ale jeden z nejlepších Kubrickových filmů The Shining (český překlad jsem viděla hned několikerý - včetně Záření).
Film není dokonalým zpracováním knihy, ale přesto dokázal, myslím že dostatečně, zachytit atmosféru opuštěného hotelu Overlook. Nehledě k tomu, že kniha je natolik rozsáhlá, že jakýkoli pokus o její přesné převedení na stříbrné plátno musí zákonitě skončit fiaskem.
Filmu velmi přidává i obsazení jedné z hlavních postav - Jacka Torrance Jackem Nicholsonem. Nikdo by nedokázal zahrát pomalu bláznícího muže jako on. Ve chvíli, kdy kouká rozsekanými dveřmi a říká: "Kůzlátka, kůzlátka...", si říkáte, že asi bude šílenec i doopravdy.
Věčná chyba, že tento vyjímečný film nedostal Oskara. Já bych pro něj hlasovala všema deseti.

100%

Lucie Šimůnková
6.4.2005, 21:22
Film Osvícení   
Co byste rádi?KNIHY

Každý si určitě někdy z někoho vystřelil. Kam ale může vést zdánlivě nevinný žertík ve městě, kde každý zná každého a kde hodně lidí proti někomu něco má, nám svým způsobem ukázal Stephen King právě k této knize.
Je napsaná skvěle a i když se dá docela dobře odhadnout jak asi skončí, je závěr vážně perfektní.
No a jestli rádi chodíte do různých vetešnictví a přehrabujete se v zaprášených regálech určitě budete po přečtení této knihy opatrnější při koupi čehokoli.

90%

Lucie Šimůnková
23.3.2005, 22:19
Kniha Nezbytné věci   
KostiKNIHY

King velmi rád píše o spisovatelích. Kdo máte od něj už něco načteno, tak jste jistě zjistili, že se zejména k tématu tzv. spisovatelského bloku vrací častěji než jiní autoři.
Tato kniha je velmi čtivá a bude se vám líbit, jako ostatně všechny knihy tohoto autora. Pokud tedy rádi čtete knihy spisovatelů o spisovatelích vřele doporučuji.

80%

Lucie Šimůnková
23.3.2005, 22:13
Kniha Pytel kostí   
Hrůzný darKNIHY

Tato kniha zpracovává téma, které lze najít i v dalších dílech. Zcela normálního člověka potká neštěstí, ale je mu také dán dar, který je zároveň prokletím.
Naprosto uchvacující je zejména vývoj hlavního hrdiny. Nazačátku bezproblémový muž se dostává na psychické dno, aby nakonec zjistil, že pouze v jeho rukách je štěstí a spokojenost milionů lidí. Nechybí ani milovaná žena...
Stephen King v tomto románu znovu prokázal, že je mistrem svého žánru, i když pokaždé ho nelze tak docela určit.

90%

Lucie Šimůnková
23.3.2005, 22:06
Kniha Mrtvá zóna   
  1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Komedie
Odprostit se
Co byste rádi?
Kosti
Hrůzný dar

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena