Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Ivan Švanda
Ostudné zpracováníFILMY

Na Prokletí Salemu jsem se těšil - kniha patří k mým oblíbeným, jakkoli pochopitelně ani ona není zrovna skvostem mezi Kingovými díly. Ale upíry mám rád a kniha je v této kategorii (rozuměj "upíří historky") lepší průměr. Ne tak film. Nechápu ambice scénáristů a režisérů zpracovat slušnou předlohu po svém, a to v tomto případě doslova za každou cenu. Výsledek je děsný. Děj je postaven na hlavu, plný zbytečností a úplných pitomin, herecké výkony povětšinou mizerné a upíři jsou zde vyloženě směšní. Pokud bych hodnotil film jako Kingův, musel bych dát rovněž 10, maximálně 20. Když zapomenu na to, že má film s Kingem vůbec něco společného, vyjde mi maximálně 40%, a to jsem hodně shovívavý. Nestojí za shlédnutí - ztráta času a iluzí.

40%

Ivan Švanda
7.6.2005, 07:47
Film Prokletí Salemu   
Těžké faux pasFILMY

Pokud jsem v recenzi na Časožrouty napsal, že jsem viděl i větší bláboly, pak asi největším je právě tato slátanina. Není divu, že se King od filmu ostře distancoval - nejen že s jeho povídkou (která podle mne sama o sobě není nic moc) nemá nic společného, ale jeho "kvality" jsou mimořádně sporné. Slabota, kdo neviděl, o nic nepřišel.

30%

Ivan Švanda
7.6.2005, 07:12
Film Trávníkář   
Jednička mezi Kingovými filmyFILMY

Kdo dosud neviděl žádné z mistrových děl na stříbrném plátně, ten ať v žádném případě nezačíná Osvícením. Všechno ostatní by mu poté již připadalo slabé. Bezkonkurenční primát mezi Kingovými filmy je dán mimořádnou konstelací tvůrců - kniha sama patří k tomu nejlepšímu, co SK napsal, jméno režiséra je zárukou vysoké kvality samo o sobě, a jako třešnička na mimořádně chutném dortu je geniální (ostatně jako vždy) Jack Nicholson v roli násilnického alkoholika postupně propadajícího velmi temnému šílenství. Být v Overlooku s ním, asi bych se zbláznil také. Jedním slovem - excelentní.

100%

Ivan Švanda
7.6.2005, 07:05
Film Osvícení   
Slabá kniha, ještě slabší filmFILMY

Časožrouti mě značně zklamali již jako povídka, v kterýchžto případech jsem vždy o to víc zvědav na filmové zpracování, kde člověk občas, byť zřídka, bývá mile překvapen. Ale běda - v tomto případě jsem byl tímto produktem až šokován. Nudný děj (to snad měl napsat Bachman, ne King), slabé herecké výkony. Jen z úcty k autorovi a rovněž proto, že jsem viděl i horší bláboly, dávám po dlouhém zvažování a mhouření obou očí 40%.

40%

Ivan Švanda
7.6.2005, 06:44
Film Časožrouti   
Děs v Domě v růžíchFILMY

Zpočátku jsem byl skeptický - strašidelných domů už jsme všichni (alespoň v uměleckých dílech) zažili tolik, že jsem si říkal, co nového tak ještě můžeme vidět. A ejhle, přece jenom. Nebudu popisovat děj, kdo viděl, zná, kdo neviděl, nechť se nechá překvapit. A já byl překvapen mile. Velmi slušné herecké výkony, atmosféra alespoň pro mne opravdu děsivá, jediná výtka je určitá, a myslím že zbytečná, rozvláčnost. Nicméně řada efektů stojí za to (silně na mě zapůsobil jednak zrcadlový sál, jednak "nekonečná" chodba. V kontextu žánru jedna z lepších TV sérií.

90%

Ivan Švanda
7.6.2005, 06:33
Film Dům v růžích   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Ostudné zpracování
Těžké faux pas
Jednička mezi Kingovými filmy
Slabá kniha, ještě slabší film
Děs v Domě v růžích

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena