Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
František Zedek
Zóna citůKNIHY

Mrtvá zóna je jeden z citově nejvypjatějších Kingových příběhů, jehož emocionální vyznění bych se nebál srovnat se Zelenou mílí. Psychologický rozbor postav je pravidelným atributem Kingových románů a zde ho dovedl téměř k dokonalosti. Vzpomenu například velice sugestivně popsané pocity člověka, který se po několika letech probral z kómatu. Ve většině Kingových knih jsem měl dojem, že charakterizaci postav věnuje první půlku, zatímco v druhé polovině na tom postaví gradaci příběhu. Tady se obě poloviny velice zdařilým způsobem prolínají a vytváří pro autora docela netypický celek. Velmi vřele doporučuji!

100%

František Zedek
9.8.2006, 21:35
Kniha Mrtvá zóna   
Oči do dušeKNIHY

Tak by se daly nazvat Kingovy spisovatelské oči, kterými vidí do duší postav jako do výlohy. I když jsou Dračí oči pohádkovější než ostatní Kingovy knihy, autorův styl je nezaměnitelný. V první půlce pomalu rozvíjí příběh a poutavě představí postavy a duševně je do detailu rozebere. Díky tomuto rozboru se čověk s postavami sžije a druhá půlka knihy je pak neskutečně strhující. Mám rád fantasy a příběh Dračích očí mě bavil. Líbilo se mi, že ony dračí oči jsou vlastně jakousi metaforou šablon Kingových románů. (četl jsem v angličtině)

80%

František Zedek
3.8.2006, 02:04
Kniha Dračí oči   
Oči do dušeKNIHY

Tak by se daly nazvat Kingovy spisovatelské oči, kterými vidí do duší postav jako do výlohy. I když jsou Dračí oči pohádkovější než ostatní Kingovy knihy, autorův styl je nezaměnitelný. V první půlce pomalu rozvíjí příběh a poutavě představí postavy a duševně je do detailu rozebere. Díky tomuto rozboru se čověk s postavami sžije a druhá půlka knihy je pak neskutečně strhující. Mám rád fantasy a příběh Dračích očí mě bavil. Líbilo se mi, že ony dračí oči jsou vlastně jakousi metaforou šablon Kingových románů.

80%

František Zedek
3.8.2006, 02:01
Kniha Dračí oči   
Dolores vypravuje...KNIHY

...a to je podle mě také největší problém. Příběh psaný formou zpovědi na policejní stanici by mohl být lepší a napínavější, kdyby ho King napsal klasicky ve třetí osobě. Takhle se již na třehned na začátku dozvídáme zásadní zvrat, ke kterému se King postupně dopracovává. Kdybych ho ovšem neznal, ale jen tušil, užíval bych si vyprávění o týrané ženě daleko víc. Jednoduše řečeno je Dolores Claibornová velice dobrý příběh, který ale sráží na kolena způsob, jakým je vyprávěn.

60%

František Zedek
27.7.2006, 12:49
Kniha Dolores Claibornová   
Nejkrásnější je ta cestaKNIHY

Zpěv Susannah se setkal s rozpačitými ohlasy. Setkal jsem se s názory, které kritizovaly rozvleklost a absenci konzistentnějšího děje. Na druhou stranu se objevily hlasy, které říkaly, že šestý díl ságy je nutnou zastávkou a přípravou na sedmý díl. Tomu dávám za pravdu, Zpěv Susannah je ticho před bouří sedmého dílu! Celých 672 stran britského vydaní The Dark Tower VII: The Dark Tower, které se mi dostalo do rukou, je nabitých strhujícím příběhem a od začátku nepřetržitou jízdou, napětím a neskutečně silnými emocemi. Zvláště poslední bod výrazně převyšuje všechny ostatní díly ságy. Ale jsou zde i slabší momenty. Nejvýraznější a jediný, o němž si myslím, že bych se měl zmínit, je Karmínový král, který působí jako neohrabaný lempl a spíše než strach vzbuzuje úsměv na tváři. Jindy by to asi byl vážný nedostatek, ale zbytek knihy je natolik dobrý, že se to v něm ztratí. A samotný závěr? Nic neprozradím, snad jen, že King před úplně poslední kapitolkou přemlouvá čtenáře, aby nečetl dál, že přece nejkrásněší na cestě je právě ta cesta, nikoliv cíl cesty. A to je zatracená pravda!

100%

František Zedek
26.2.2006, 12:57
Kniha Temná věž VII: Temná věž   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Zóna citů
Oči do duše
Oči do duše
Dolores vypravuje...
Nejkrásnější je ta cesta

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena