Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jan Chrudimský
Plíživý děsFILMY

Další pokračování povídek natočených podle Stephna Kinga a musím opět konstatovat, že velice dobré. První povídka o dřevěném indiánovi, který stojí před obchodem starších manželů, které zavraždí mladí muži, kteří přišli vykrást obchod. Indián je najde, všechny zavraždí a pak se vrátí na své místo před obchodem, jen u pasu se mu houpají čerstvé skalpy. Druhá povídka o mladých lidech, kteří se jdou koupat do jezera, ale skončí na prámu uprostřed jezera, neboť je začne ohrožovat skvrna, která zabíjí vše živé, co se dostane s ní do kontaktu. Třetí povídka je o ženě, která zabije náhodného chodce při odjezdu od svého milence.

90%

Jan Chrudimský
25.6.2004, 08:48
Film Plíživý děs 2   
Plíživý děsFILMY

Tuto sérii povídek jsem viděl už před hodně dlouhou dobou a netušil jsem, že jsou natočeny podle povídek Stephena Kinga. Líbí se mi na nich, že je v nich jak napětí, tak hlavně skvělý černý humor a člověk se může velice dobře u nich pobavit. Povídka Tatínkův dort, kdy děti nechtěli dát tatínkovi k narozeninám jeho dort a pak ho nešťastnou náhodou zabili a on se vrací, aby konečně dostal svůj dort. I další povídky jsou velice dobře natočené a běhá z nich mráz po zádech.

90%

Jan Chrudimský
25.6.2004, 08:41
Film Plíživý děs   
Dollanův cadillacKNIHY

Další povídková sbírka, ve které jsou jak velice skvěle napsané povídky, tak i podle mého názoru, méně úspěšné. Mezi ty nejlepší bych hodnotil Dollanův cadillac, kde se hlavní hrdina rozhodne pomstít smrt svojí manželky a zabít hlavního viníka její smrti. Povídka Prst o muži, kterému se v umyvadle začne zjevovat prst a začíná růst, než se hlavní hrdina rozhodne ho zlikvidovat. Víte, že tam měli pekelně dobrou kapelu o mladé dvojici, která zvolí cestu na dovolenou po okresních silnicích a dojede do zajímavého městečka. Toto jsou podle mého názoru nejlepší povídky z celé sbírky. Rozhodoval jsem se mezi hodnocením 80% a 90%, nakonec jsem se přiklonil k trošku horšímu hodnocení, ale to neznamená, že by tato kniha byla špatná. Naopak.

80%

Jan Chrudimský
25.6.2004, 08:21
Kniha Noční můry a snové výjevy   
Stříbrná kulkaFILMY

Další z mála dobře natočených filmů podle předloh Stephena Kinga. Film má zajímavý příběh i svou napínavou atmosféru. Knihu jsem ještě nestačil přečíst, ale podle filmu, můžu říct, že se ní moc těším. Výkony herců se mi moc líbily, hlavně výkon hlavního dětského představitele.

80%

Jan Chrudimský
25.6.2004, 08:11
Film Stříbrná kulka   
Děti kukuřice VIFILMY

Po shlédnutí filmu Děti kukuřice V, jsem byl zvědavý, zda další díl bude ještě slabší, než ten předchozí. Musím říct, nezklamal mě, byl slabší. Dívka Hannah přijíždí do městečka, aby našla svou matku a ta se jí snaží vyhnat z města, aby jí uchránila před obyvateli městečka, kteří v ní vidí splnění proroctví. Film je od začátku zmatený a velice nudný, děj chaotický. Vůbec nevím, co má tento film společného s povídkou Stephena Kinga, možná jen tu kukuřici, která tam roste na poli. Osobně si myslím, že pokračování poměrně úspěšného prvního dílu, který se mi osobně velice líbil, byla velká chyba a jen doufám, že sedmý díl už nikdo točit nebude.

40%

Jan Chrudimský
26.5.2004, 07:12
Film Děti kukuřice VI   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 10
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Plíživý děs
Plíživý děs
Dollanův cadillac
Stříbrná kulka
Děti kukuřice VI

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena